Tomasz Sakiewicz Tomasz Sakiewicz
223
BLOG

Plan bitwy

Tomasz Sakiewicz Tomasz Sakiewicz Rozmaitości Obserwuj notkę 10
Stałych czytelników tego komentarza nie trzeba przekonywać, z czym dzisiaj w Polsce mamy do czynienia. To totalny atak na instytucje demokratyczne przez bezideową, lecz zdeterminowaną w swoich działaniach większość sejmową.

Po całkowicie bezprawnym przejęciu mediów publicznych i doprowadzeniu ich do formalnej, ale myślę, że za chwilę faktycznej, likwidacji, dokonano czegoś w rodzaju próby puczu przez jedną z izb Sądu Najwyższego. Puczu wspieranego przez marszałka Sejmu.

Prawny klincz za chwilę uniemożliwi jakiekolwiek procedowanie w Sądzie Najwyższym oraz w sądach powszechnych. Co gorsza, bezprawne pozbawienie części posłów mandatów może doprowadzić do nieważności wszystkich decyzji Sejmu wymagających głosowania.

Teraz następuje potężny atak na Telewizję Republika. Wiemy o szeregu działań, w tym o próbach zastraszania reklamodawców, ale atak odbywa się na bardzo wielu płaszczyznach.

Walczymy dzisiaj o Polskę oraz o utrzymanie wolności i demokracji. Musimy nakreślić plan tej bitwy.

Po pierwsze, utrzymujmy stały kontakt. Najważniejsze media do tego kontaktu to oczywiście Telewizja Republika i niezalezna.pl. Proszę zachęcać znajomych, by zaglądali tam przynajmniej raz dziennie, a jeżeli to możliwe – kilka razy dziennie. Republikę możemy oglądać na wiele sposobów. Bardzo istotny jest YouTube, gdzie można ją oglądać na żywo i odtwarzać wszystkie programy.

Telewizja Republika nadaje na wszystkich satelitach i w większości kablówek. Jeżeli nie widzą Państwo programu na swoich odbiornikach, trzeba zadzwonić do operatora i poprosić, żeby ją włączył. Czasem wiąże się to z dodatkowymi kosztami na jego rzecz.

W około połowie kraju jesteśmy dostępni też na multipleksach lokalnych. Mapki zasięgów można prześledzić na naszych stro- nach internetowych. Bardzo ważne, żeby Państwo polecali nasze programy w swoich mediach społecznościowych, wrzucając linki do nich z YouTube’a i naszych stron internetowych.

Telewizja nie może żyć bez pieniędzy. Jak Państwo widzą, próbują nas odciąć od reklam i wszelkich innych źródeł zasilania. Na stronach internetowych podajemy nasze konta albo Fundacji Niezależne Media, albo Telewizji Republika. Wszystkie podawane konta są aktywne i wszystkie wpłacone pieniądze zostaną wykorzystane na budowę wolności słowa. Zmieniamy prezentacje kont w zależności od potrzeb. Są one bardzo różne i część dotyczy naszego bezpieczeństwa. Nie możemy więc podawać wszystkich szczegółów.

Ważnym źródłem kontaktu są nasze gazety: tygodnik „Gazeta Polska”, dziennik „Gazeta Polska Codziennie” i miesięcznik „Nowe Państwo”. Zalecana forma prenumeraty to prenumerata cyfrowa. Ale każdy sposób ich nabycia jest dobry i służy sprawie.

Mamy wielką armię obywatelską. To kluby „Gazety Polskiej”. Właśnie one są często głównymi organizatorami protestów w obronie wolności słowa. Proszę klubowiczów tam, gdzie są one mniej aktywne, o jak najszybsze spotkania organizacyjne i jeżeli to niezbędne, wybór nowych władz, ale z poszanowaniem dorobku tych, którzy przez lata społecznie służyli Polsce.

Spotykamy się 11 stycznia w Warszawie. No i oczywiście bojkotujemy tych, którzy nas bojkotują.


Tekst pochodzi z najnowszego tygodnika "Gazeta Polska" nr. 02; data: 10.01.2024.

Autor Bajek dla Marysi i Alicji, współautor książek Układ i Flaki z nietoperza oraz Partyzant wolnego słowa. www.gazetapolska.pl www.niezalezna.pl www.GPCodziennie.pl  www.TelewizjaRepublika.pl ur.31.12.1967. W latach osiemdziesiątych działał w ruchu Oazowym i Muminkowym opiekującym się dziećmi z upośledzeniem umysłowym. Uczestnik organizacji opozycyjnych, w tym konspiracyjnych struktur w liceach na warszawskim Żoliborzu, Ruchu Katolickiej Młodzieży Niepodległościowej, NZS wydział psychologii. Współpracownik ukazujących się w drugim obiegu "Słowa Niepodległego" i "Wiadomości Codziennych". W 1989 r. współzałożyciel ZChN. Wycofał się z polityki w 1991 i zajął dziennikarstwem. 1991-1992 dziennikarz "Nowego Świata", 1992 założyciel "Gazety Polskiej", następnie wieloletni szef działu ekonomicznego, a potem krajowego. Od 2005 r. redaktor naczelny. Prowadził wiele audycji w Polskim Radiu i TVP, w tym "Pod prasą, "Rozmowy Jedynki", "Trójka po trzeciej". Od 2011 red. nacz. Gazety Polskiej Codziennie, współzałożyciel Telewizji Republika.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości