Witek Witek
476
BLOG

Weterani Putina na Paradzie Zwycięstwa'1945 - jeden zabijał Ukraińców, drugi Czechów

Witek Witek Polityka Obserwuj notkę 89

"Pokażcie mi kraj, gdzie każdego oszukają" - śpiewał o Związku Sowieckim rosyjski wieszcz Igor Talkow i jak większość jego opisów tamtego zdechłego imperium i to jest aktualne w obecnym niedoimperium kłamstwa i korupcji (ale i nieudolnej agresji) podpułkownika KGB ZSRS Putina.

    Ostatnio na najważniejszym corocznym wydarzeniu tego państwa - krzywej parodii na Sowiecki Sojuz, dożywotni Wielki Przywódca (jak na typowy afrykański kraj przystało, wszak "Rosja to najzimniejsze państwo afrykańskie") - na Paradzie Zwycięstwa 9 Maja 1945 roku - siedział "tematycznie" otoczony weteranami. Albo "weteranami". Bo żaden z tej trójki nie miał nic wspólnego z rocznicą zakończenia działań zbrojnych w Europie (i Afryce) w 1945 roku!
image
  Po prawej stronie Putina siedział 98-letni Jurij Dwojkin. W 1944 r. ukończył szkołę snajperów, ale przydzielono go do brygady NKWD walczącej na terenie "lwowskiej obłasti Ukraińskiej SRS" z nacjonalistami ukraińskimi. Dalej na zachód, wg jego oficjalnego życiorysu,  nie dotarł. Może Polaków nie zabijał. Niemców - na pewno nie. 

  Po lewej stronie Putina posadzili postać jeszcze bardziej oddaloną od II wojny światowej i "zwycięskiej Czerwonej Armii" - Gennadij Zajcew urodził się w 1934 roku, więc w chwili zakończenia wojny miał 11 lat. Nie był żadnym "synem pułku", a do sowieckiego wojska powołano go dopiero w 1953 r. Ale nie uczestniczył w sowieckiej agresji na Węgry jesienią '1956, o której Węgrzy teraz wspaniałomyślnie zapomnieli. Albo wybaczyli, ciesząc się z rosyjskich gazoeurików kupujących ich z patrochami / sumieniami. Przykre i obrzydliwe - kiedyś ich nawet  lubiłem.

  Ale za to weteran Zajcew wprost z sowieckiej armii wstąpił do KGB i jako dowódca grupy 7.mego Zarządu KGB desantował się 20 sierpnia 1968 roku w Pradze. Uczestniczył w tłumieniu czeskich i słowackich dążeń do wolności zwanych "Praska Wiosna" [czes. Pražské jaro, słow. Pražská jar]. Jego grupa szturmowała gmach MSW Czechosłowacji w Pradze. 

  Znając już zadobrze "polską obsesję" Putina nie zdziwię się, jeśli na tegorocznych obchodach "Pobiedo-biesia'1945" w Moskwie obok wiecznego prezydenta Rf zobaczymy weterana NKWD, który rozpoczął swój "chwalebny szlak rozszerzania i utrwalania komunizmu" podczas Obławy Augustowskiej latem'1945. Mordując Polaków przecież utrwalał zdobycze zwycięstwa nad Niemcami. Po drugiej stronie podpułkownika KGB Putina - jakiś inny utrwalacz sowieckiego Russkiego Mira np. z Wietnamu czy Angoli. A może nawet bezczelnie z najazdu na Afganistan w latach 1979-89...

pl.wikipedia.org/wiki/Obława_augustowska

  No i młodszego "Putina" użyją w tym roku. Ubiegłoroczny (powyżej na foto) już sam może udawać weterana wojny zakończonej 79 lat temu... /napisane i opublikowane 8.V.24

  Zapraszam do wsparcia naszej zrzutka.pl/8czeaw na minikoparkę reactfound.com/minikoparkaimage image... i ewakuacyjnego quada dla 56.brygady piechoty ZSU broniącej najważniejszego teraz punktu oporu na froncie - fortecy Czasiw Jarimage
www.reactfound.com : reactfound.com/minikoparka


Владимир Путин на Параде Победы на Красной площади сидел рядом с двумя ветеранами. Однако ни один из них не воевал против фашистских войск. Один из ветеранов в составе НКВД боролся с подпольем в Украине, второй — сотрудник КГБ — участвовал в подавлении «Пражской весны».

По правую руку от Путина сидел 98-летний Юрий Двойкин (он в кепке). В 1942-м году он записался в армию добровольцем, но на фронт так и не попал. После окончания школы снайперов в 1944-м году его в составе НКВД отправили во Львовскую область «выполнять операции по ликвидации националистического подполья на территории Западной Украины».

«Мы мало знали о бандеровцах в то время. Они устроили охоту: в течение двух дней расстреляли более 5 000 человек, почувствовали себя хозяевами во Львове, на Украине. Мы зачищали весь регион от националистов, ловили в лесах, заброшенных хуторах», — вспоминал сам Двойкин.
  По левую руку от Путина сидел Геннадий Зайцев (он в фуражке). Зайцев родился в 1934 году и не участвовал в войне. В 1953 году его призвали на военную службу, после ее окончания он остался в армии, а в 1959 году начал служить в КГБ.
  В 1968 году Зайцев участвовал во вводе советских войск в Чехословакию для подавления антисоветских протестов во время «Пражской весны». Зайцев руководил группой 7-го управления КГБ СССР в операции «Дунай», как назывался ввод войск в Чехословакию. Под его руководством было захвачено здание МВД в Праге. В 70-х Зайцев возглавил созданную Юрием Андроповым антитеррористическую группу «Альфа».
https://nashaniva.com/ru/316317

Ukraińscy tankiści chwalą polskie Twarde PT-91


Witek
O mnie Witek

  "..kilka Twoich powstańczych tekstów pisanych w sierpniu 2009 i Twoje komentarze i interpretacja faktów w tym opis próby połączenia Starego Miasta z Żoliborzem są niesamowite. Powiem szczerze, że te Twoje teksty, wraz z książką Zbigniewa Sadkowskiego "Honor i Ojczyzna", należały do głównych motywów mojego zainteresowania się szczegółami." ALMANZOR 22.08 ..."notki Witka, które - pisane na dużym poziomie adrenaliny - raczej się chłonie niż czyta." " Prawda o Powstaniu, rozpoznawana na poziomie wydarzeń związanych z poszczególnymi pododdziałami, osobami, czy miejskimi zaułkami ma niespodziewaną moc oczyszczania Pamięci z ideolog. stereotypów i kłamstw. Wszak Historia w gruncie rzeczy składa się z prywatnych historii. Prawda na poziomie Wilanowskiej_1 jest dużo bardziej namacalna i bezdyskusyjna niż na poziomie wielkiej polityki. Spoza Pańskiego tekstu wyłania się ten przedziwny napęd Bohaterów, o których Pan pisze. I nawet ten najgłębszy sens Ofiar, czynionych bez patosu i bez zbędnych górnolotności" JES pod "Dzień chwały największej baonu "Zośka" "350 lat temu Polakom i Ukraińcom zabrakło mądrości, wyrozumiałości, dojrzałości. Od buntu Chmielnickiego rozpoczął się powolny upadek naszego wspólnego państwa. Ukraińcy liczyli że pod berłem carów będzie im lepiej. Taras Szewczenko pisał o Chmielnickim "oj, Bohdanku, nierozumny synu..." Po 350 latach dostaliśmy, my Polacy i Ukraińcy, od losu drugą szansę. Wznieść się ponad wzajemne uprzedzenia, spróbować zrozumieć że historia i geografia dając nam takich a nie innych sąsiadów (Rosję i Niemcy) skazały nas na sojusz, jeżeli chcemy żyć w wolnych i niepodległych krajach. To powrót do naszej wspólnej historii, droga oczywiście ryzykowna na której czyha wiele niebezpieczeństw(...) "Более подлого, низкого, и враждебно настроенного к России и русским человека чем Witek, я в Салоне24 не видел" = "Bardziej podłego, nikczemnego i wrogo nastawionego do Rosji i Rosjan człowieka jak Witek, w Salonie24 nie widziałem" AKSKII 13.2.2013

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka