Blog
Spod podściółki III RP
trust and control
trust and control Fighter antyhipokryta
15 obserwujących 318 notek 303435 odsłon
trust and control, 6 listopada 2017 r.

Podejrzane milczenie w sprawie SSN Gersdorf, czyli „gonienie króliczka”

973 31 0 A A A

Rozmowy w sprawie reformy KRS i SN, odbywające się na coraz niższym szczeblu, zaczyna się nazywać po imieniu, określając je mianem klinczu, fiaska, impasu, a jednocześnie najważniejsi politycy w III RP – na czele z Andrzejem Dudą, Prezydentem RP i Jarosławem Kaczyńskim, Prezesem PiS, solidarnie milczą o znanym im publicznych oskarżeniach pod adresem skompromitowanej (etycznie i zawodowo) SSN Małgorzacie Gersdorf, Pierwszej Prezes SN (Przewodniczącej Trybunału Stanu); vide:  http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/bogdan-zalewski/blogi/news-temida-zona-cezara-cz-5,nId,2458470

Zasadne podejrzenia multiplikuje fakt, iż o sprawie, którą w faktycznym demokratycznym państwie prawnym byłaby przedmiotem poważnego zainteresowania każdego poważnego medium, solidarnie milczy plejada dziennikarskich gwiazd, w tym „naszych” „wolnych” i „niezależnych” mediów, vide: Lista.

Czyżby w III RP był tylko jeden rzetelny i odważny dziennikarz, tj. red. Bogdan Zalewski z Radia RMF FM, który dostrzegł powagę sprawy? A co z tymi, którzy niecierpliwie przebierają nóżkami, mając nadzieję, że będą faktycznymi beneficjentami „repolonizacji mediów” w III RP?

Czyżby zatem  w rzeczywistości chodziło jedynie o przysłowiowe „gonienie króliczka”?

Wszak samo ujawnienie FAKTÓW, ukazujących brutalną prawdę o SSN M.Gersdorf, kreującej się i kreowanej na rzekomego obrońcę rzekomo zagrożonej niezawisłości sędziowskiej ex definitione zmniejszyłoby grono tych naiwnych, którzy gromadzili się pod siedzibą SN w trakcie politycznych eventów z udziałem bezrefleksyjnej, acz niewątpliwie politycznie zaangażowanej Pierwszej Prezes SN, jednocześnie wykluczając możliwość ewentualnego wyrażenia zgody PAD na dalsze pełnienie stanowiska Pierwszego Prezesa SN przez tego SSN, mimo przekroczenia wieku emerytalnego.

O co więc tak naprawdę chodzi? To pytanie fundamentalne i ze wszech miar zasadne.

Opublikowano: 06.11.2017 12:33. Ostatnia aktualizacja: 06.11.2017 15:44.
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Polska potrzebuje fighterów, a nie frajerów.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Wystarczy posłuchać wywiadu RMF FM z 2.10.2018 r., aby zorientować się jaka jest skala...
  • @GenekX Nic mi nie wiadomo, aby ci panowie byli sprawcami afery SKOK Wołomin.
  • @chris 61 Trudno o bardziej absurdalny komentarz. Nie podejmuje się dyskusji z bredzącymi...

Tematy w dziale Społeczeństwo