14 obserwujących
115 notek
72k odsłony
297 odsłon

Komentarze na temat aktualnej sytuacji

Wykop Skomentuj14

Często pod notkami giną b.wartościowe wypowiedzi komentatorów, dużo z nich zasługuje na zachowanie. Podam kilka. Skoro: "Kłamstwa rządu biegną wartkim strumieniem", a tak jest, to możemy również założyć, że powtarzane "nie wypłacimy, nie zapłacimy" może oznaczać: spokojnie panowie przyjaciele, nie zapłacimy ale równowartość oddamy w naturze. Mamy lasy, ziemię, nowe domy.....

[cisza]

image


„Oni są impregnowani.” Oczywiście, że tak. Tu bowiem nie chodzi o to po czyjej stronie jest słuszność i prawo. Tu chodzi wyłącznie o agresję silniejszego na słabego. Tym silnym jest lobby żydowskie poprzez ogromne wpływy w USA i w ogóle na świecie. Tym silnym jest USA, na którym obecny rząd i prezydent w Polsce opierają SWÓJ polityczny byt. Polska jest państwem słabym, nieposiadającym znaczącej armii, ani liczebnie, ani pod względem wyposażenia. Z rozbrojonym, w dużej części zniewieściałym, żeby nie powiedzieć eunuchowatym, społeczeństwem myślącym skrótami z telewizora, już wykastrowanym z tożsamości kulturowej i historycznej. Do tego niezdolnym do szerszego myślenia, które obejmowałoby obszar większy niż własne (?) przysłowiowe 4 kąty i droga z domu do pracy i z powrotem. Do tego dosłownie skundlona tzw. klasa polityczna wymieniająca się rządowymi stołkami na zasadzie raz q…my, raz q… wy. Taka klasa polityczna to w dużym stopniu efekt słabości społeczeństwa odzwyczajonego od logicznego myślenia, wyciągania logicznych wniosków i od woli strzeżenia i rozwijania dobra, jakim jest ziemia ojczysta. Woli przełożonej na samoorganizowanie się wokół moralnie wybitnych jednostek w celu utworzenia nowych elit politycznych zdolnych do skutecznego działania dla dobra Polski i Polaków.

[izaluka]Ze słabym krajem, słabym społeczeństwem nikt rozsądny nie będzie się liczył i nie liczy się. Państwo, które nie jest w stanie skutecznie wypromować własnej historii na świecie i pozwala na to, aby wrogie środowiska szerzyły na świecie jego fałszywy obraz, jest skazane na skuteczne zawłaszczenie przez pazernych agresorów i brak jednego choćby głosu sprzeciwu ze strony innych krajów. No bo kto będzie bronił, choćby werbalnie, dyplomatycznie, kraju morderców i współpracujących z mordercami? Kraju słabego pod każdym względem, ze społeczeństwem godzącym się potulnie na każdy akt agresji wobec niego, niebędącym dumnym ze swojej kultury i historii, zapatrzonym w obce wzorce kulturowe, zakompleksionym, naiwnym i podatnym na obce wpływy?

[izaluka]Światełkiem w tunelu wydaje się być szeroka koalicja wielu środowisk propolskich, narodowych, wolnościowców pod nazwą KONFEDERACJA. Zyskuje ona coraz więcej zwolenników i nic dziwnego, że budzi to agresję zazdrosnych o władzę i wpływy, uwikłanych w rozmaite układy zabetonowanych środowisk politycznych, i co ciekawe - obojętnie, z której strony sceny politycznej, ha!. O tym, że Konfederacja zaczyna stanowić przeciwwagę dla niedołężnych politycznie elit świadczy wzmożenie obrońców dotychczasowego układu post okrągłostołowego. Budzi też oczywiste obawy o wzmocnienie sił upatrzonej ofiary agresorów międzynarodowych przyczajonych do skoku. Stąd bezprecedensowy atak przedstawicielki jednego z państw-agresorów przedstawianego tubylcom, jako sojusznik. Każdy, kto otwiera oczy napadanemu społeczeństwu musi liczyć się z tym, że będzie bezwzględnie pomawiany o rozmaite „zbrodnie”, aby maksymalnie zmniejszyć jego możliwości oddziaływania na świadomość społeczną. Musimy być na to nieczuli i robić swoje - budować dalej szeroką koalicję środowisk propolskich, patriotycznych nieulegających żadnym obcym wpływom.

[izaluka]

image

================================================

Psychologiczna geneza zaostrzenia art. 212 KK przez J.Kaczyńskiego (but na gardle wolności słowa)


Pokolenia rzekomych Wallenrodów nie wymierają, one się udynastyczniają


image

image


image

                      http://rwrpmuzeum2.wordpress.com/                  

Wykop Skomentuj14
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale