Wlasnie.Dzisiaj Wlasnie.Dzisiaj
19
BLOG

26.05.2023, Piątek

Wlasnie.Dzisiaj Wlasnie.Dzisiaj Rozmaitości Obserwuj notkę 0
Czy mam kogoś lub coś, czego mogę się trzymać w kiepskie dni?

imageMiałem myśli samobójcze. Jak wielu. Cenię jednak życie i chyba nigdy, nawet za najgorszych nałogowych czasów nie było tak źle, żeby taka myśl mi zakiełkowała i zaczęła za bardzo się rozrastać. 

Moje życie wcale nie było złe, a nawet jeśli, to gdybym przeżył je inaczej, dziś byłbym gdzie indziej. Były wzloty i były upadki. 

Pisałem już kiedyś, że mam przeświadczenie, że mój Bóg, Jakkolwiek Go Pojmuję, nigdy nie nakłada mi na barki więcej niż jestem w stanie unieść. To bardzo pomaga w trudnych chwilach. Bardzo ułatwia znalezienie w sobie chęci spróbowania jeszcze raz. 

Upaść może każdy - powiada mój mądry przyjaciel.- Chętnie podam mu rękę, ale wstać musi sam. 

I tak właśnie myślę sobie, że chęć musi być najpierw we mnie, wewnętrzna moc, która spowoduje, że podniosę czoło. A we mnie, jak wszędzie, jest mój Bóg, Jakkolwiek Go Pojmuję. Powoduje, że spotykam takich ludzi jacy mieli mnie spotkać i spotykają mnie takie zdarzenia, jakie powinnienem spotkać. A ze zwątpieniem jest jak z głodem alkoholowym. Kiedyś mija. Choć jeśli ktoś czuje się źle zbyt długo, lepiej niech uda się do specjalisty. Psychiatra też lekarz. A depresja to też choroba. 

Codziennie napiszę kilka słów otuchy dla siebie i tych, którzy będą chcieć czytać. Podstawą przez rok była książeczka „Dzień po dniu”wydana przez Media Rodzina. Od 1.czerwca 2023 używam książki „Codzienne refleksje. Od uczestników AA dla uczestników AA”. Piszę swoje refleksje, przemyślenia, co czuję - bez poprawiania, korekty, zastanawiania. Dzielę się doświadczeniem, siłą i nadzieją.  Jak na mityngach AA. 

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości