Witek Witek
1693
BLOG

Rosyjskie samochody nadal szaleją na polskich drogach

Witek Witek Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 62

  Dwa rosyjskie samochody osobowe (zachodniej produkcji) z nowymi rosyjskimi numerami rejestracyjnymi "799 | RUS" sunęły wielką prędkością lewym pasem autostrady A1 między Radomskiem a Piotrkowem Trybunalskim.
  Było to 5-tego czerwca bieżącego roku 2024 po godzinie 18.tej.

  Zadzwoniłem (dokładnie o 18:04) na numer alarmowy 112 i poinformowałem o tym, dodając iż wg mojej wiedzy samochody zarejestrowane w Federacji Rosyjskiej od 17 września ub.roku nie mogą wjeżdżać do i poruszać się po drogach Unii Europejskiej, w tym oczywiście po drogach Rzeczypospolitej Polski.

  Pani odbierająca telefon alarmowy 112 odmówiła przyjęcia tego zgłoszenia i wszczęcia jakichkolwiek czynności, tłumacząc się, że skoro nie umiem podać dokładnych numerów rejestracyjnych tych pojazdów (zawierających również znaki  nie występujące w alfabecie łacińskim! np.: ЖШ czy БГ czy ФЦ lub ЧД )
oraz że nie mogę z całą pewnością stwierdzić, gdzie w TEJ CHWILI znajdują się te pojazdy z rosyjskimi tablicami rejestracyjnymi, bo "... przecież pan mówi, że te samochody wyprzedziły pana przed chwilą i teraz już pan ich nie widzi, więc mogły już zjechać na najbliższym zjeździe z autostrady A1..."

  Rosyjskie fury odjechały w siną dal...

Może nie przemieszczali się w nich kolejni rosyjscy dywersanci czy agenci ich specsłużb werbujący (jak w "Secret Agent" J.Conrada) kolejnych podpalaczy centrów handlowych, czy innych terrorystów...

Państwo teoretyczne 2.0 w pełnej krasie!

Przydatne (w teorii) linki:
https://www.money.pl/gospodarka/zakaz-wjazdu-do-polski-samochodow-osobowych-zarejestrowanych-w-rosji-6942162604985024a.html

https://apnews.com/article/poland-russia-passenger-cars-ban-eu-9a4d4951bf6c4939be3130c66c48dfb5

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/zakaz-wjazdu-do-polski-samochodow-zarejestrowanych-w-rosji/6vy1e93

Przy okazji podejrzane w sieci:
Na zdjęciu widzimy najprawdopodobniej oficerów tajnej jednostki GRU i samochód jakim poruszali się po Polsce na przełomie kwietnia  i maja tego roku.
   Nasze służby specjalne namierzyły ten pojazd najprawdopodobniej na wskutek działań operacyjnych związanych z pożarami w Polsce (np. 12 maja pożar hali marywilska) i wysłały 17 maja ostrzeżenie do swoich kolegów z innych krajów.
   Dzięki tej współpracy udało się ustalić, że Panowie Ci rozpoczęli swoją misję na Litwie gdzie wypożyczyli widoczny na zdjęciu Land Rover na tożsamość obywatela Ukrainy  Serhii Chalyi z Chersonia.
Dziś już wiemy, że to fałszywa lub skradziona tożsamość. Funkcjonariusze rosyjskiego GRU lub jego współpracownicy – ​​operowali na przełomie kwietnia i maja 2024 roku w Polsce. Tutaj udało się namówić do współpracy kilka osób, które następnie przeprowadziły podpalenia obiektów cywilnych.

Z informacji uzyskanych z zagranicy wynika, że ​​podejrzani mężczyźni pojechali do Austrii, a następnie do Włoch, gdzie rzekomo trop za nimi się urwał.

Wszystko więc wskazuje, że Rosja i jej tajne służby są mocno zaangażowane w destabilizowanie sytuacji w Europie, szczególnie w krajach mocno zaangażowanych w pomoc Ukrainie.

Wszędzie tam, gdzie wojsko rosyjskie miało swoje bazy wojskowe przed upadkiem Układu Warszawskiego, istnieje znacznie większe ryzyko, że GRU uda się zwerbować do współpracy osobę o podobnych poglądach. Ponadto rosyjski wywiad wojskowy ma uśpionych agentów w całej Europie.

Przykładem takiego werbunku niech będą Czechy, gdzie 6 czerwca br. 26-letni, hiszpańskojęzycznym mieszkaniec Ameryki Południowej próbował podpalić autobusy na praskim Klíčowie, gdzie mieści się część praskiego przedsiębiorstwa transportowego.
   Amerykanin (Latynos ?) z Ameryki Południowej przebywał w Czechach tylko pięć dni. Udało się go zatrzymać i postawić zarzuty ataku terrorystycznego.
Przypomnijmy, że 13 maja w Bytomiu wybuchł pożar na zajezdni autobusów, dzięki szybkiej reakcji strażaków spłonęło ich tylko 10 a ponad 50 udało się uratować
Źródło: czeski reportermagazinimagehttps://x.com/Sluzby_w_akcji/status/1801539605335838884

Dla typowych w salonie24 malkontentów małej wiary (w kacapską głupotę i bezczelność), że rosyjscy agenci są za sprytni na korzystanie do przejazdu przez Polskę w rosyjskich samochodach następujący przykład z niedalekiej przeszłości:

Raport dla Senatu USA, Komisja Służb Wojskowych (Comittee on Armed Services) - czytamy m.in.:

  "Jeden z oficerów GRU został zidentyfikowany jako ten sam mężczyzna, który występował pod innym nazwiskiem jako pełniący funkcję attache wojskowego w Polsce i uznany tam za "persona non grata" i wyrzucony z Polski za szpiegostwo.
  Być może był bardziej ostrożny podczas spisku w Czarnogórze, ale nie wiele bardziej:
wysłał pieniądze (do Czarnogóry) jednemu ze swoich wspólników przekazem Western Union wypisując jako adres nadawcy przelewu adres siedziby centrali GRU w Moskwie
."

"Indictments that include two Russian nationals (evidence points to that, that they were members of GRU-Military Intelligece Services) as well as two leading politicians and MPs from the opposition party Democratic Front, for conspiracy to form a criminal organization and attempt at terrorist attacks, as well as the acts against the Constitutional order and public safety. Nine people so far have admitted their guilt via the plea--bargain mechanism. Their confessions were included in the indictment. The witnesses identified one of the Russian nationals, former Deputy Military Attache of Russian Federation in Poland who was declared persona non grata in that country for acts of espionage, as the organizer of the plot.

Two Russian GRU [Main Intelligence Directorate] agents, allegedly in league with Montenegrin politicians and Serbian nationalists, organized the coup plot. One of the GRU officers has been identified as the same man who under a different name served as a military attache in Poland until he was declared persona non grata and thrown out of the country for espionage.
Perhaps he was more careful during the Montenegro plot, but not by much.
In one case, he sent money to one of his co-conspirators from a Western Union on the same street as GRU headquarters in Moscow."
https://www.govinfo.gov/content/pkg/CHRG-115shrg34738/html/CHRG-115shrg34738.htm

  Oto ten czek podróżny dla jednego ze spiskowców mających zabić prezydenta Czarnogóry (aby ten kraj nie wstąpił do NATO!) zadeklarowany z adresu KHOROSHYOVSKOE SHOSSE D76B MOSKVA RUSIJA, gdzie znajduje się główna siedziba GRU (Główny Zarząd Wywiadowczy, obecna nazwa Główny Zarząd Sztabu Generalnego SZ RF = http://wikimapia.org/street/38111/ru/Хорошёвское-шоссе76б - Комплекс зданий и сооружений Главного управления Генерального штаба Вооружённых сил Российской Федерации
imageimage
Tłumaczenie powyższego fragmentu senackiego raportu:

"Akty oskarżenia, których dotyczą dwóch obywateli Rosji (dowody wskazująże byli członkami GRU - Służb Wywiadu Wojskowego), a także dwóch czołowych polityków i parlamentarzystów z partii opozycyjnej
Front Demokratyczny, o spisek mający na celu utworzenie organizacji przestępczej ipróby ataków terrorystycznych, a także działania przeciwko porządek konstytucyjny i bezpieczeństwo publiczne.
Do tej pory uczyniło to dziewięć osób, którzy przyznali się do winy w drodze ugody.
Świadkowie zidentyfikowali jednego z nich - to obywatel Rosji, były zastępca Attache Wojskowego Federacji Rosyjskiej w Polsce, który został uznany w tym państwie za persona non grata za czyny szpiegostwa, jako organizator spisku.  (...)

  Dwóch agentów rosyjskiego GRU prawdopodobnie w zmowie z politykami czarnogórskimi i serbskimi
nacjonaliści zorganizowało spisek zamachu stanu. Jeden z oficerów GRU został zidentyfikowany jako ten sam mężczyzna, który występował pod innym nazwiskiem jako pełniący funkcję attache wojskowego w Polsce i uznany tam za "persona non grata" i wyrzucony z Polski za szpiegostwo.
  Być może był bardziej ostrożny podczas spisku w Czarnogórze, ale nie wiele bardziej:
W jednym przypadku wysłał pieniądze (do Czarnogóry) jednemu ze swoich wspólników przekazem Western Union wypisując jako adres nadawcy przelewy adres siedziby centrali GRU w Moskwie.
"
= Foto poniżej - adres KHOROSHYOVSKOE SHOSSE D76Bimage

Up-date: Z Wołczańska z ostatnich godzin: PONOĆ OKRĄŻYLI ODDZIAŁ ORKÓW (Nievzorov pisze o 400, ja myślę, że 100 byłoby fajnie) w fabryce generatorówimageToczą się zacięte walki orków o przebicie się do nich:imageWg źródeł ukraińskich posiłki amunicji i wodę dostarczają im dronami - daleko lecieć nie mają - XXI wiek!imageDalsze postępy ZSU w centrum miasta Wołczańsk od ulicy Korolenka do ulicy 8 Berezna i Czehovaimage

!!! Fundacja React Foundation https://reactfound.com chce dostarczyć obrońcom Czasiw Jaru (56.brygada) jeszcze jedną mini-koparkę i pierwszego ewakuacyjnego quada 4x4 !!!
reactfound.com/poznajecie-potwora-koparka
reactfound.com/wspieram

Z komentarzy poniżej:image

Witek
O mnie Witek

  "..kilka Twoich powstańczych tekstów pisanych w sierpniu 2009 i Twoje komentarze i interpretacja faktów w tym opis próby połączenia Starego Miasta z Żoliborzem są niesamowite. Powiem szczerze, że te Twoje teksty, wraz z książką Zbigniewa Sadkowskiego "Honor i Ojczyzna", należały do głównych motywów mojego zainteresowania się szczegółami." ALMANZOR 22.08 ..."notki Witka, które - pisane na dużym poziomie adrenaliny - raczej się chłonie niż czyta." " Prawda o Powstaniu, rozpoznawana na poziomie wydarzeń związanych z poszczególnymi pododdziałami, osobami, czy miejskimi zaułkami ma niespodziewaną moc oczyszczania Pamięci z ideolog. stereotypów i kłamstw. Wszak Historia w gruncie rzeczy składa się z prywatnych historii. Prawda na poziomie Wilanowskiej_1 jest dużo bardziej namacalna i bezdyskusyjna niż na poziomie wielkiej polityki. Spoza Pańskiego tekstu wyłania się ten przedziwny napęd Bohaterów, o których Pan pisze. I nawet ten najgłębszy sens Ofiar, czynionych bez patosu i bez zbędnych górnolotności" JES pod "Dzień chwały największej baonu "Zośka" "350 lat temu Polakom i Ukraińcom zabrakło mądrości, wyrozumiałości, dojrzałości. Od buntu Chmielnickiego rozpoczął się powolny upadek naszego wspólnego państwa. Ukraińcy liczyli że pod berłem carów będzie im lepiej. Taras Szewczenko pisał o Chmielnickim "oj, Bohdanku, nierozumny synu..." Po 350 latach dostaliśmy, my Polacy i Ukraińcy, od losu drugą szansę. Wznieść się ponad wzajemne uprzedzenia, spróbować zrozumieć że historia i geografia dając nam takich a nie innych sąsiadów (Rosję i Niemcy) skazały nas na sojusz, jeżeli chcemy żyć w wolnych i niepodległych krajach. To powrót do naszej wspólnej historii, droga oczywiście ryzykowna na której czyha wiele niebezpieczeństw(...) "Более подлого, низкого, и враждебно настроенного к России и русским человека чем Witek, я в Салоне24 не видел" = "Bardziej podłego, nikczemnego i wrogo nastawionego do Rosji i Rosjan człowieka jak Witek, w Salonie24 nie widziałem" AKSKII 13.2.2013

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka