Blog
Teksty kanoniczne
Starosta Melsztyński
Starosta Melsztyński Renegat. Z bocznej linii.
84 obserwujących 1184 notki 1253949 odsłon
Starosta Melsztyński, 27 listopada 2018 r.

Prof. Gliński się nie pomylił

465 10 0 A A A

Minister Gliński, ten od cenzury i wyrzucania dziennikarek z pracy zebrał cięgi i pochwały - w zależności od opcji polityucznej - za swoją niedawną wypowiedź o tym, że "język, którym opozycja mówi o PiS, ma nas odczłowieczać. Mamy być tak traktowani jak Żydzi przez Goebbelsa”. 

Chciałbym zabrać głos w obronie ministra Glińskiego. Co prawda ten człowiek, ledwie mianowany na stanowisko, na które, jak można wnosić z jego dotychczasowych osiągnięć, ani zasłużył, ani dorósł, w pierwszym swoim wystąpieniu ujawnił szerokiej publiczności wszystkie ubytki swego zarówno intelektu jak i charakteru. Mówię o wywiadzie, który z nim przeprowadziła Karolina Lewicka, wywiadu, na który przyszedł z gotowym skryptem, i nie potrafiąc odejść od dukanych raz po raz tępych formułek groził dziennikarce - na wizji - wyrzuceniem jej z pracy. I ten plan zemsty zrealizował.

Tym razem jednak poniekąd i jakby wbrew intencjom minister Gliński od cenzury ma rację - są w Polsce środowiska, i nawet dla przypadkowego obserwatora zjawisk politycznych widoczne, dla których, wzorem Goebbelsa: "Żyd Duda z żoną Żydówką, z Żydem Kaczyńskim, z Żydem Morawieckim sprzedali Żydom Polskę, a Żyd Gliński polskimi pieniędzmi finansuje żydowskie lub antypolskie muzea, filmy i imprezy".

Ot chociażby tu:

Premier Gliński potwierdził: PiS w 5 lat zbuduje Żydom dwa wielkie muzea

Ważne pytanie do wicepremiera Piotra Glińskiego, szefa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W imię jakich wartości podległa Panu instytucja z kieszeni polskich podatników (w tym też katolików) opłaciła film "Kler"?

Dziwnym jednak trafem do tych środowisk, których twarzą cywilizowaną jest Michalkiewicz albo inny Ziemkiewicz, a mniej cywilizowaną Międlar, skupionych w takich patriotycznych i narodowych organizacjach jak ONR i MW - PiS, rodzona partia Glińskiego, się łasi, a premier z prezydentem idą na czele organizowanego przez nie ich własnego marszu.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Patriotyzm jest ostatnim schronieniem szubrawców. Samuel Johnson

page counter

 

 

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @hilary2  Nie wynika. Twój "dowód" zawiera błąd logiczny
  • "szarpanie bezbronnej kobiety" Nie była szarpana.  Reszta wpisu na tym samym poziomie...
  • Non sequitur

Tematy w dziale Polityka