Waldenar Korczyński Waldenar Korczyński
120
BLOG

O Facebooku już wiadomo. Co z innymi?

Waldenar Korczyński Waldenar Korczyński Rozmaitości Obserwuj notkę 15
Portal Dziennik.pl zebrał dane na temat wydatków instytucji rządowych na reklamy na amerykańskiej platformie cyfrowej, dokonanych w okresie od 15 maja 2019 r. do 23 lutego 2023 r. Wydatki te wyniosły łącznie 5,4 mln złotych, jak opublikowano w niedzielę na portalu. Lwią część tych pieniędzy wydała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, która wydała w na potrzeby facebookowej reklamy 3,756 mln złotych Cytat z "Kresów" (https://kresy.pl)

Trolling na Salonie kwitnie. Na pewno wśród piszących jest sporo ludzi, którzy w normalnym życiu niewiele mają do powiedzenia i szukają tu swoich "pięciu minut". Są jednak i tacy - i to bardzo wyraźnie widać - którzy normalnie pewnie gadają sensownie, a w S24 "bredzą na zadane tematy". Tak jest zresztą chyba w większości takich portali. Okazuje się jednak, że nasza wierchuszka wykorzystuje media społecznościowe do "edukowania" nas wbrew naszej woli, ale za nasze jaknajbardziej pieniądze. Taki np  Facebook dostał w nie tak długim czasie ponad pięć milionów.

https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/miliony-zlotych-dla-facebooku-od-polskich-politykow-i-instytucji/

Dla FB nie jest to kwota poważna i nie musi się on jakoś szczególnie do ew. żądań władz (które maja przecież również środki przymusu, np. sankcje rozmaitego rodzaju) stosować. Zupełnie inna jest sytuacja rozmaitych mediów społecznościowych "mniejszego kalibru", np. portali blogowych. No i tu informacji brak. Nie wiadomo czy i  jakie "reklamy" zamawiały nasze ministerstwa i inne instytucje w takich mediach. Nie wiemy też czy fundacje związane z takimi mediami (jeśli takie są) jakaś  forsę dostały. Nie wiadomo również czy - i w jaki ew sposób - dawano forsę pojedynczym osobnikom. Może jakiś ciekawy poseł/dziennikarz coś tu podziała? Bo na instytucje Państwa, to chyba nie ma co liczyć.Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości