Witek Witek
3111
BLOG

Największa kompromitacja FSB w jej historii - udany zamach tadżyckiego "gangu olsena" na M

Witek Witek Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 42

A USA publicznie uprzedzały:

Zamach w Moskwie. Ambasada USA ostrzega przed działaniami ekstremistów
Ambasada USA w Rosji opublikowała ostrzeżenie przed możliwymi atakami terrorystycznymi w Moskwie w ciągu najbliższych dwóch dni.

Publikacja: 08.03.2024

"Ambasada monitoruje doniesienia, że ekstremiści planują wkrótce wziąć na cel duże zgromadzenia w Moskwie, w tym koncerty.
  Ambasada radzi, by Amerykanie w Moskwie unikali tłumów, regularnie sprawdzali doniesienia lokalnych mediów oraz uważali na swoje otoczenie."
www.rp.pl/dyplomacja/art39963871-zamach-w-moskwie-ambasada-usa-ostrzega-przed-dzialaniami-ekstremistow

  Prezydent Putin odpowiedział, że wrogi Zachód chce popsuć Rosjanom radość z "wolności wyboru prezydenta".
  Jego służby specjalne uwierzyły mu na słowo...

  To nie jest żadna prowokacja rosyjskich czekistów, a ich wielka kompromitacja.

  Terrorystyczny atak zorganizowało i wykonało dość świeże (od 2014 r.) ugrupowanie nazywane "Państwa Islamskie - Walijat Chorasan" (od krainy historycznej Chorasan), działające w zachodniej części Afganistanu i w sąsiadujących z nim Tadżikistanie, Uzbekistanie, Turkmenistanie.

  Wykonanie powierzono ambitnym i zdesperowanym, ale słabo doświadczonym i nie dość zdeterminowanym, aby umrzeć w boju młodym Tadżykom. Tacy tylko byli pod ręką... Nic to - umrą teraz bardzo boleśnie w kazamatach czekistów... Ci już chwalą się swoimi metodami.
  Wydaje się, że organizatorzy zamachu zakładali poświęcenie młodych naiwniaków włącznie z wpadnięciem ich żywymi w łapy Rosjan. Chyba zaoszczędzą przy tym na obiecanych pół miliona dla każdego uczestnika tego misternego planu.

  Inna sprawa, czy PUTIN (lub zbiorowy WOLF = układ władzy na Kremlu) nie zechce wmówić swoim mocno ograniczonym umysłowo poddanym (tym którzy zostali), że za tą zbrodnią stoi Ukraina i trzeba ją za to jak najszybciej i najokrutniej ukarać. A ludzie wierzą w to, w co chcą uwierzyć...
  Całkiem dobry pretekst do kolejnej fali powszechnej mobilizacji, choćby ponownie "częściowej".

Próbka ros.propagandy: "Masowe poddawanie się najemników z Gruzji i Polski pod Kleszczewką na kierunku bahmuckim. Poddają się grupami po 10-15 ludzi. M.in. cenne kadry - instruktorzy amerykańskiej PMC "Mozart". Największe straty mają polscy najemnicy - około 2,5 tys."
Массовая сдача в плен наемников из Грузии и Польши произошла у Клещеевки, на Артемовском направлении. По данным наших военных, сдаются группами по 10–15 человек. В наших руках оказались весьма ценные кадры — инструкторы американской частной военной компании «Моцарт». Самые большие потери, кстати, среди польских наемников. Порядка 2,5 тысячи."
  Bo rosyjskiej armii, pomimo nowych, podwyższanych ciągle premii za podpisanie kontraktu (już nawet 1 milion rubli = 40 tysięcy złotych) brakuje nowego "mięsa armatniego. Coraz to nowe więzienia / zakłady karne zamykane są z powody wybycia penitencjariuszy na "SVO" - nawet dwóch morderców 19 ludzi, w tym FSB-esznika i jego rodziny, bandy Capków powalczyło na Ukrainie, już uzyskując wolność!
   Dlatego coraz częściej w niewoli ukraińskiej pojawiają się żołnierze Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej nie rozumiejących języka rosyjskiego..:imageimageimage
https://tsn.ua/ru/exclusive/naemniki-na-storone-rossii-kak-okkupanty-verbuyut-inostrancev-na-voynu-protiv-ukrainy-i-chto-im-obeschayut-2536204.html
witas1972/1253245,czy-putin-jeszcze-zyje-czy-to-juz-gruppenfuhrer-wolf
https://www.youtube.com/watch?v=nMMg88cTRc8
https://istories.media/news/2024/03/23/mogli-li-terroristi-proiti-professionalnuyu-podgotovku-pered-napadeniem-otsenivayut-rossiiskie-siloviki/
https://istories.media/news/2024/03/23/putin-pomiloval-dvoikh-chlenov-bandi-tsapkov-terrorizirovavshie-stanitsu-kushchevskaya-v-obmen-na-uchastie-v-voine/
https://novayagazeta.ru/articles/2010/12/02/399-nam-zdes-zhit-c  https://youtu.be/tI9BXAhhKtI?si=0p_O2MHdqXzjS2T8 

imagehttps://zrzutka.pl/8czeaw

Witek
O mnie Witek

  "..kilka Twoich powstańczych tekstów pisanych w sierpniu 2009 i Twoje komentarze i interpretacja faktów w tym opis próby połączenia Starego Miasta z Żoliborzem są niesamowite. Powiem szczerze, że te Twoje teksty, wraz z książką Zbigniewa Sadkowskiego "Honor i Ojczyzna", należały do głównych motywów mojego zainteresowania się szczegółami." ALMANZOR 22.08 ..."notki Witka, które - pisane na dużym poziomie adrenaliny - raczej się chłonie niż czyta." " Prawda o Powstaniu, rozpoznawana na poziomie wydarzeń związanych z poszczególnymi pododdziałami, osobami, czy miejskimi zaułkami ma niespodziewaną moc oczyszczania Pamięci z ideolog. stereotypów i kłamstw. Wszak Historia w gruncie rzeczy składa się z prywatnych historii. Prawda na poziomie Wilanowskiej_1 jest dużo bardziej namacalna i bezdyskusyjna niż na poziomie wielkiej polityki. Spoza Pańskiego tekstu wyłania się ten przedziwny napęd Bohaterów, o których Pan pisze. I nawet ten najgłębszy sens Ofiar, czynionych bez patosu i bez zbędnych górnolotności" JES pod "Dzień chwały największej baonu "Zośka" "350 lat temu Polakom i Ukraińcom zabrakło mądrości, wyrozumiałości, dojrzałości. Od buntu Chmielnickiego rozpoczął się powolny upadek naszego wspólnego państwa. Ukraińcy liczyli że pod berłem carów będzie im lepiej. Taras Szewczenko pisał o Chmielnickim "oj, Bohdanku, nierozumny synu..." Po 350 latach dostaliśmy, my Polacy i Ukraińcy, od losu drugą szansę. Wznieść się ponad wzajemne uprzedzenia, spróbować zrozumieć że historia i geografia dając nam takich a nie innych sąsiadów (Rosję i Niemcy) skazały nas na sojusz, jeżeli chcemy żyć w wolnych i niepodległych krajach. To powrót do naszej wspólnej historii, droga oczywiście ryzykowna na której czyha wiele niebezpieczeństw(...) "Более подлого, низкого, и враждебно настроенного к России и русским человека чем Witek, я в Салоне24 не видел" = "Bardziej podłego, nikczemnego i wrogo nastawionego do Rosji i Rosjan człowieka jak Witek, w Salonie24 nie widziałem" AKSKII 13.2.2013

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka