3 obserwujących
361 notek
123k odsłony
240 odsłon

Macron domaga się kar dla krajów nie przyjmujących migrantów!

Wykop Skomentuj8

Jak to w komentarzach napisali forumowicze "Może by sie zajął żołtymi kamizelkami i szwankujacymi elektrowniami atomowymi.","Przy przyroście naturalnym w Afryce i Azji vs ilość przyjmowanych uchodzców powiedzmy na dekadę Pan Macron jest po prostu śmieszny...akcja multikulti w Europie nic nie wnosi do rozwiązania problemów byłych kolonii....", "Temat dla dziennikarzy śledczych: od kogo w 2015 "nachodźcy" dostawali wielkie szare pontony z silnikami i ulotki z instrukcjami, by przed przybiciem do Europy wyrzucić wszelkie dokumenty tożsamości."

A tu artykuł z gazeta.pl

Unia Europejska musi wprowadzić nowy, automatyczny system przyjmowania migrantów uratowanych z wód Morza Śródziemnego - zgodzili się w środę prezydent Francji Emmanuel Macron oraz premier Włoch Giuseppe Conte. Francuski polityk opowiedział się także za karaniem krajów, które nie chcą przyjmować migrantów. Prezydent Francji Emmanuel Macron i premier Włoch Giuseppe Conte spotkali się w Rzymie. Rozmawiali m.in. o problemie migracji 

Podczas spotkania w Rzymie Emmanuel Macron i Giuseppe Conte starali się naprawić trudną relację Francji i Włoch. Drugi ze wspomnianych krajów od dawna skarży się, że musi samodzielnie radzić sobie z setkami tysięcy migrantów, którzy w ostatnich latach przekroczyli Morze Śródziemne. Włochy uważają także, że francuskie organizacje pozarządowe odegrały istotną rolę w ratowaniu migrantów, ale Francja nie zrobiła wystarczająco dużo, aby pomóc w ich przyjęciu. Spowodowało to wzrost napięcia między Paryżem a Rzymem - relacjonuje Reuters. Emmanuel Macron stara się jednak załagodzić ten konflikt 

- Włochy spotkały się z brakiem zrozumienia i niesprawiedliwością. (...) Jestem przekonany, że do przyjmowania imigrantów potrzebny jest automatyczny mechanizm europejski - powiedział Emmanuel Macron dziennikarzom w Rzymie. 

Prezydent Francji podkreślił, że działania Unii Europejskiej dotyczące migrantów powinny odpowiadać trzem wymogom: wymogowi człowieczeństwa, solidarności i skuteczności. 

Prezydent Francji powiedział, że kraje, które odmawiają udziału w programie redystrybucji migrantów, powinny zostać „poważnie ukarane”. Macron nie wdawał się w szczegóły, ale zapowiedział, że kwestia ta zostanie wkrótce omówiona przez ministrów spraw wewnętrznych Unii Europejskiej. Zdaniem prezydenta Francji odpowiedzią na migracje powinno być tworzenie rozwiązań polegających na skutecznej współpracy między krajami członkowskimi wspólnoty. 

- Niezbędne jest, aby Unia Europejska zmieniła swoją taktykę w kierunku zarządzania strukturalnego, a nie zarządzania kryzysowego napływami migrantów - powiedział Giuseppe Conte.

za gazeta.pl

Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka