Blog
Blog Tomasza Sokolewicza
Tomasz Sokolewicz
Tomasz Sokolewicz „Milsza mi niebezpieczna wolność niż bezpieczna niewola” Rafał Leszczyński XVI w.
0 obserwujących 228 notek 137196 odsłon
Tomasz Sokolewicz, 2 czerwca 2012 r.

Krew i amnezja

522 0 0 A A A
Na fotografii: koledzy i przyjaciele Grzegorza Przemyka na tle tablicy na której znajduje się napis: "Zabójcy Grzegorza Przemyka nigdy nie ponieśli żadnej kary". Wprost przeciwnie: dostali po 10.000 PLN, awans i list gratulacyjny od samego ministra Kiszcz
Na fotografii: koledzy i przyjaciele Grzegorza Przemyka na tle tablicy na której znajduje się napis: "Zabójcy Grzegorza Przemyka nigdy nie ponieśli żadnej kary". Wprost przeciwnie: dostali po 10.000 PLN, awans i list gratulacyjny od samego ministra Kiszcz

 

Podczas gdy w Egipcie miejscowy dyktator Hosni Mubarak pozujący na dobrego wujaszka narodu otrzymuje rachunek za kilkuset zabitych i kilka tysięcy rannych egipskich opozycjonistów i całe swoje przyszłe życie spędzi w wiezieniu,  Wojciech Jaruzelski wraca ze spotkania w Pałacu Prezydenckim mając powody do satysfakcji. Nieformalne spotkania miedzy prezydentem Bronisławem Komorowskim a byłym dyktatorem Jaruzelskim weszły do standardów polskiej polityki, a najbliżsi współpracownicy dyktatora jak małżeństwo Walter obdarzani są co jakiś czas najwyższymi godnościami państwowymi – a to za dobre serce, a to za podatki wydatkowane na pomoc biednym dzieciom. Również konfidentura Jaruzelskiego nie może się uskarżać na brak uznania: osoby pozbawione statusu pokrzywdzonego IPN jak legendarny prowokator SB TW Lech Leszek Moczulski SOR „Oszust” są traktowane przez Prezydenta RP z najwyższym szacunkiem i dekorowane państwowymi odznaczeniami. Nic dziwnego, skoro wieloletni osobisty asystent szpicla Krzysztof Król jest odpowiedzialny za rekomendacje medalowe.

Tymczasem o ludziach będących autentyczną opozycją wobec systemu komunistycznego, niesplamionych przynależnością do PZPR, PRON, nieprzynależących do koterii PZPR „puławskiej” czy „natolińskiej” nie wolno mówić. Losy demonstrantów z grudnia 1981 roku, czy strajkujących, o ile nie było przy nich „doradców z KORu” są tematem tabu, podobnie jak losy zamordowanych w czasie stanu wojennego. Dziennikarz „Gazety Polskiej” Antoni Zambrowski wytłumaczył mi ten fenomen przynależnością Jarosława Kaczyńskiego do środowiska KOR i prawem każdej organizacji do promocji swoich ideałów. Nie napisze „Gazeta Polska” ani o Emilu Barchańskim, ani o Wojtku Cieleckim czy Joli Lenartowicz. Nie będzie opisywała ani tortur ani mordów, bo to „niepopularne”, „nie na temat” i „nie po linii redakcji”.

Prawo i Sprawiedliwość będzie nadal kreować się „na opozycję” wykorzystując byłych prąciaków jak Jan Tomaszewski, PZPRowców, ZSMPowcówców jak w czasie „głodówki o historię”.  O torturach i trumnach nadal będzie cisza po to, aby TW „Diomka” czy TW „Nonparel” mógł się przedstawiać jako „były opozycjonista” i abyśmy mogli wspólnie wesoło świętować iluś tam lecie KORu, Nowej czy innego Stronnictwa Demokratycznego, a wałęsy i michniki mogły zapomnieć o krwi, która na ich ręce spadła z okrągłego stolika.

 

3 czerwca o godzinie 12.00 zapalenie światełka dla Emila BarchańskiegoWarszawa, cmentarz Bródnowski grób 48F

5 czerwca o godzinie 18.00 udział w Mszy Świętej w Kościele Bonifratrów przy ulicy Bonifraterskiej za spokój duszy Emila Barchańskiego, Warszawa

 więcej: (szczególnie polecam tekst pt. "Diomka") http://www.sokolewicz.eu/zabici/zabici.htm

wydarzenie na fb  http://www.facebook.com/events/231548996908221/

 http://edition.cnn.com/2012/06/02/world/africa/egypt-mubarak-trial/index.html

 http://tygodnik.onet.pl/35,0,71623,1,artykul.html

 Na fotografii: koledzy i przyjaciele Grzegorza Przemyka na tle tablicy na której znajduje się napis: "Zabójcy Grzegorza Przemyka nigdy nie ponieśli żadnej kary". Wprost przeciwnie: dostali po 10.000 PLN, awans i list gratulacyjny od samego ministra Kiszczaka.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

<<< kontakt: sokolewicz@ubezpieczenie.biz.pl >>> --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Banuję za wulgaryzmy i aluzje do życia osobistego mojego i innych.Głupotę w dowolnym stężeniu dopuszczam. Zbanowani:

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • Agenciaki "Polonus" to oficjalne forum agentów SB i ich agentofili, a Mirosław Lewandowski to...
  • O agencie SB TW Lechu Robercie "Leszku" Moczulskim i jego agentofilach "Polonus" to oficjalne...
  • @Czytelnik Wielki lęk: Jak Polacy boją się agentów SB i ich kontynuatorów Na zdjęciu:...

Tematy w dziale Kultura