50 obserwujących
1074 notki
427k odsłon
  917   0

Covid, eugenika, projektowane dzieci, militarne agencje i GAFAM, czyli cele pandemii_

W 2009 roku, za administracji Obamy, Dugan została mianowana dyrektorem DARPA  przez sekretarza obrony Roberta Gatesa. Wiele zrobiono, aby była pierwszą kobietą dyrektorem agencji, ale najlepiej jest zapamiętana w agencji dzięki tak zwanemu podejściu „sił specjalnych” do innowacji. Podczas swojej kadencji stworzyła nieistniejące już Biuro Technologii Transformacyjnej Konwergencji DARPA [https://web.archive.org/web/20101113180054/http:/www.darpa.mil:80/tcto/] , które skupiało się na sieciach społecznościowych, biologii syntetycznej i inteligencji maszynowej. Wiele tematów wcześniej zarządzanych przez to biuro jest obecnie nadzorowanych przez Biuro Technologii Biologicznych DARPA, które zostało utworzone w 2014 roku i koncentruje się na wszystkim „od programowalnych drobnoustrojów po symbiozę człowiek-maszyna” [https://web.archive.org/web/20170430170102/http:/www.darpa.mil/about-us/offices/adaptive-execution-office]. Biuro Technologii Biologicznych, podobnie jak Wellcome Leap, realizuje mieszankę programów biotechnologicznych „skoncentrowanych na zdrowiu” i przedsięwzięć transhumanistycznych.

Tuż przed odejściem z czołowej roli w DARPA, Dugan zapaliła zielone światło dla inicjatywnych inwestycji agencji w technologię szczepionek mRNA co wkrótce potem doprowadziło do inwestycji DARPA w Pfizera i Modernę [https://finance.yahoo.com/video/darpa-seeded-ground-rapid-covid-214655580.html]. Naukowiec DARPA, który lobbował u Dugan za wsparciem programu, Dan Wattendorf [https://www.gatesfoundation.org/about/leadership/dan-wattendorf], pracuje teraz jako dyrektor ds. innowacyjnych rozwiązań technologicznych w Fundacji Billa i Melindy Gatesów.

Podczas gdy wysiłki Dugan w DARPA są życzliwie wspominane przez osoby z kręgu służb, a także te z Doliny Krzemowej, Dugan była badana pod kątem konfliktu interesów, gdy była dyrektorem DARPA, ponieważ  firma RedXDefense pozyskała miliony w kontraktach Departamentu Obrony podczas jej kadencji. Chociaż zrezygnowała z jakiejkolwiek formalnej roli w firmie podczas kierowania DARPA, nadal miała znaczny udział finansowy w firmie, a dochodzenie wojskowe wykazało później, że w znacznym stopniu naruszyła zasady etyki.

Zamiast ponieść odpowiedzialność, Dugan została dyrektorem naczelnym w Google, gdzie została zaangażowana do zarządzania Grupą Zaawansowanych Technologii i Produktów Google (ATAP) [https://atap.google.com/], która została wydzielona z Motorola Mobility po przejęciu tej firmy przez Google. w 2012 roku. ATAP Google był wzorowany na DARPA i poza Dugan zatrudniała innych byłych urzędników DARPA.

W Google Dugan nadzorowała kilka projektów, w tym to, co jest obecnie podstawą biznesu „rozszerzonej rzeczywistości Google”, wówczas znanego jako Project Tango  [https://www.forbes.com/sites/rahilbhagat/2016/06/20/just-what-is-googles-project-tango/], a także projektu „inteligentnej” odzieży, w której czujniki wielokrotnego dotyku zostały wplecione w tekstylia [https://www.forbes.com/sites/rachelarthur/2015/06/16/google-and-levis-want-to-put-computers-in-your-clothing/?sh=19c0f7d5230d]. Inny projekt, którym kierowała Dugan, dotyczył wykorzystania „ cyfrowego tatuażu ” do odblokowania smartfonów [https://news.yahoo.com/ink-digital-tattoo-unlocks-moto-x-150359316.html]. Być może najbardziej kontrowersyjny z projektów Dugan dotyczył stworzenia „cyfrowej pigułki uwierzytelniającej”. Według Dugan, gdy pigułka zostanie połknięta, „całe ciało staje się tokenem uwierzytelniającym”. Dugan nazwała pracę nad pigułką i wiele innych swoich zamierzeń w Google jako pracę nad naprawieniem „mechanicznego niedopasowania między ludźmi a elektroniką” poprzez stworzenie technologii, która łączy ludzkie ciało z maszynami na różnych poziomach [https://allthingsd.com/20130603/passwords-on-your-skin-and-in-your-stomach-inside-googles-wild-motorola-research-projects-video/]. Podczas pełnienia tych ​​funkcji w Google, Dugan w 2013 przewodniczyła panelowi  Clinton Global Initiative o nazwie „Game-Changers in Technology” i wzięła udział w spotkaniu Bilderberg 2015, gdzie AI była głównym tematem dyskusji [https://web.archive.org/web/20151117050611/http:/www.bilderbergmeetings.org/participants.html].

W 2016 roku Dugan opuściła Google na rzecz Facebooka, gdzie została wybrana na pierwszą szefową własnej agencji badawczej odpowiadającej DARPA Facebooka, znanej wówczas jako Building 8. Powiązania wojskowej agencji DARPA z początkami Facebooka zostały omówione w niedawnym raporcie Unlimited Hangout . Pod rządami Dugan agencja Building 8 zainwestowała znaczne środki w technologię interfejsu mózg-maszyna, która od tego czasu wyprodukowała „neuronowe” opaski na rękę. Które wg zapewnień producenta są w stanie kierować ruchami dłoni i palców wyłącznie na podstawie sygnałów mózgowych. Facebook zaprezentował prototypy projektu na początku tego roku [https://www.gadgetmatch.com/facebook-is-working-on-a-wearable-that-can-read-your-mind/].

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale