wzmianka wzmianka
199
BLOG

Energetyka rozproszona - Bajerze i Tuchola

wzmianka wzmianka Energetyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 2

Bajarze zostali przeze mnie opisani w poprzedniej notce, dotyczącej źródła pochodzenia gazu ziemnego palącego się w pochodni przy odwiercie Lubocino, wykonanego w poszukiwaniu gazu łupkowego w utworach paleozoicznych. Odwiert ten odwiedził premier Donald Tusk i przy flarze wygłosił płomienne przemówienie przedwyborcze. Było to podobno w niedzielę, 18 września 2011 r. Po wiedzę o tych wydarzeniach można sięgnąć do dostępnych (jeszcze) źródeł internetowych. Dla czytelników o zacięciu humanistycznym polecam ten materiał: 

Gaz łupkowy czyli eldorado zamiast żyta i kartofli 

Mnie bardziej interesują zdarzenia, które nastąpiły po ogłoszeniu tego wspaniałego horoskopu dla Polski i jej mieszkańców. Dowiedzieliśmy się ostatnio o dokumentach świadczących o zamiarze sprzedania 53% akcji Lotosu firmom powiązanym z kapitałem rosyjskim. Działania opisane w piśmie, moim zdaniem, mogły być spowodowane protestami przyjaciół Moskali na to co mówił "ich człowiek" tym razem w Lubocinie, a nie w Warszawie. W Warszawie też przemawiał, wygłosił bodajże dwa Expose w Sejmie po wygraniu wyborów. Wyobrażam sobie awanturę w dobrym nowym małżeństwie Rosji z Polską po analizie treści przemówienia, które portal polski zatytułował tak (link): 

Tusk: To my będziemy dyktować gazowe warunki 

Jest jeszcze inny temat poruszony w Lubocinie: co należy wdrażać w życie w dziedzinie poszukiwań i zagospodarowania gazu ziemnego, nawet tego zaazotowanego odkrytego w epoce łupkowej w utworach permu. Puls Biznesu jako jeden z licznych portali napisał artykuł o Elektrowniach gazowych w Bajerzu i tucholi. Elektrownie zostały zbudowane przez PKN Orlen i zademonstrowane po ukończeniu przez prezesa Daniela Obajtka. Doszłam ostatnio do wniosku, że prezes Obajtek jest tajnym człowiekiem Platformy Obywatelskiej, bo po jedenastu latach wykonuje w realu to o czym rozmarzony premier Tusk tak mówił przed wyborami w 2011 roku w Lubocinie: 

Tusk powiedział, że trwają również prace analityczne, które mają ocenić także wykorzystanie gazu punktowo, w postaci lokalnych skraplarni czy niedużych elektrowni gazowych. - Daje to bardzo ciekawą perspektywę _ - zaznaczył.

W mojej opinii prezes Obajtek został przez PO wynajęty, albo oddelegowany do PiSowni, aby ratować polską gospodarkę. Nie wiem tylko, dlaczego aż tak go atakują, zamiast strzec jak sreber rodowych, bo wykonuje wszystko to, co oni dawno wymyślili. Pomysły, których nie udaje im się przepchnąć w kraju, wrzucając opozycyjnemu rządowi, w tym także prezesowi Orlenu, w wywiadach TV, udaje im się scedować do realizacji Komisji Europejskiej Okazuje się, że dla nich 400 stacji benzynowych w Polsce jest więcej warete od całego Lotosu. 

.  

wzmianka
O mnie wzmianka

Wykształcenie techniczne, praca w zawodzie. Do pisania na S24 namówił mnie wnuk Jędrzej.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka