127 obserwujących
809 notek
852k odsłony
  846   0

SALTILLO - to nie z importu lek, SALTILLO - nie nazwa to rośliny

Dzisiaj kolejny z mało znanych zespołów, a jakiej klasy to muzyka, niech każdy sam się przekona. Spodoba się tym, którzy polubili Devics, aczkolwiek (mimo podobienśtw z Devics w nagraniu Giving In) jest to jednak inny styl, inny projekt, INNA PODRÓŻ... Brzmienia są nowoczesne, tematy zapadające w pamięć na długo. A zresztą co będę się wymądrzał. Tego trzeba posłuchać po prostu. Jedynie szkoda, że dorobek tej grupy to tylko jedna płyta. Ale za to jaka!

Na zakończenie zacytuję krótką notkę z sieci dotyczącą SALTILLO:

"Saltillo to projekt jednego człowieka, Mentona J. Matthewsa, członka grupy Sunday Munich - multiinstrumentalisty i kompozytora.
Mathews gra na skrzypcach, wiolonczeli, altówce, gitarze, perkusji, banjo i kontrabasie, tworząc jednocześnie trip-hopowe sample służące za podkład do jego utworów.
Ciężko jednoznacznie zdefiniować muzykę Saltillo. Matthews w wyrafinowany sposób bawi się zmysłami słuchacza wzbogacając utwory wersami z Shakespeara i filmów; łącząc klasyczne brzmienie smyczków i klawiszy z elektroniczną, czasami niemalże drum&bassową perkusją"

Zapraszam do niewykłej wyprawy... (utwory są i wokalne i instrumentalne oraz dość różne, dlatego proszę się nie sugerować jednym, a wysłuchać po kolei). Jeśli miałbym wybrać swój ulubiony (choć to trudne) to chyba byłby to czwarty (A Necessary End ) kojarzący się z Clint Mansell - Requiem for a Dream czyli Ray Ventura - Ça vaut mieux que d'attraper la scarlatine.

Niestety 3 utwory (A Necessary End, I`m on the Wrong Side, Praise)    z Youtube nie wchodzą do notki, w tym, ten polecany przeze mnie (A Necessary End ), ale wstawiłem aktywne linki w miejscu tytułu, wystarczy więc tylko kliknąć na niebieski tytuł albo odsłuchać je w komentarzach, bo tam już dały się wkleić z Youtube.

Zapraszam do niewykłej wyprawy...

 

Remember Me

Giving In

 A Hair on the Head of John the Baptist

 

A Necessary End - tu kliknąć!

 

Blood and Milk

A Simple Test

The Opening

 

I'm on the Wrong Side - tu kliknąć!

 

Grafting

 

Praise - tu kliknąć!

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale