22 obserwujących
171 notek
184k odsłony
651 odsłon

Za co potępiam Platformę Obywatelską?

Wykop Skomentuj13

W zamian za to kilkanaście godzin po katastrofie był cyniczny Komorowski, mówiący że „polityka nie może być domeną współczucia”. Było zorganizowane partyjne szczucie przeciwko pochówkowi pary prezydenckiej na Wawelu (przy czym sam Wawel był pretekstem, chodziło tylko o to, by zakłócić żałobę).  

Pomimo upływu lat to barbarzyństwo nie zniknęło i PO nie kończy swej wojny ze zmarłymi. Rafał Grupiński o pomniku ofiar katastrofy: - „My na pewno ten pomnik rozbierzemy”.  

Choćby żadnej swojej obietnicy PO nie spełniła, to jestem pewien, że tę jedną spełni. Z chęci zemsty. 

Powód 6: Potępić za rehabilitację komunistycznych bandytów 

Największym kłamstwem na temat PO jest to, że jest to partia o rodowodzie antykomunistycznym. Z nienawiści do PiS sprzymierzyła się ludźmi, którzy powinni być objęci infamią za swoją rolę w PRL. Platforma przywróciła tym ludziom obywatelstwo społeczne. Stanęła ramię w ramię z dawnymi esbekami, walcząc o ich emerytalne przywileje. Z byłymi bandytami ludzie PO wzajemnie się oklaskiwali na akcjach KOD. W miastach, gdzie rządzi PO zablokowała ona dekomunizację ulic – lepszym patronem były bolszewik niż ktokolwiek zaproponowany przez IPN, czy wojewodę.  

Wreszcie to PO stworzyła jak najbardziej świadomy polityczny sojusz z byłymi komunistami, wprowadzając ich do europarlamentu. Im bardziej PiS, czy to symbolicznie, czy realnie usuwa pomniki komuny, tym bardziej PO tej komuny broni. 

Powód 7: Potępić za hipokryzję 

Polityka ma w sobie dozę obłudy i u wszystkich jej aktorów można znaleźć działania charakteryzujące się niespójnością względem głoszonych przez nich zasad. Paradoks polega na tym, że PO oskarżyła PiS o wszystko to, co sama wcześniej zrobiła. Każdy grzech PiS-u PO popełniła już wcześniej i to sto razy mocniej. 

PiS to urojenia i szukanie spisków? No to wczoraj Schetyna oświadczył, że wybory mogą być sfałszowane. PiS zawłaszczył Trybunał? Zanim wybrał swoich sędziów, to PO z tym Trybunałem bezprawnie wybrała swoich. Hejt w Ministerstwie Sprawiedliwości? Dużo wcześniej swoją farmę hejterów wyhodował Brejza, a z kasy PO karmiono największą kloakę w internecie, czyli Sok z Buraka. Mało co mnie tak denerwuje jak moralność Kalego, a tutaj się ona aż wylewa.

Wykop Skomentuj13
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka