wawel24 wawel24
61
BLOG

A to Nowa Polska właśnie, czyli "mężczyźni" i "kobiety"...

wawel24 wawel24 Polityka Obserwuj notkę 1

image


Krótka, lecz wymowna, wymiana komentarzy z Ekspedyta. O kraju nad Wisłą. O nowości tej Polski... O tańcu widm.


pokutujący łotr

10 czerwca 2024 godz. 12:55 - w odpowiedzi do: CzarnaLimuzyna 11:06

Gdyby w pisiorstwie była prawdziwa polska dusza a nie teatrzyk z konfederatkami i gdyby mąż z prawdziwego zdarzenia dowodził tymi gminnymi dygnitarzami a nie zakompleksiony emerycio z kotem, to by teraz wykorzystali dziejową szansę by wraz z Konfą ten śmiertelny uścisk rozsadzić. Ale, oczywiście, to tylko marzenie.

Odpowiedz

nieznany2024

10 czerwca 2024 godz. 15:15

Dla otrzeźwienia euromatołów krótki filmik, co się dzieje w Polsce, choć inwazja dopiero się zaczyna. A może fanatykom zniszczenia rasy białej, doda to otuchy, gdyż tego właśnie pragną?

https://wolnemedia.net/to-dzieje-sie-juz-w-polsce/

nachodzca skacze po samochodzie

Odpowiedz

pokutujący łotr

10 czerwca 2024 godz. 17:16 - w odpowiedzi do: nieznany2024 15:15

Ale sparobczałe polactfo, patrząc na ten wandalizm psychola potrafi tylko pojękiwać “jejku, co on robi”, “ludzie, no patrzcie tylko”.

Wczoraj byłem jedyny w sporym kościele i nawet przy dużej frekwencji (pełno młodych mężczyzn z powtulanymi w nich dziewuchami, bo msza tzw. akademicka) który zareagował na włóczącego się po nawach wariata czy ćpuna. Zaglądał w boczne ołtarze, wchodził tam na stopnie i jakby przymierzał się by otworzyć któreś tabernakulum. Ludzie kręcili głowami i nikt się nie poruszył. Podczas kolekty zaalarmowałem kościelnego, który był bardzo niezadowolony że się czepiam, bo przecież “on jest nieszkodliwy” i “nic nikomu nie zrobi”. Ale typek zniknął. A tydzień wcześniej też tylko ja interweniowałem w zakrystii po mszy św., gdy na ołtarz wlazła czytać list św. Pawła wydekoltowana gruba baba na wysokim obcasie i w pękających na zadzie ogrodniczkach. Zakłopotany młody ksiądz stwierdził “jestem po pana stronie, ale co mogę zrobić, nie jestem proboszczem”. A babsko, które właśnie do zakrystii wpadło, patrząc groźnie upomniało mnie: “No przecież nie jestem w szortach!”.

Wygląda na to, że społeczność polskojęzyczna w dorzeczu Wisły już dojrzała, by dopusty Boże wstrząsnęły tą bezwładną masą.

Odpowiedz

Andrzej

18 czerwca 2024 godz. 19:51 - w odpowiedzi do: pokutujący łotr 12:55

Mnie zastanawia, co oni widzą w tym dziadku z kotem? Przecież normalny zdrowy,rzutki chłop już dawno by powiedzial typowi tak po żoliborsku “spieprzaj dziadu” ze swoją wizją Polski.

Odpowiedz

pokutujący łotr

18 czerwca 2024 godz. 21:28 - w odpowiedzi do: Andrzej 19:51

"normalny zdrowy, rzutki chłop"

Tacy byli kiedyś Polacy, pamiętam wielu takich “normalnych rzutkich facetów” jeszcze w peerelu (pokoleniu mego śp. Ojca, pokolenie Kolumbów). Ale już ich nie ma. Za to są zboczone zbabiałe indywidua w tatuażach po szyję, które nie wiedzą kim są ani po co żyją. Podobnie jak ich równie obtatuowane “partnerki” (żon w tym pokoleniu już nie ma) – agresywne klopsy zapakowane w plastik, z kółkami w nosie i uszach jak nierogacizna.

=====

"Chocholi taniec to działanie bezsensowne, które wynika z niemocy. Określenie nawiązuje do dramatu Stanisława Wyspiańskiego „Wesele”, gdzie chocholi taniec ma znaczenie symboliczne – w ostatniej scenie dramatu goście tańczą wprowadzeni w letarg przez muzykę Chochoła – oznacza to marazm, uśpienie narodu."


image


https://ekspedyt.org/2024/06/09/zwyciestwo-eurokomuny-w-polsce-francja-pod-prad/#comment-156594

wawel24
O mnie wawel24

Huomo-animal divino. Znajomość harmonii nazywa się stałością. Znajomość stałości nazywa się oświeceniem. [...]. Napięcie ducha w sercu nazywa się uporem. [...] Wiedzący nie zna udawania, udowadniający nie wie.  Nagroda Roczna „Poetry&Paratheatre” w Dziedzinie Sztuki ♛2012 - (kategoria: poetycki eksperyment roku 2012) ♛2013 - (kategoria: poezja, esej, tłumaczenie) za rozpętanie dyskusji wokół poezji Emily Dickinson i wkład do teorii tłumaczeń ED na język polski ========================== ❀ TEMATYCZNA LISTA NOTEK ❀ F I L O Z O F I A ✹ AGONIA LOGOSU H I S T O R I A 1.Ludobójstwo. Odsłona pierwsza. Precedens i wzór 2. Hołodomor. Ludobójstwo. Odsłona druga. Nowe metody 3.10.04.2011 P O S T A C I  1. Franz Kafka i hospicjum kultury europejskiej czyli nagi król 2. Platon czytany przez Simone Weil P O E Z J A 1. SZYMBORSKA czyli BIESIADNY SEN MOTYLA 2. Dziękomium strof Strofa (titulogram) 3.Limeryk 4.TRZEJ MĘDRCOWIE a koń każdego w innym kolorze... 5.CO SIĘ DZIEJE  M U Z Y K A 1.D E V I C S 2.DEVICS - druga część muzycznej podróży... 3.HUGO RACE and The True Spirit 4.SALTILLO - to nie z importu lek, SALTILLO - nie nazwa to rośliny 5.HALOU - muzyka jak wytrawny szampan 6.ARVO PÄRT - Muzyka ciszy i pamięci 7. ♪ VICTIMAE PASCHALI LAUDES ♬

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka