Refleksja na dziś
Blog jak blog. O wszystkim i o niczym
3 obserwujących
60 notek
37k odsłon
  1519   2

PiS ratuje TVN, najlepiej jak potrafi

Trudno mi ocenić kondycję różnych stacji telewizyjnych, gdyż nie posiadam dostępu do telewizji już prawie 15 lat.  Z tej perspektywy konflikt TVP vs TVN jest dla mnie zupełnie nieczytelny, gwiazdy nierozpoznawalne a spory wyjątkowo oderwane od rzeczywistości. Lubię natomiast śledzić doniesienia prasowe, a te wskazywały, że w TVN, a w szczególności TVN24 nie działo się ostatnio najlepiej. 

W prasie pojawiło się sporo artykułów mówiących o zwolnieniach, czy wręcz o czystkach, wśród dziennikarzy i kierownictwa stacji. Podobno spadają też znacząco wpływy z reklam i oglądalność. Generalnie kryzys. 

Z drugiej strony PiSowi awantura z TVN nie jest do niczego potrzebna. Raz, że właścicielem stacji są amerykanie, którzy nie lubią jak im się wtrąca do biznesu, dwa, że TVN jest symbolem stacji opozycyjnej wobec rządu, a atak na symbole zawsze się kiepsko kończy.

Jedynymi uzasadnieniami do przedstawienia projektów ustaw uderzających w tą stację, jest albo tradycyjne przykrycie czegoś innego, albo podświadoma chęć ratowania konkurenta. 

I ta druga opcja wydaje się interesująca. Oczywiście PiS nie może oficjalnie wstawić się za zwalnianymi dziennikarzami, nie będzie też angażował państwowych koncernów do masowego wykupywania reklam. Ale może zrobić to co potrafi najlepiej, czyli zrobić wrzutkę sejmową powodującą zagotowanie się po stronie opozycji. Teraz wszyscy, jak jedno cos tam (kiedyś napisał bym "jeden mąż" ) rzucą się do oglądania, w miastach przejdą marsze protestacyjne, a prywatne firmy będą szturmować  biura reklamy, rezerwując czas antenowy.   

Potem ustawa, o ile w ogóle wejdzie pod obrady, padnie w sejmie, najdalej w senacie. Na jesień stacja dostanie koncesję i tak zakończy się całe medialne wzburzenie. Lubię to! Skomentuj22 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura