Ultima Thule
Triada wolności: WOLNOŚĆ - NARÓD - TRADYCJA
2 obserwujących
8 notek
7685 odsłon
  132   0

Mit brennender Sorge ...

Odezwa do środowiska wolnościowego z okazji 30-lecia NCzas! Towarzysze ! Obywatele ! Wolnościowcy ! Razem walczymy o naszą beznadziejną sprawę od 32 lat ! Najwyższy Czas! zastanowić się, dlaczego jest ona BEZNADZIEJNA oraz co zrobić, aby taką przestała być. Jest na to wielka szansa, gdyż na naszych oczach bieg historii przyspieszył do prędkości hipersonicznych.

Odezwa do środowiska wolnościowego z okazji 30-lecia NCzas!

Mit brennender Sorge ...

Towarzysze ! Obywatele ! Wolnościowcy !

Razem walczymy o naszą beznadziejną sprawę od 32 lat ! Najwyższy Czas! zastanowić się, dlaczego jest ona BEZNADZIEJNA oraz co zrobić, aby taką przestała być. Jest na to wielka szansa, gdyż na naszych oczach bieg historii przyspieszył do prędkości hipersonicznych.

WYBORY.

Od dekad obserwujemy starcie kilku głównych środowisk polityczno-społecznych. Bez zrozumienia dynamiki tych procesów nie da się prowadzić skutecznej walki. Ostatnie 32 lata zostały w tym zakresie STRACONE. Najwyższy czas ZMIENIĆ STRATEGIĘ, ORGANIZACJĘ oraz LIDERÓW. Mam nadzieję, że obecne procesy zachodzące w naszym środowisku doprowadzą do FUNDAMENTALNYCH ZMIAN i przygotują nas na walkę o PRZETRWANIE, gdy w 2023 roku dojdzie do wyborów samorządowych i parlamentarnych. Już dzisiaj wiemy, że wybory do Sejmu to jesień 2023, a do samorządów do wiosna 2024. W 2025 będą jeszcze wybory prezydenckie, ale ich wynik będzie zależny w dużej mierze od tego, co się wydarzy w roku 2023. Mamy więc OSIEMNAŚCIE MIESIĘCY. Ale w praktyce znacznie mniej: kampania wyborcza ruszy już jesienią 2022 i do tego czasu nasze środowisko musi przejść proces DEBATY i REFORMY.

KULT JEDNOSTKI.

Od samego początku środowisko wolnościowe dotknął KULT JEDNOSTKI, który z jednej strony pozwolił nam na szybką reorganizację i zebranie się po każdej kolejnej klęsce, ale też uniemożliwił nam dotarcie do szerszej grupy wyborców. Kult jednostki musimy ZDECYDOWANIE POTĘPIĆ i wprowadzić zabezpieczenia przed jego kontynuacją lub powtórzeniem się.

O CO WALCZYMY.

Nasze środowisko walczy o WOLNOŚĆ. Powinniśmy się więc zajmować tym, o co walczymy i nie wprowadzać wątków pobocznych (Hitler, Putin, Rosja, kobiety itp.). Nasz program, nasza narracja - powinny dotyczyć ISTOTY SPRAWY, czyli Wolnego Rynku. Obecne procesy w naszym środowisku pozwalają mieć nadzieję, że w końcu wyzwolimy się z zaklętego kręgu "korwinizmów". Tylko pod tym warunkiem uda się przekonać do idei wolnościowej kogoś więcej, niż tylko małą grupę fanatyków.

PAŃSTWO.

Musimy stworzyć WIZJĘ PAŃSTWA PRZYSZŁOŚCI. Takie próby są co jakiś czas podejmowane, ale są one chaotyczne, źle przeprowadzone i nie pozostawiają żadnego śladu. Przykładem mogą być prawie niezauważone rozmowy o naprawie państwa toczone przez Sebastiana Pitonia i Jana Kubania.

Koncepcja państwa powinna być opracowana OD ZERA i przedstawiać w konkretny sposób wszystkie elementy państwa i ich wzajemne relacje. Dzisiaj już samo krzyczenie "niskie podatki!" nie wystarcza i jest JAŁOWE INTELEKTUALNIE. Musimy wyborcom przedstawić konkretne koncepcje i ich skutki.

WOLNOŚĆ - NARÓD - TRADYCJA.

Ta triada to fundament KONFEDERACJI. Dla wielu jest to niestety uwierający problem. Część tych środowisk uważa, że przez udział w KONFEDERACJI muszą się wyrzec części swojej idei. To prawda, ale innej drogi NIE MA. Albo obronimy Polskę RAZEM, ale ją PRZEGRAMY. TERTIUM NON DATUR !

Ale najważniejsze jest, abyśmy w końcu zrozumieli, że te trzy elementy to trzy strony TEGO SAMEGO ! To nie jest tak, że można wygrać wolność bez narodu, albo obronić naród bez wolności. Taka wizja to MAJACZENIE. Nie dzielimy się na "narodowców", "wolnościowców" i "tradycjonalistów". Każdy z nas jest RÓNOCZEŚNIE narodowcem, wolnościowcem i tradycjonalistą ! Narodowiec musi walczyć o niskie podatki, a wolnościowiec musi dbać o pamięć naszego Narodu ! Musi dojść do takiego przełamania w naszej świadomości. Nie wolno nam traktować KONFEDERACJI jako "partii technicznej". KONFEDERACJA nie jest "partią techniczną" ! Jest SAMĄ ISTOTĄ tego, o co walczymy !

CO ROBIĆ ?

- KLUBY KONFEDERACJI.

Miały być REWOLUCJĄ. Przewrotem kopernikańskim w sposobie uprawiania polityki. Skończyły się KATASTROFĄ. Zamiast miejsc będących kuźnią kadr i liderów, miejscem rozwoju idei, opracowywania planów taktycznych i strategicznych, wymiany doświadczeń i konsolidacji środowiska zamieniły się w Kluby Adoracji Przenajświętszych Liderów. Doszło do kuriozalnej i KOMPROMITUJĄCEJ rywalizacji o to, kto w swoim klubie ma "najwięcej". Jestem ciekaw co ci, którzy się tak ścigali mogą teraz powiedzieć o aktywności tych swoich "największych klubów" ?

Kluby Konfederacji powinny składać się z niewielkiej liczby aktywnych członków, którzy spotykaliby się w celu dyskutowania wybranych zagadnień, planowania działań itp. Małe grupy są o wiele skuteczniejsze w działaniu, niż masowe spotkania. Piwa Mentzena są dobre marketingowo, ale niestety merytorycznie niewiele wnoszą.

- KONKLAWE WOLNOŚCI.

To inicjatywa rozpoczęcia szerokiej DEBATY WOLNOŚCIOWEJ, której celem będzie z jednej strony oczyszczenie idei wolnościowej z elementów nieistotnych, a z drugiej wypracowanie form działania adekwatnych do naszych czasów. Jest rok 2022. Kiedy skończymy z archaicznymi formami działania ? Najwyższy Czas! rozpocząć nową erę wolnościową w Polsce

W ramach Konklawe Wolności będą się odbywały różnego rodzaju lokalne wydarzenia, spotkania, konferencje, debaty, kameralne, masowe, w mediach i bez mediów. Debaty będą miały formę narady sztabowej, w czasie której pod dyskusję będą poddawane różne propozycje uczestników. Następnie efekty tych debat cząstkowych będą przekazywane do Centralnego Depozytu Idei Wolnościowej (ogólnodostępna baza danych). Taki proces będzie wymagał wielu iteracji i stopniowego odrzucania złych pomysłów, a promowania dobrych. Po kilku miesiącach efektem pracy będzie całkowicie odmienione środowisko wolnościowe:

- usystematyzowane sprawy ideowe

- opracowana nowoczesna koncepcja struktury organizacyjnej (oparta o struktury rozmyte, macierzowe i funkcjonalne, a więc już nie hierarchiczno-wojskowe, jak do tej pory).

- powstanie mechanizm PROMOCJI LIDERÓW

- opracowanie PROGRAMU wraz z WIZUALIZACJĄ sposobów i efektów jego wdrożenia - infografiki, schematy itp.

Samo Konklawe będzie okazją do wyłonienia nowych lub wsparcia dotychczasowych liderów. Być może efektem będzie pojawienie się dwóch-trzech niezależnych ugrupowań, jednak działających pod wspólnych parasolem KONFEDERACJI.

image

Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale