33 obserwujących
579 notek
631k odsłon
  152   3

Wybory, które nadejdą

Ponad rok pozostał do wyborów, które pokażą nam samym i światu, za czym opowiedzieli się Polacy. Czy za Polską narodową, mającą swoje aspiracje, opierającą się na tradycji, własnej historii, wierze i przekonaniu o podmiotowości,  czy też za Polską liberalną, gotową do pozbycia się własnej tożsamości jak niemodnych butów i roztopienia wśród narodów Europy niczym kwietniowy śnieg z porzuconymi jak tanie gadżety, historią, wiarą i polskością.

Nie wierzę w mądrość narodu. Straciłem ją obserwując ludzi, którzy wbrew oczywistym faktom twierdzili, że za obecnej władzy żyje im się gorzej niż za poprzedniej, a mówili to tylko dla tego, że zostały w nich wyhodowane takie, a nie inne emocje. Co ich powstrzyma aby wbrew własnym interesom, na pohybel pisiorom, czarnym i polskiemu prezydentowi "Maliniakowi", głosowali na byłych aferzystów, reprezentantów cudzych interesôw i zwykłych kłamców? Mało to razy widziałem jak oklaskiwali Donalda Tuska, który nie dotrzymując obietnic wyborczych, zrobił z nich fajnopolaków specjalnej troski, a potem, przysięgając na swój honor, opowiadał, że bycie premierem Polaków jest dla niego świętością, żeby zaraz potem porzucić to premierostwo dla niemiecko-brukselskich apanaży? Wiwatowali na jego cześć, jakby im pamięć odjęło albo byli niespełna rozumu.

Niestety, muszę w tym miejscu, zgodzić się z opinią, chyba najbardziej psychotycznego i zdeprawowanego dziennikarza w Polsce - Tomasza Lisa, że ludzie nie są głupi, ale są bardzo głupi! Patrząc na te wszystkie ludzkie persony z ulicznych sond, tak po jednej jak i drugiej niestety, stronie, najczęściej odnosi się wrażenie, że ma się do czynienia z jakimiś dziwadłami, agresywnymi albo głupimi, podległymi albo rojeniom albo negatywnym emocjom. Przyglądając się im dłużej, dopiero po chwili, uświadamiam sobie, że właściwie jakbym patrzył w lustro, że jest to obraz społeczeństwa, którego przecież ja także jestem częścią!Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka