wawel24 wawel24
85
BLOG

Za kulisami, czyli "Puszczaj charty ze smyczą, niech zająca uchwycą, Towarzyszu mój"

wawel24 wawel24 Polityka Obserwuj notkę 7

"Ernst Wolff jest niezależnym dziennikarzem i autorem, specjalizującym się w światowym systemie finansowym. W swych artykułach i książkach, jak Rabując świat. Historia i polityka Międzynarodowego Funduszu Walutowego (2014 r.) oraz Nadchodzi finansowe tsunami (2017 r.), ostrzega przed szkodliwością panującego od dekad systemu finansowego.

20 marca udzielił wywiadu niezależnej telewizji niemieckiej eingeSCHENKt.tv „Korona i krach Systemu”. Poniżej cały wywiad (po niemiecku) z angielskimi napisami:

imageimage

Następnie główne myśli z wywiadu, parafrazy niektórych myśli oraz cytaty. Pomimo upływu miesiąca główny przekaz i niektóre poszczególne myśli zachowują swoją ważność w obecnej sytuacji.

E. Wolff twierdzi, że obecnie jest to prawdopodobnie ostatnia fala tsunami, o którym pisał w Nadchodzi finansowe tsunami. Dwie wcześniejsze większe fale to: 1998 r., kiedy to system finansowy był na skraju upadku, a druga to krach z 2007/2008 r., gdy banki centralne uratowały system [por. https://rzadwygnanyrp.wordpress.com/2020/08/26/korzenie-i-cele-pandemii-klimat-migrant-i-wirus-3-zadla-hegemona-cz-1/].

Jesteśmy świadkami całkowitego upadku systemu finansowego, który istnieje od 70 lat. Kryzys już był tuż tuż. Szukając winowajcy, bankierzy go znaleźli w postaci wirusa.

[Phil Konieczny przygotował ciekawy filmik po polsku, materiał wart obejrzenia z różnych powodów. Na początku 3 minuty przytacza fakty świadczące o tym, o czym mówi Ernst Wolff, że mianowicie kryzys i tak miał być w tym czasie. W 14 minucie kolejne przykłady potwierdzające tezę, że możni tego świata wiedzieli o zbliżającym się kryzysie (np. Warren Buffet, Bill Ackman).]

Nie jestem lekarzem, ale potrafię czytać i pisać i widzę, że to, co się nam mówi nie zgadza się. Sam się nieco przestraszyłem pierwszymi informacjami z Chin, potem z Włoch. Ale trzeba zrobić krok wstecz, zastanowić się, jakie jest źródło informacji. Wszystko pochodzi od WHO. Kto za nią stoi? Dziś już w 85% lub więcej WHO jest finansowane przez prywatne fundacje i Big Pharmę.

image     image


image

[Tu podstawowe fakty o WHO (tłumaczenie polskie), które zebrał E. Wolff.]

Następnie trzeba sobie przypomnieć, co działo się przy poprzednich pandemiach, np. ptasiej grypy w 2005 r., gdy to dyrektor WHO przewidywał 7 milionów zgonów, ostatecznie zmarło 150 osób na świecie, nikt w Niemczech. [W nagrodę] w 2007 roku szef WHO poszedł pracować do giganta farmaceutycznego Novartis.

Nadchodzi hiperinflacja i rządy będą musiały „zrzucać pieniądze ze śmigłowca” (tzw. helicopter money).

Nie tylko mamy do czynienia z krachem systemu finansowego, ale też z przetasowaniem światowego porządku strategicznego.

Ważne wydarzenie, o którym prawie nikt nie mówi: konferencja OPEC w Wiedniu w marcu 2020 r., kiedy to spotkali się światowi wydobywcy ropy. Arabia Saudyjska i Rosja nie mogły się zgodzić co do redukcji produkcji ropy, żeby utrzymać ceny na w miarę normalnym poziomie.

Co kryje przyszłość? Być może reformę waluty. Nie wykluczone też, że zagrabienie części oszczędności obywateli (propozycja MFW już z 2013 r.). Jak w Grecji i na Cyprze.

Histeria wokół koronawirusa służy ograbieniu ludzi. Ludzie pod kontrolą (pozamykani, przerażeni przekazem medialnym i rządowym).

„Jesteśmy świadkami zorganizowanego międzynarodowego faszystowskiego zamachu finansowego”. Banki Centralne się na pewno spotykają, to są główni gracze w tle całej tej sytuacji. W ostatnich latach koordynowały swoją politykę między sobą.

Całkowity lockdown jest pewnie sposobem na zyskanie czasu, by podjąć pewne decyzje.

Trzeba pamiętać, że jest jedna międzynarodowa władza i jest to przemysł finansowy.

E. Wolff został zapytany o rady dla ludzi. Mówi, że łatwiej jest radzić sobie z sytuacją, gdy się ją rozumie, gdy wiadomo, o co chodzi. Trzeba spojrzeć na to, czym jest WHO. Wysłuchać naukowców ze świata medycyny, którzy przedstawiają inny obraz sytuacji, wyważony, nie histeryczny. Pamiętać, że ta histeria jest sztucznie wytworzona i ktoś na niej zyskuje. Posiadanie pewnych zasobów w domu, na wypadek całkowitego lockdownu. Nie chodzi o panikowanie i hoarding, ale o dosyć zasobów na jeden czy dwa tygodnie. Wyciągnąć trochę gotówki z banków (wziąć nauczkę z Grecji i Cypru).

Co do złota i srebra, niektórzy radzą wymianę pieniędzy na te kruszce. Ale za złoto nie można kupić chleba. Ponadto większość rezerw złota została zagarnięta.

Ofiar lockdownu (z różnych względów) może być dużo: samobójstwa, brak leków, etc., jest to wielce nieodpowiedzialne, ale nie jest to też coś nowego. Choćby w Iranie dzieci umierają z powodu sankcji nałożonych na kraj. Życie ludzkie dla tych ludzi się nie liczy.

Nie chcę siać paniki, ale ludzie powinni widzieć szerszy obraz.

Jasne jest też, że życie ludzkie jest niczym dla tych rządów, ich to nie obchodzi. Załóżmy na chwilę, że ten wirus jest taki niebezpieczny, jak to mówi rząd, musielibyśmy obwiniać rząd o absolutne zaniedbanie. Federalny minister zdrowia mówił wcześniej przed kamerami, że sytuacja jest pod kontrolą, że nie jest tak źle. A teraz trzeba szkoły zamykać, niszczyć firmy, etc. Wtedy we mnie coś zaświtało, że to wszystko się nie zgadza. Wiem, co się dzieje w świecie finansów, że nadeszła [przewidywalna] ostatnia fala tego tsunami [krachu finansowego] i w związku z tym cała ta sytuacja nabiera sensu.

Muszę być szczery z widzami, to są naprawdę trudne i niebezpieczne czasy.


 Stoimy w obliczu międzynarodowego zorganizowanego faszystowskiego zamachu finansowego.

Nie można wykluczyć światowej waluty międzynarodowej. 

Najważniejsze, to informować ludzi, żeby zrozumieli, skąd się to wszystko bierze. Obecnie wielu jest zamkniętych na cztery spusty, wszyscy przerażeni wirusem. Od 10 lat tłumaczę ludziom, że największym zagrożeniem zdrowotnym jest dla nich obecny system finansowy. Finansowej elity nie obchodzi ludzkie zdrowie.

Najważniejsza rzecz, to żeby ludzie zrozumieli, co się dzieje za kulisami i jest to wielka szansa. Oprócz posiadania pewnych zapasów i gotówki

ważne jest kontaktowanie się ludzi między sobą [bardzo ważne słowa, gdyż pozwalają zrozumieć prawdziwe przyczyny zaprowadzania gdzie się da "dystansu społecznego" i wprowadzania zakazu zgromadzeń, żeby przerwać międzyludzkie łańcuchy komunikacji]

„Jest to historyczna okazja, by wszyscy jasno zrozumieli, co się właściwie dzieje za kulisami. Musimy w najlepszy sposób wykorzystać tę historyczną okazję, która się wyłoniła z tej sytuacji”. Teraz najważniejsze to informować innych i pomagać innym, myśleć społecznie, o przyszłości własnych dzieci i wnuków.

[źródło: https://covid1984pl.wordpress.com/2020/05/01/wolff-historyczna-okazja/#more-569]

*   *   *

J.Cramer: Pandemia doprowadziła do „jednego z największych transferów majątku w historii”

https://www.salon24.pl/u/wawel24/1079892,j-cramer-pandemia-doprowadzila-do-jednego-z-najwiekszych-transferow-majatku-w-historii

wawel24
O mnie wawel24

Huomo-animal divino. Znajomość harmonii nazywa się stałością. Znajomość stałości nazywa się oświeceniem. [...]. Napięcie ducha w sercu nazywa się uporem. [...] Wiedzący nie zna udawania, udowadniający nie wie.  Nagroda Roczna „Poetry&Paratheatre” w Dziedzinie Sztuki ♛2012 - (kategoria: poetycki eksperyment roku 2012) ♛2013 - (kategoria: poezja, esej, tłumaczenie) za rozpętanie dyskusji wokół poezji Emily Dickinson i wkład do teorii tłumaczeń ED na język polski ========================== ❀ TEMATYCZNA LISTA NOTEK ❀ F I L O Z O F I A ✹ AGONIA LOGOSU H I S T O R I A 1.Ludobójstwo. Odsłona pierwsza. Precedens i wzór 2. Hołodomor. Ludobójstwo. Odsłona druga. Nowe metody 3.10.04.2011 P O S T A C I  1. Franz Kafka i hospicjum kultury europejskiej czyli nagi król 2. Platon czytany przez Simone Weil P O E Z J A 1. SZYMBORSKA czyli BIESIADNY SEN MOTYLA 2. Dziękomium strof Strofa (titulogram) 3.Limeryk 4.TRZEJ MĘDRCOWIE a koń każdego w innym kolorze... 5.CO SIĘ DZIEJE  M U Z Y K A 1.D E V I C S 2.DEVICS - druga część muzycznej podróży... 3.HUGO RACE and The True Spirit 4.SALTILLO - to nie z importu lek, SALTILLO - nie nazwa to rośliny 5.HALOU - muzyka jak wytrawny szampan 6.ARVO PÄRT - Muzyka ciszy i pamięci 7. ♪ VICTIMAE PASCHALI LAUDES ♬

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka