Tomasz Szymborski Tomasz Szymborski
1884
BLOG

Konkurs a la JSW

Tomasz Szymborski Tomasz Szymborski Górnictwo Obserwuj temat Obserwuj notkę 5
Donald Tusk obiecywał, że władze spółek Skarbu Państwa będą wybierane na jasnych dla wszystkich zasadach. I wyszło jak zwykle.

Prezesem Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW SA) chciało zostać siedem osób, zastępcami ds. handlu - 6, ekonomicznych - 2, ds. technicznych i operacyjnych - 6, ds. rozwoju - 19.

Na wiceprezesa ds. technicznych i operacyjnych powołano Adama Rozmusa, a na wiceprezesa ds. handlu Jolantę Gruszkę. Kto został prezesem JSW? Został nim Ryszard Janta, który do 6 maja będzie pełnić obowiązki zastępcy ds. rozwoju. Potem to stanowisko obejmie Jarosław Kluczniok.

- Nie dostrzegam żadnej koncepcji w odniesieniu do górnictwa. Nowy rząd przeszło sto dni swojego funkcjonowania w górnictwie zmarnował - twierdzi w rozmowie z portalem WNP.PL Janusz Steinhoff, były wicepremier i minister gospodarki. I dodaje w dalszym ciągu rozmowy: - Spodziewałem się sięgnięcia po ludzi z większym doświadczeniem. Potrzebni są ludzie, którzy wiedzą, o co chodzi w górnictwie i mają doświadczenie w tej branży. Natomiast po decyzjach kadrowych nie widać priorytetu stawiania na wiedzę i doświadczenie.

Czy ma na myśli JSW SA? Nie jest tajemnicą, że zaskoczenie w branży górniczej wywołał skład zarządu tej giełdowej spółki, a szczególnie wybór na stanowisko wiceprezesa ds. ekonomicznych, które 6 maja obejmie Remigiusz Krzyżanowski (zastąpi Roberta Ostrowskiego). C.v. Krzyżanowski ma imponujące.

Ukończył studia licencjackie oraz studia magisterskie na kierunku Finanse i Bankowość o specjalności Finanse i Inwestycje Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Studiował Zarządzanie Strategiczne MBA na Oxford Brookes University, The Polish Open University w Krakowie. Ukończył kurs maklerski Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie oraz studium podyplomowe w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu i uzyskał licencję II stopnia EFC - European Financial Consultatnt, przy European Federation of Financial Professionals. współtwórca Rest Capital Investments.

Ukończył Technikum Górnicze w Zespole Szkół Górniczo-Elektrycznych w Jastrzębiu-Zdroju, z tytułem technika mechanika o specjalności eksploatacji maszyn i urządzeń mechanicznych górnictwa podziemnego. I to chyba jego jedyna znajomość górnictwa.

Ponad 22 lata prowadził własną działalność gospodarczą realizując m.in. kontrakty doradztwa biznesowego. Od 2007 r. zawodowo związany z branżą finansowo – ubezpieczeniową. W latach 2017 – 2023 pełnił funkcję członka zarządu startupów z branży finansowej. Specjalizuje się w pozyskiwaniu kapitału do celów inwestycyjnych. Posiada wieloletnie doświadczenie menedżerskie, coachingowe i mentorskie. Ukończył liczne kursy i szkolenia specjalistyczne m.in. z zakresu zarządzania czasem, motywacji, samodyscypliny, technik NLP, negocjacji i sprzedaży.

Pytanie jednak, czy Remigiusz Krzyżanowski spełnia wszystkie wymogi, jakie pojawiły się w warunkach konkursu? Zgodnie bowiem z pkt. 5e kandydat na to stanowisko powinien posiadać:


„Minimum roczne doświadczenie w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem spełniającym , co najmniej w jednym roku obrotowym, następujące przesłanki: - zatrudniało średniorocznie co najmniej 251 pracowników; - osiągnęło roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz operacji finansowych wyższy niż równowartość w złotych 50 milionów euro; - sumy aktywów jego bilansu sporządzonego na koniec jednego z tych lat obrotowych były wyższe niż równowartość w złotych 43 milionów euro.”

Pytanie moim zdaniem retoryczne.


szymborski[at]gmail.com

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka