Grzegorz Gembalski Grzegorz Gembalski
683
BLOG

Gdy Prymus zdaje maturę

Grzegorz Gembalski Grzegorz Gembalski Badania i rozwój Obserwuj temat Obserwuj notkę 33
Prymus to polski model SI wytrenowany na danych z podstawy programowej. Właśnie zdał on maturę z języka polskiego.

Prymus to polski model SI wytrenowany na danych z podstawy programowej. Napisanie matury z języka polskiego zajęło jemu/jej? 30 minut. Póki co nie znalazłem informacji jaki wynik osiągnęła SI, ale wiadomo, że był to wynik pozytywny. 

To rodzi całą masę pytań. 

Czy matura już tak bardzo straciła, że została prostym formularzem do wypełnienia maszynowego? Czy może to SI osiągnęła już taki poziom, że faktycznie moment zastąpienia człowieka jest bliski. 

Jak zestawić tę informację z artykułami sprzed mniej więcej roku, które oceniały, że SI jest na poziomie 8 latka. Mamy postęp 10 lat w rok? 

Jakie zawody już teraz jest w stanie zastąpić SI i jak wykorzystają to globalne korporacje. Gro zadań, w szczególności wykonywanych np w urzędach, to zadania które swobodnie można zlecić sztucznej inteligencji.  Zwłaszcza, że SI będzie górowała nad 90% urzędników znajomością przepisów. 

Jak głębokie powierzenie swojej egzystencji w ręce SI jesteśmy w stanie zaakceptować i czy mamy wogóle cokolwiek do powiedzenia w tej sprawie. 

Sądzę, że dla SI matematyka i język obcy były by nawet prostsze niż Polski. Można więc zaryzykować, że mamy elektronicznego absolwenta szkoły średniej. 

PS

Jakie przedmioty dodatkowe mogła by zdać maszyna? jakieś typy?

Otaczający nas cyfrowy świat pełen jest spamu i hejtu, który często ukryty jest pod pozorami anonimowości. Dlatego postanowiłem pisać pod własnym imieniem i nazwiskiem. Nie wstydzę się własnych poglądów i wiem, że one zmieniają się w czasie i pod wpływem innych. 

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie