0 obserwujących
16 notek
17k odsłon
  572   2

I tak się pisze na Wirtualnej Polsce.

https://e360.yale.edu/features/in-germany-consumers-embrace-a-shift-to-home-batteries
https://e360.yale.edu/features/in-germany-consumers-embrace-a-shift-to-home-batteries

Jakieś dziecko, dziewczynka jeszcze, popełniła wczoraj artykuł na portalu WP po tytułem: “Też to widzieliście? Słupki "Wiadomości" TVP hitem sieci”. Który wisi do dzisiaj.

Tematem – krytyka treści ukazanych w poniedziałkowych “Wiadomościach”. Chodziło o to, że Polska jest w czołówce światowej i europejskiej, jeśli chodzi o liczbę szczepień na 100 mieszkańców. Oddaje głosik:

“Nasz kraj jest w czołówce, ale europejskiej. I to właśnie ta druga informacja jest zgodna z prawdą.”

Okazuje się, że Polska (dzisiaj) jest 15-a na świecie, a krajów na świecie jest 195. Więc chyba można mówić, że jest w czołówce światowej (a przynajmniej nie jest to kłamstwem).

Dalej napięcie rośnie, bo pada twierdzenie, że Pl nie jest nawet w pierwszej światowej 20-ce, czego rzekomo przykładem Gibraltar (gdzie zaszczepionych sporo). Ale Gibraltar to nie państwo, tylko część Wielkiej Brytanii.

Na deser jest brana grafika, na której Wiadomości uplasowały Polskę obok 4 kolejnych dużych krajów Unii (które wyprzedza). Ale Wirtualnej Polsce brakuje tutaj małej Malty, Danii i Rumunii, którym Polska ustępuje. Cóż, każdy robi grafikę, jak chce, byleby była prawdziwa (a przecież często w zestawieniach porównuje się tylko duże kraje).

Wiem, że dziennikarze są bardzo zapracowani.

https://teleshow.wp.pl/wiadomosci-zrobily-z-polski-swiatowego-lidera-w-szczepieniach-prawda-jest-mniej-imponujaca-6611085285321600a

https://www.zdf.de/nachrichten/politik/corona-impfung-daten-100.html 

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura