13 obserwujących
108 notek
224k odsłony
  109   0

Debata prezydencka Anno Domini 2020

To co proponuje Rafała Trzaskowski - "debatę" w Lesznie, czy Telewizja Publiczna w Końskich to, z całym szacunkiem do kandydata na urząd prezydenta i urzędującego prezydenta nie byłyby żadną debatą, lecz konferencją prasową. Pierwsza - przy udziale wiodących mediów, druga - mieszkańców Końskich. Debata z prawdziwego zdarzenia powinna wyglądać tak:

Tak wyglądała prawdziwa debata pomiędzy urzędującym prezydentem Nicolas Sarkozy'im, a kandydatem na ten urząd - François Hollande'em, która odbyła się 2 maja 2012 roku. Starcie obu rywali na oczach dziesiątków milionów Francuzów trwało prawie 3 godziny. Kto wygrał to starcie face to face, pozostaje sprawą otwartą, ale z pewnością miało kluczowy wpływ na ostateczny wynik wyborczy.

Gdyby do podobnej debaty doszło w TVP, to Andrzej Duda wygrałby w cuglach z kandydatem Koalicji Obywatelskiej, który, nie daj Boże gdyby został prezydentem Rzeczypospolitej, to sparaliżowałby państwo polskie przez narzędzie, jakim dysponuje - prawem weta. 90 procent  (a może i więcej) uchwalonych przez sejm ustaw zostałoby zawetowane przez tego przedstawiciela totalnej opozycji, w myśl zasady im gorzej dla Polski, tym lepiej dla Koalizji Obywatelskiej, która po trzech latach politycznych przepychanek sięgnęłaby po władzę.

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale