Tomasz Sakiewicz Tomasz Sakiewicz
430
BLOG

Potomkowie bolszewickiej dziczy

Tomasz Sakiewicz Tomasz Sakiewicz Polityka historyczna Obserwuj temat Obserwuj notkę 12
Kiedy zaczęliśmy wspominać dzieło Jana Pawła II, w mediach społecznościowych pojawiła się lawina wulgarnych, obscenicznych wpisów pod adresem polskiego papieża, Kościoła i ludzi wierzących. Przyzwyczaiłem się do tego, że moim wpisom towarzyszy niewiarygodny wręcz poziom chamstwa atakujących mnie przeciwników, począwszy od Radosława Sikorskiego, który zwykł w dyskusji używać knajackiego języka. Tym razem to wulgarne, wściekłe wycie dotyka Jana Pawła II. Egzorcysta powiedziałby, że zachowują się jak opętani. Na tym się nie znam. Zauważyłem jednak, że wpisy pochodzą często z kont ludzi wspierających Platformę Obywatelską. Jest tego tak dużo, że trudno uznać to za przypadek. Agencje PR i aktywiści promujący PO postanowili urządzić wulgarny i niesamowity wręcz w swojej agresji atak na JP II. Dołączył do niego sam Donald Tusk, ale w typowy dla siebie, pokrętny sposób. Na jednym ze spotkań stwierdził, że JP II był wielki, choć... I tu potwierdził ubeckie materiały publikowane w TVN. Widać wyraźnie, w którym kierunku to wszystko zmierza. Liczą na to, że kubły pomyj pod adresem Jana Pawła II zostawią jakiś ślad w umysłach części społeczeństwa. Moim zdaniem przeliczą się zupełnie. Nie zmienia to faktu, że zaplecze PO podjęło się najbardziej ohydnej w historii kampanii przeciwko polskiemu Kościołowi i polskiemu Papieżowi.
W polityce nierzadko trafiają się różni psychopaci i degeneraci. Jednak ten poziom zdziczenia znam tylko z jednej formacji: bolszewickiej. Smród kacapskich onuc można tu wyczuć na odległość. Znaczna część opozycji jest tym, czym jest, za sprawą półwiekowej sowieckiej okupacji, zniszczenia polskich elit i ustanowienia nowych, z antycywilizacyjnymi wzorcami. Te wzorce przebijają dzisiaj zarówno w sposobie walki politycznej, jak i w nastawieniu wobec polskiej wspólnoty.
To postbolszewia w najczystszej postaci.
Bolszewicy nie dali rady zniszczyć Jana Pawła II, gdy żył, chcą to zrobić po jego śmierci. 

Tekst pochodzi a najnowszego tygodnika „Gazeta Polska” nr. 13; data: 29.03.2023.

Autor Bajek dla Marysi i Alicji, współautor książek Układ i Flaki z nietoperza oraz Partyzant wolnego słowa. www.gazetapolska.pl www.niezalezna.pl www.GPCodziennie.pl  www.TelewizjaRepublika.pl ur.31.12.1967. W latach osiemdziesiątych działał w ruchu Oazowym i Muminkowym opiekującym się dziećmi z upośledzeniem umysłowym. Uczestnik organizacji opozycyjnych, w tym konspiracyjnych struktur w liceach na warszawskim Żoliborzu, Ruchu Katolickiej Młodzieży Niepodległościowej, NZS wydział psychologii. Współpracownik ukazujących się w drugim obiegu "Słowa Niepodległego" i "Wiadomości Codziennych". W 1989 r. współzałożyciel ZChN. Wycofał się z polityki w 1991 i zajął dziennikarstwem. 1991-1992 dziennikarz "Nowego Świata", 1992 założyciel "Gazety Polskiej", następnie wieloletni szef działu ekonomicznego, a potem krajowego. Od 2005 r. redaktor naczelny. Prowadził wiele audycji w Polskim Radiu i TVP, w tym "Pod prasą, "Rozmowy Jedynki", "Trójka po trzeciej". Od 2011 red. nacz. Gazety Polskiej Codziennie, współzałożyciel Telewizji Republika.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka