Blog
"One can't prevent useful idiots from being idiots."
wawel
wawel tworzenie posągów myśli
116 obserwujących 476 notek 582652 odsłony
wawel, 6 kwietnia 2017 r.

Mieszkania, "uchodźcy" i migowe rozmowy z Temidą

Kilka dni temu prezydent Abramowicz, ups, Adamowicz znowu powrócił do zapraszania Syryjczyków. (Pomylił mi się Adam z Abrahamem, ech, te genealogie Wietchowo Zawieta… Od Abrahama jest żona Pana Prezydenta, p.Magdalena Abramska, Pan Prezydent natomiast jest od Adama.)

Wczoraj ogłoszono, że Gdański sąd rejonowy ponownie zajmie się sprawą oświadczeń majątkowych Pawła Adamowicza. Sąd Najwyższy oddalił skargę obrońcy prezydenta Gdańska .

Przyznać muszę, że polska rzeczywistość polityczna jest pełna zagadek... Dlaczego jest tak, że gdy miecz Temidy (w sprawach "nieruchomościowych" - wielość mieszkań, wziatki za mieszkania, kamienice od martwych dusz) zbliża się do prezydentów miast (Gdańsk, Sopot, Warszawa), to ci jak na komendę urządzają konferencje prasowe na których prawie płaczą nad losem uchodźców (wielotożsamościowych "Syryjczyków")? Jakieś fascynujące niejawne koincydencje - ani chybi - muszą się za tym kryć. 

Spróbujmy rozebrać to logicznie. Może p.Adamowicz do tych 5 z 6 mieszkań chce przyjąć "nachodźców"? Może p.Karnowski - mając wprawę w "załatwianiu lokalów" chce dać jej dowód w organizowaniu zakwaterowania "Syryjczykom"? A może jest inaczej. Może los skarg, odwołań i wyroków Temidy spoczywa w rękach kast o miękkich serduszkach, które wzruszone publiczną prezentacją "troski imigracyjnej" (vide: tegoroczne "syryjskie zaproszenia" p.Karnowskiego i p.Adamowicza) zsuną opaskę z oczu Temidy chcącej ciąć ślepo i panowie prezydenci wreszcie zapomną o wezwaniach sądowych? Może kasta prawnicza tak się przejmuje sytuacją na Bliskim Wschodzie, że zasnąć nie może? A może do kasty należy wielu "Syryjczyków" z pochodzenia?

Albo "Syryjczycy", zwłaszcza "rodziny syryjskie" (rodzina ma potencjał "pączkowania", jest inwestycją) stają się we współczesnym świecie wirtualnym, międzynarodowym środkiem płatniczym? Jakąś Bit-Imi-Coin ? Za który nabyć można wiele rzeczy, np. zsunięcie opaski Temidy?

Kilka dni przed posiedzeniem sądu Pan Prezydent pozapraszał publicznie Syryjczyków. Nie miał ważniejszych spraw na głowie? Jakaś pomroczność, splątanie? Nie. Skądże. To tylko archaiczny język migowy. Gest mający zaskarbić przychylność lóż i kast tajnych i dwupłciowych? Danina dająca sygnał: jestem do waszej dyspozycji, także w sprawach trudnych. Komunikat do tych, którzy mają, być może, moc zakończenia perypetii p.Adamowicza? Do nacji nadreprezentowanej w zawodach prawniczych (sam p.Adamowicz i jego żona Abramska też z palestry), nacji egzystencjalnie zainteresowanej uczynieniem z Europy – Bliskiego Wschodu. Pod sztandarem „pomocy syryjskim uchodźcom”.

Skarga oddalona? Przebitka była za mała? Hołd syryjski nie pomógł? Śmieszne kilka rodzin? Skąpy nasz Prezydent. Cóż, oczekujmy, że na następnej konferencji (musowo musi być konferencja) Pan Prezydent Noemowicz – ups, co ja tu z Noem, przecież p.Paweł jeszcze nie tonie –  ogłosi, że w porozumieniu z Berlusconim otwiera "korytarz humanitarny" dla 500 Syryjczyków. A wtedy być może jego skargi (lamentacje Jeremiasza) nie zostaną przez rodzimą palestrę odrzucone.  I Abramska i Adamowicz nie staną się Noemskimi…

Fascynujący jest ten „język migowy”, rozmowy trwają nie krócej, niż w ludzkim języku, mają swoje pojedynki na siłę argumentów, swoją logikę rozwoju. Pozornie nieczytelną dla postronnych obserwatorów. Musimy się nauczyć czytać archaiczne, pre-cywilizacyjne języki. Da to nam większą orientację w tym, co się święci w sferze Kaspra, Melchiora i Belzebuba.

W każdym razie, obserwacja obyczajów ludów pierwotnych daje pasjonatom etnografii niekłamaną satysfakcję.

image


PS Rozmowę w pomorskim dialekcie języka migowego na podobne tematy (zarzuty związane z nieruchomościami, "Syryjczycy") od pewnego czasu próbuje także podejmować przyjaciel prez.Adamowicza – prez.Karnowski.

                                                         image

=================

otwórzmy sakwy serca
Opublikowano: 06.04.2017 14:29.
Autor: wawel
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

OD NIEDAWNA PISZĘ TEŻ NA DRUGIM BLOGU JAKO    W A W E L  2 4 https://www.salon24.pl/u/wawel24/ Uszanować chciałbym Niebo, Ziemi czołem się pokłonić, ale człowiek jam niewdzięczny, że niedoskonały... =================================================== Nagroda Roczna „Poetry&Paratheatre” w Dziedzinie Sztuki ♛2012 - (kategoria: poetycki eksperyment roku 2012) ♛2013 - (kategoria: poezja, esej, tłumaczenie) za rozpętanie dyskusji wokół poezji Emily Dickinson i wkład do teorii tłumaczeń ED na język polski ==========================
❀ TEMATYCZNA LISTA NOTEK ❀
F I L O Z O F I AAGONIA LOGOSU H I S T O R I A 1.Ludobójstwo. Odsłona pierwsza. Precedens i wzór. 2. Hołodomor. Ludobójstwo. Odsłona druga. Nowe metody. 3.10.04.2011 WARSZAWA, KRAKÓW –- PAMIĘĆ I OBURZENIE=======image ================ P O E Z J A 1. SZYMBORSKA czyli BIESIADNY SEN MOTYLA 2. Dziękomium strof Strofa (titulogram) 3.Limeryk 4.TRZEJ MĘDRCOWIE a koń każdego w innym kolorze... 5.CO SIĘ DZIEJE H U M O R -S A T Y R A -G R O T E S K A -K A B A R E T 1.KSIĘGA POWIEDZEŃ III RP czyli ZABIĆ ŚMIECHEM 2.KABARET TIMUR PRZEDSTAWIA czyli Witam telefrajerów... 3.III RP czyli Zmierzch Różowego Cesarstwa 4. Biłgoraj na tarasie - SZTUKA PRZETRWANIA DLA ELYT Z AWANSU 5.MANIFEST KBW czyli Kuczyński, Bratkowski, Wołek 6.SONATA NIESIOŁOWSKA a la Tarantella czyli KOLAPS STEFANA 7.Transatlantyckie - orędzie Bronisława Komorowskiego W Ę G R Y 1.WĘGRY, TELEWIZJA, KIBICE 2.GALERIA ZDJĘĆ węgierskich 3.ORBAN I CZERWONY PRĘGIERZ M U Z Y K A 1.D E V I C S 2.DEVICS - druga część muzycznej podróży... 3.HUGO RACE and The True Spirit 4.SALTILLO - to nie z importu lek, SALTILLO - nie nazwa to rośliny 5.HALOU - muzyka jak wytrawny szampan 6.ARVO PÄRT - Muzyka ciszy i pamięci 7. ♪ VICTIMAE PASCHALI LAUDES ♬

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @lupin1  Nudzi Pan i szuka, nie wiedząc czego szuka. można i tak. Taki Pana los.  Ale na...
  • @lupin1  To nie jedyna rzecz, której Pan nie wiedział. Ale proszę się nie załamywać....
  • @kragen  Drogi Panie. Cenię Pana komentarze. Ale lekko Pan przesadza. Sorry, że zgubiłem...

Tematy w dziale