88 obserwujących
1259 notek
1330k odsłon
431 odsłon

Szwedzki minister sprawiedliwości o B.Mazurek: Niech zajmie się polskimi złodziejami w Szw

Wykop Skomentuj12

Tweet Beaty Mazurek, powielający równie sensacyjne co kłamliwe rewelacje mediów prorządowych o Szwedach szukających azylu w Polsce, opanowanych przez islamistów strefach szariatu w szwedzkich miastach, do których nie ma dostępu policja i nne tego rodzaju fejki doczekał się reakcji.

https://twitter.com/beatamk/status/1158336796494901249

image

Morgan Johansson, szwedzki minister sprawiedliwości, w wywiadzie do tutejszego popularnego dziennika Aftonbladet wezwał ją by skoncentrowała się na polskich ligach dokonujących kradzieży i włamań w Szwecji. Zagraniczne grupy przestępcze odpowiadają za połowę włamań i 90% kradzieży samochodów, maszyn rolniczych i silników do łodzi w Szwecji.

Mamy rzeczywisty problem w Szwecji - to zagraniczne zorganizowane grupy przestępcze, w tym z Polski. Te zagraniczne ligi popełniają ponad połowę wszystkich włamań w Szwecji i 90% kradzieży samochodów, silników do łodzi i maszyn rolniczych.  Byłbym wdzięczny, jeśli parlamentarzystka (tzn Beata Mauzrek) mogłaby temu w jakiś sposób zapobiec - powiedział Johansson

 (Något som vi faktiskt har problem med är utländska stöldligor, inte minst från just Polen. Utländska ligor ligger bakom uppemot hälften av alla inbrott i Sverige och 90 procent av alla stölder av bilar, båtmotorer och jordbruksmaskiner. Kan parlamentsledamoten göra något åt det så vore jag tacksam, säger Morgan Johansson.)

Johansson podkreślił również, że w 2017-2018 do Szwecji imigrowało 8000 Polaków, trzykrotnie więcej niż obywateli Szwecji (głównie polskiego pochodzenia) przebywa w Polsce.

To są rewelacje wyssane z palca. Strumień migracji płynie w odwrotną stronę. Tylko w latach 2017-2018 ponad 8000 Polaków wyemigrowało do Szwecji. To trzy razy więcej niż liczba Szwedów mieszkających w Polsce ogółem. Parlamnetarzystka *tzn Beata Mazurek) powinna raczej postawić pytanie dlaczego tak wielu Polaków ucieka z Polski

(Det är totalt gripet ur luften. Flyttströmmen går åt andra hållet. Bara 2017-18 utvandrade mer än 8 000 polacker till Sverige. Det är mer än tre gånger fler än antalet svenskar som överhuvudtaget bor i Polen, säger han och tillägger.

Parlamentsledamoten borde således snarare fråga sig varför så många polacker flyr Polen.)

https://www.aftonbladet.se/nyheter/a/awqAy4/morgan-johansson-till-motattack-mot-polska-eu-politikern

Beata Mazurek jednym wpisem na twitterze doprowadziła do zmrożenia stosunków ze Szwecją do najniższego poziomu od 1989 r, przebijając nawet osiągnięcie, w podobnym stylu, Jarosława Kaczyńskiego sprzed 3 lat. Ale wtedy Polska miała jeszcze nienaruszony kredyt zaufania zgromadzony przez 25 lat wolności. Ten kredyt dawno juz został roztrwoniony przez obecną ekipę.

Bezsensowny i kłamliwy wpis Mazurek spowodował więc pogorszenie się relacji polsko-szwedzkich i dalszy upadek polskiego prestiżu. To pierwszy międzynarodowy wydźwięk występów polskiej eu-parlamentarzystki. Czy ktoś mógłby nałożyć jej kaganiec? 

To nie były piruety przypadkowego osła z rządowej prasy, tylko tweet byłej rzeczniczki partii rządzącej a obecnie reprezentantki PiS w Parlamencie Europejskim. Zapewne była też reakcja kanałami dyplomatycznymi, by wziąć Mazurek na krótką smycz.. Po co ta idiotka kłapie szczęką?


Wykop Skomentuj12
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka