Ultima Thule
Triada wolności: WOLNOŚĆ - NARÓD - TRADYCJA
2 obserwujących
8 notek
7691 odsłon
  204   0

Kluby Konfederacji - QUO VADIS ?

Prawie dwa lata temu podjęta została inicjatywa tworzenia Klubów Konfederacji. Budziła ona WIELKIE NADZIEJE i po tym czasie można już powiedzieć, że zmarnowała je koncertowo. Kluby Konfederacji stały się Klubami Adoracji Przenajświętszych Liderów. Czas to ZMIENIĆ ! W szczególności doszło do zupełnie bezsensownego "wyścigu" o to, który lider będzie miał więcej członków w swoim KK. Oto moje przemyślenia z tamtego okresu. Wzywam do debaty, jak usprawnić działanie KK.

(mój artykuł opublikowany w sierpniu 2020 na fb)


1. WSTĘP - startujemy !

11 VIII 2020 - startują Kluby KONFEDERACJI. Jest to przedsięwzięcie nie mające w historii polskiej polityki swojego odpowiednika. Dzięki nowoczesnym technologiom społecznościowym i sieciowym ogromna liczba zwolenników KONFEDERACJI będzie mogła wreszcie rozpocząć normalne, aktywne działanie, które do tej pory było domeną wąskiej grupki aktywistów. Oceniam, że nawet twórcy tego projektu nie do końca zdają sobie sprawę ze wszystkich jego aspektów. Jedno jest pewne: od tego dnia nic już w polskiej polityce nie będzie takie jak dawniej.

W tym opracowaniu wskażę wszystkie istotne elementy tego projektu, jego szanse, wpływ na rozwój KONFEDERACJI, pomysły na niektóre działania w okresie nadchodzącego 3,5 letniego okresu bez wyborów. Jeżeli projekt zostanie poprowadzony dobrze, to KONFEDERACJA za 3 lata będzie decydującą siłą polityczną w Polsce. Aby tak się stało, należy najpierw dobrze zrozumieć, czym są KK i jak można ich potencjał najbardziej maksymalnie optymalnie wykorzystać.


2. KREOWANIE LIDERÓW

Do tej pory partie miały poważny problem z kreowaniem nowych liderów. W partii WOLNOŚĆ była grupka kilku osób oraz blokujący wszystkich JKM. W efekcie w partii przez kilkanaście ostatnich lat była całkowita stagnacja. Zmieniło się to dopiero w okresie KNP (Wilk, Dziambor, Iwaszkiewicz, Marusik), ale niestety w statut tej partii wpisano jej klęskę. Partia wodzowska rozpadła się, bo jej organizacja nie pasowała już do nowoczesnych czasów, była ARCHAICZNA. Tak, jak archaiczny jest JKM. Na szczęście rozpad KNP był początkiem wielkiego marszu środowisk wolnościowych. Ten marsz spotkał się z idącym z naprzeciwka marszem narodowców. Zwracam tutaj uwagę, że był rok, w którym Winnicki wykluczył z udziału w Marszu Korwina i jego środowisko. Dojście do porozumienia nie było więc łatwe.

Teraz, dzięki Klubom KONFEDERACJI powstaje szansa na o wiele szybsze promowanie nowych liderów oraz na ich promowanie i awansowanie na odpowiedzialne stanowiska lub do kierowania ważnymi projektami. Wielu ludzi ma różne talenty i struktura w której jest jeden lokalny lider i 10-15 słuchających go "członków zwyczajnych" ODCHODZĄ DO PRZESZŁOŚCI !

Niech rozkwita 100 kwiatów !!!


3. UWIARYGODNIENIE DZIAŁACZY i KANDYDATÓW

Ważną sprawą jest UWIARYGODNIENIE osób chcących kandydować z list KONFEDERACJI. Mieliśmy w ostatnim czasie kilka skandali (kandydowanie ZOMOwca Czerniaka, kandydowanie Rosjanki o podejrzanych relacjach itp.). Ponadto w okresie tuż przed wyborami uaktywniają się różnego rodzaju meteory polityczne, najczęściej zadaniowane, o których działalności nie ma praktycznie żadnego śladu w internecie. Kluby KONFEDERACJI umożliwią śledzenie aktywności potencjalnych kandydatów na przestrzeni lat oraz umożliwi dotarcie do ich środowiska i zweryfikowanie wszystkich informacji na temat kandydata. KK są więc formą LUSTRACJI środowisk KONFEDERACJI bez formalnego jej realizowania. Jest to niejako "w pakiecie" z wieloma innymi korzyściami z istnienia KK.

Służbom będzie o wiele trudniej podstawiać swoich ludzi, a nawet jeżeli się to uda, to skala tego procederu będzie znikoma.


4. ORGANIZACJA WYDARZEŃ

Organizacja wydarzeń to złożony proces wymagający współpracy wielu osób zarówno z centrali, jak i działaczy lokalnych z miejsca wydarzenia. Check-lista organizacji wydarzenia zawiera 100-200 pozycji i jedna osoba nie jest w stanie nad tym zapanować. W szczególności zlecenie działania działaczom lokalnym niesie ze sobą ryzyko, że są to osoby z małym doświadczeniem i bez zaplecza. Teraz dzięki KK powstanie możliwość sprawniejszego weryfikowania takiej check-listy i zapewnienie utrzymania jednakowego standardu każdego wydarzenia. Dobrym wzorcem niech będzie organizacja aktywności politycznej partii UKIP a potem BREXIT. Spotkania Nigela Farage'a były PERFEKCYJNE pod względem dźwięku, obrazu, scenariusza, lokalizacji, pomieszczenia, oprawy, obróbki graficznej i wideo itp.

U nas jest różnie - raz doskonale, raz beznadziejnie. To się musi zmienić!


5. BAZA WIEDZY

KK to nie tylko relacje pomiędzy zwolennikami KONFEDERACJI, ale także ROZPROSZONA BAZA WIEDZY. Czasami potrzeba szybko znaleźć informacje na temat np. wypowiedzi polityków PiS w jakiejś sprawie z przeszłości. Jest to zadanie trudne nawet dla dobrze zorganizowanego sztabu partyjnego. Odwołanie się do członków KK pozwoli zwielokrotnić szybkość poszukiwania tych informacji. Aby ten proces był bardziej efektywny można wprowadzić ranking punktowy poszczególnych klubów lub ich członków i po jakimś czasie ci, którzy będą mieli wyższy ranking skuteczności realizowania tego typu zadań będą traktowani priorytetowo. Taka konfederacka wersja chińskiego systemu punktowego na "Najlepszego Obywatela Konfederacji". Osoby o wysokiej punktacji powinny mieć np. priorytet w reagowaniu na maile od nich itp. Zwiększy to efektywność systemu przesiewowego, co w przypadku otrzymywania tysięcy maili dziennie będzie miało ogromne znaczenie.

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka