wawel wawel
864
BLOG

SALTILLO - to nie z importu lek, SALTILLO - nie nazwa to rośliny

wawel wawel Kultura Obserwuj notkę 8

Dzisiaj kolejny z mało znanych zespołów, a jakiej klasy to muzyka, niech każdy sam się przekona. Spodoba się tym, którzy polubili Devics, aczkolwiek (mimo podobienśtw z Devics w nagraniu Giving In) jest to jednak inny styl, inny projekt, INNA PODRÓŻ... Brzmienia są nowoczesne, tematy zapadające w pamięć na długo. A zresztą co będę się wymądrzał. Tego trzeba posłuchać po prostu. Jedynie szkoda, że dorobek tej grupy to tylko jedna płyta. Ale za to jaka!

Na zakończenie zacytuję krótką notkę z sieci dotyczącą SALTILLO:

"Saltillo to projekt jednego człowieka, Mentona J. Matthewsa, członka grupy Sunday Munich - multiinstrumentalisty i kompozytora.
Mathews gra na skrzypcach, wiolonczeli, altówce, gitarze, perkusji, banjo i kontrabasie, tworząc jednocześnie trip-hopowe sample służące za podkład do jego utworów.
Ciężko jednoznacznie zdefiniować muzykę Saltillo. Matthews w wyrafinowany sposób bawi się zmysłami słuchacza wzbogacając utwory wersami z Shakespeara i filmów; łącząc klasyczne brzmienie smyczków i klawiszy z elektroniczną, czasami niemalże drum&bassową perkusją"

Zapraszam do niewykłej wyprawy... (utwory są i wokalne i instrumentalne oraz dość różne, dlatego proszę się nie sugerować jednym, a wysłuchać po kolei). Jeśli miałbym wybrać swój ulubiony (choć to trudne) to chyba byłby to czwarty (A Necessary End ) kojarzący się z Clint Mansell - Requiem for a Dream czyli Ray Ventura - Ça vaut mieux que d'attraper la scarlatine.

Niestety 3 utwory (A Necessary End, I`m on the Wrong Side, Praise)    z Youtube nie wchodzą do notki, w tym, ten polecany przeze mnie (A Necessary End ), ale wstawiłem aktywne linki w miejscu tytułu, wystarczy więc tylko kliknąć na niebieski tytuł albo odsłuchać je w komentarzach, bo tam już dały się wkleić z Youtube.

Zapraszam do niewykłej wyprawy...

 

Remember Me

Giving In

 A Hair on the Head of John the Baptist

 

A Necessary End - tu kliknąć!

 

Blood and Milk

A Simple Test

The Opening

 

I'm on the Wrong Side - tu kliknąć!

 

Grafting

 

Praise - tu kliknąć!

wawel
O mnie wawel

OD NIEDAWNA PISZĘ TEŻ NA DRUGIM BLOGU JAKO    W A W E L  2 4 https://www.salon24.pl/u/wawel24/ Uszanować chciałbym Niebo, Ziemi czołem się pokłonić, ale człowiek jam niewdzięczny, że niedoskonały... =================================================== Nagroda Roczna „Poetry&Paratheatre” w Dziedzinie Sztuki ♛2012 - (kategoria: poetycki eksperyment roku 2012) ♛2013 - (kategoria: poezja, esej, tłumaczenie) za rozpętanie dyskusji wokół poezji Emily Dickinson i wkład do teorii tłumaczeń ED na język polski ========================== ❀ TEMATYCZNA LISTA NOTEK ❀ F I L O Z O F I A ✹ AGONIA LOGOSU H I S T O R I A 1.Ludobójstwo. Odsłona pierwsza. Precedens i wzór. 2. Hołodomor. Ludobójstwo. Odsłona druga. Nowe metody. 3.10.04.2011 WARSZAWA, KRAKÓW –- PAMIĘĆ I OBURZENIE======= ================ P O E Z J A 1. SZYMBORSKA czyli BIESIADNY SEN MOTYLA 2. Dziękomium strof Strofa (titulogram) 3.Limeryk 4.TRZEJ MĘDRCOWIE a koń każdego w innym kolorze... 5.CO SIĘ DZIEJE H U M O R -S A T Y R A -G R O T E S K A -K A B A R E T 1.KSIĘGA POWIEDZEŃ III RP czyli ZABIĆ ŚMIECHEM 2.KABARET TIMUR PRZEDSTAWIA czyli Witam telefrajerów... 3.III RP czyli Zmierzch Różowego Cesarstwa 4. Biłgoraj na tarasie - SZTUKA PRZETRWANIA DLA ELYT Z AWANSU 5.MANIFEST KBW czyli Kuczyński, Bratkowski, Wołek 6.SONATA NIESIOŁOWSKA a la Tarantella czyli KOLAPS STEFANA 7.Transatlantyckie - orędzie Bronisława Komorowskiego W Ę G R Y 1.WĘGRY, TELEWIZJA, KIBICE 2.GALERIA ZDJĘĆ węgierskich 3.ORBAN I CZERWONY PRĘGIERZ M U Z Y K A 1.D E V I C S 2.DEVICS - druga część muzycznej podróży... 3.HUGO RACE and The True Spirit 4.SALTILLO - to nie z importu lek, SALTILLO - nie nazwa to rośliny 5.HALOU - muzyka jak wytrawny szampan 6.ARVO PÄRT - Muzyka ciszy i pamięci 7. ♪ VICTIMAE PASCHALI LAUDES ♬

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura