Blog
Muzycznie i psychoanalitycznie
Venissa 1
Venissa 1 Analityczka polityczna
4 obserwujących 125 notek 58872 odsłony
Venissa 1, 5 marca 2014 r.

Apropos paraolimpiady w Soczi

201 8 0 A A A

Pewnie powiem coś niepopularnego

 A cóż to za "szczęście" brać udział w takich olimpiadach? Po co komu wychowywać młodych ludzi na perfekcjonistów - narcyzów? Co z tego człowiek ma? Że być może utrwala się w zaburzeniach osobowości i nabawia kontuzji ciała z przetrenowania?

Chyba nie w liczbie medali li wielbicieli należy szukać źródła dobrej samooceny i poczucia szczęśliwości  w życiu?

Nie, nie lubię dorosłych (rodziców, nauczycieli, trenerów), którzy wpychają swoich podopiecznych  - dzieci i młodzież niepełnosprawną- do destrukcyjnych sytuacji, jakimi są niewątpliwie paraolimpiady; tylko po to, by leczyć własne rany związane z zaniżoną samooceną (m.in. z powodu niepełnosprawności dziecka) ; oni niewiele różnią się od tych mamuś i tatusiów, czy belfrów, dla których źródłem szczęścia nieskończonego jest budowanie własnego wizerunku w oparciu o dyplomy pociech, zdobytych na najbardziej renomowanych uczelniach medycznych, prawniczych, artystycznych, czy  liczbę złotych medali wywalczonych na mieżdunarodnych olimpiadach...

Podobnie nie podoba mi się organizowanie odrębnych konkursów piękności dla osób niepełnosprawnych. A po co? Czy naprawdę wartość człowieka zależy od piękna jego ciała, rozbudowanej muskulatury i liczby zdobytych "trofeów"?

Przypomina mi to trochę czasy kultu ciała i zachwytu nad omnipotencją nowo obranego wodza - Adolfa Hitlera...

Opublikowano: 05.03.2014 17:56.
Autor: Venissa 1
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Psychoanaliza ma wiele do powiedzenia na temat zjawisk społecznych, politycznych i kulturowych. Na nic tu jednak opinie psychoanalityków. Politycy nie chcę się zmieniać; funkcjonowanie z pozycji schizo-paranoidalnej jest wygodne, bo destrukcyjna, prowadząca do paranoi rywalizacja pozwala kontrolować przeciwnika... Nie będę tu pisać długich elaboratów, proszę raczej liczyć na krótkie wpisy; lata treningu na Twitterze i Facebooku przyniosły efekty. Pisać krótko i zwięźle, jak czyni to np. Sowiniec, to nie lada sztuka:-)

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Niekompetencja, to ciekawe to co napisałeś/łaś; rzeczywiście obecnie awantury między...
  • Droga Esko, trudno się z Tobą nie zgodzić. Bardzo trafnie to wszystko opisałaś. Pozdrawiam
  • @Andrzej Obserwator, zachowania sadystyczne nie są typowe dla neurotyka. Zachowania sadystyczne...

Tematy w dziale Społeczeństwo