Romuald Szeremietiew Romuald Szeremietiew
4070
BLOG

Niepotrzebny Krab

Romuald Szeremietiew Romuald Szeremietiew Wojsko Obserwuj temat Obserwuj notkę 90

image

Polskie armatohaubice Krab odegrały jedną z głównych ról w walkach z Rosjanami w Bachmucie i na kierunku chersońskim. Są to precyzyjne i skuteczne maszyny i mogę oceniać je tylko pozytywnie - powiedział PAP dowódca oddziału w 61.Brygadzie Zmechanizowanej „Stepowa” Sił Zbrojnych Ukrainy.

Wprowadzałem Kraba do Wojska Polskiego w czasach, gdy jako sekretarz stanu I. zastępca ministra ON w latach 1997-2001 odpowiadałem m.in. za techniczną modernizację sił zbrojnych RP. Byłem atakowany, politycy, „eksperci”, dziennikarze twierdzili, że to działo jest wojksu niepotrzebne, że to moja fanaberia, nazywano je złośliwie „działem Szeremietiewa”, pieniądze wydane na zakup licencji i dwa prototypy to marnotrawstwo pieniędzy. Usiłowano postawić mi zarzut łapownictwa w związku z tym działem, program uzbrojenia w Kraby została zatrzymany. Po kilku latach postępowań prokuratorskich, sądowych zapadł wyrok uniewinniający mnie.

Wkrótce 7 lipca rocznica, gdy w mediach pokazano mnie jako łapownika, obdzierano z godności, pozbawiano zaufania społecznego. https://www.salon24.pl/u/szeremietiew/968118,7-lipca-2001-to-nie-byl-przypadek

……...

Program uzbrojenia w Kraby trzeba było przywrócić – to działo okazało się bardzo potrzebne. Dziś sprawdza się w rękach żołnierzy ukraińskich, którzy odpierają rosyjskich agresorów.

https://wpolityce.pl/swiat/653227-ukrainski-wojskowy-zachwala-polskie-kraby

Polska zakupuje duże ilości uzbrojenia w USA i Korei Południowej. Jak zwykle odzywają się krytycy, zakładam, że nie tylko ci źle Polsce życzący, rożne trolle spod ośmiu gwiazdek, ale też szczerze zatroskani np. dlaczego nie kupujemy w polskiej zbrojeniówce?

Mamy więc kilka lat, aby rozbudować armię, uzbroić ją w samoloty, czołgi, działa, wyrzutnie rakietowe. Dlatego państwo polskie podejmuje forsowny wysiłek w obszarze obronności, aby nie zmarnować czasu, gdy Rosja będzie nie zdolna do zaatakowania Polski. Pisałem już o tym: https://www.salon24.pl/u/szeremietiew/1247909,historia-magistra-vitae


Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo