Ultima Thule
Triada wolności: WOLNOŚĆ - NARÓD - TRADYCJA
2 obserwujących
8 notek
7709 odsłon
PRZEKOP MIERZEI - przePiS na KATASTROFĘ.

PRZEKOP MIERZEI - przePiS na KATASTROFĘ.

Dzisiaj, 17 września rząd uroczyście otwiera przekop Mierzei. Projekt był promowany jako inwestycja gospodarczo opłacalna. Zyskać miało miasto Elbląg, port, firmy, mieszkańcy, region. Dodatkowo miała być korzyść dla obronności wobec potencjalnej agresji Rosji. Od samego początku inwestycja była krytykowana jako marnowanie publicznych pieniędzy. Już proste analizy finansowe pokazywały, że inwestycja zwróci się "za pięćset lat". To i tak była bardzo optymistyczna wersja. W rzeczywistości jest JESZCZE GORZEJ - zwrotu nie będzie nawet po upływie milionów lat. Jest to prawdziwa gospodarcza KATASTROFA. Ale zanosi się na to, że to nie tylko katastrofa gospodarcza, ale także najdroższy w historii Polski kabaret: dzisiaj otwierany jest "przekop DONIKĄD". Czy wy wiecie, co my robimy tym przekopem?
We choose to change Education !

We choose to change Education !

Dokładnie 60 lat temu, 12 września 1962 roku John F. Kennedy ogłosił program lotu na Księżyc słowami: "We choose to go to the Moon!" 60 lat po tamtym wydarzeniu, dzisiaj wzywamy do podjęcia równie wielkiego dzieła: zmianę systemu edukacji z archaicznego, XIX-wiecznego systemu klasowo-lekcyjno-dzwonkowego na system EDUKACJI SPERSONALIZOWANEJ. Działania te rozpoczynamy słowami: "We choose to change Education!". Rozpoczyna się wielki projekt, w który zaangażuje się środowisko edukacji alternatywnej, szkół prywatnych, nauczania domowego itp.
REWOLUCJA w EDUKACJI

REWOLUCJA w EDUKACJI

1 września - początek kolejnego roku szkolnego realizowanego w archaicznym, XIX-wiecznym systemie klasowo-lekcyjno-ławkowo-dzwonkowym. W ostatnich 2 dekadach w KAŻDEJ dziedzinie zmieniło się praktycznie WSZYSTKO, poza jednym: EDUKACJĄ. Nadchodzi czas na REWOLUCJĘ W EDUKACJI. . "Edukacja to nie napełnianie wiadra, ale rozpalanie ognia" (autor nieznany)
Kluby Konfederacji - QUO VADIS ?

Kluby Konfederacji - QUO VADIS ?

Prawie dwa lata temu podjęta została inicjatywa tworzenia Klubów Konfederacji. Budziła ona WIELKIE NADZIEJE i po tym czasie można już powiedzieć, że zmarnowała je koncertowo. Kluby Konfederacji stały się Klubami Adoracji Przenajświętszych Liderów. Czas to ZMIENIĆ ! W szczególności doszło do zupełnie bezsensownego "wyścigu" o to, który lider będzie miał więcej członków w swoim KK. Oto moje przemyślenia z tamtego okresu. Wzywam do debaty, jak usprawnić działanie KK.

Mit brennender Sorge ...

Odezwa do środowiska wolnościowego z okazji 30-lecia NCzas! Towarzysze ! Obywatele ! Wolnościowcy ! Razem walczymy o naszą beznadziejną sprawę od 32 lat ! Najwyższy Czas! zastanowić się, dlaczego jest ona BEZNADZIEJNA oraz co zrobić, aby taką przestała być. Jest na to wielka szansa, gdyż na naszych oczach bieg historii przyspieszył do prędkości hipersonicznych.

Janusz Korwin-Mikke - Der UNTERGANG

Od 2 lat prowadzę działanie zmierzające do naprawy ruchów wolnościowych w Polsce, które z powodu nadmiernej koncentracji na KULCIE JEDNOSTKI JKM wpadły w pułapkę. Bez rozwiązania problemu JKM nie da się prowadzić walki o Wolny Rynek. Wolny Rynek to nie "Jego Ekscelencja Pan Putin", to nie "cytryny na Grenlandii". Czas zamknąć ten rozdział straconych 32 lat. Ten artykuł rozpoczyna OPERACJĘ SPECJALNĄ oczyszczenia polskiego środowiska wolnościowego.