10 obserwujących
18 notek
17k odsłon
  699   0

ZESPÓŁ PARLAMENTARNY A JEGO LIDERZY

Na blogu blogera zamachowego kaczazupa - w odpowiedzi na mało dowcipne, -( nie mówiąc o merytorycznej wartości i savor ...)- zaczepki zamieściłem nastepujący komentarz:

 Komentarza nie kieruję do Szanownego Gospodarza, ponieważ doświadczalnie stwierdzono, że dyskusje merytoryczne z Nim mają efekt 'mniejszy od zera'. Dyskusje na inne tematy też. Dlatego adresuje do innych, którzy może będą mieli okazje przeczytać - a interesują się tematem, nie kłótniami i epitetami. Niezależnie od tego - treść zamieszczę na swoim blogu jako osobną notkę.

 
Gospodarz napisał:
 
 Przybycie Wotura skłoniło mnie do kilkukrotnego jeszcze  przeczytania, co też Andrzejmat ma do napisania na temat niezwykłych zmian kąta przechylenia - Andrzejmat potrafi w krótkim tekście osiągnąć taką koncentrację bzdur, że jednorazowo umysł ludzki  nie jest tego w stanie ogarnąć.
Słuchajcie( funkcjonariusze )uważnie, bo nie będę powtarzać!                                                                        
"Tu i wszędzie zwrot siły odwrotny" . Szacuję, czy siła bezwładności mogła wywołać TAWS#38 (landing)normalnie wywoływany, kiedy podwozie zetknie się z  ziemią, czyli wózek jest dociśnięty do skrzydła. Zacieniowne obszary wykresu to momenty, kiedy skrzydło porusza się w dół . Skoro wcześniej w dół się nie poruszało, to znaczy, że musi przyspieszać więc przyspieszać względem wózka. To przyspieszenie pomnożone przez  masę  wózka porównuję do siły, z jaką stojący na ziemi samolot naciska wózek.  
Monsieur Alfonse  i  LeClerc by zrozumieli, a Panowie ?
"Ale wykładu o pochodnych funkcji tu nie będzie" - a czy był wykład o pochodnych funkcji, na którym Panowie byli, na przykład taki, na którym wykładowca pokazywał drugą pochodną sinusa?
Jak już przypadkiem na taki wykład zabłądziliście, to trzeba było nie spać za zasłoną  "Sztandaru Młodych"!
 
W zacienionym obszarze pierwszym - jest najpierw minimalnie przyśpiesza - co powinno wózek "wciskać" - a potem zwalnianie - co powinno wózek "wyciągać". Szczyt tego "wyciągania" (a nie wciskania) przypada tam, gdzie wskazuje niebieska strzałka andrzejmata, tam jest najwieksza druga pochodna ruchu w funkcji czasu i największa siła C*m*(d^2 (PRZECHYLENIE)/dt^2) pisze to niepoprawie, bo edytor jest jaki jest. Dla niewtajemniczonych - fonetycznie to brzmi "STAŁA C RAZY MASA WÓZKA RZAZY DRUGA POCHODNA PRZECHYLENIE PO CZASIE.
Jeżeli dodatnie wartości na czerwonej krzywej mają pokazywać 'Wciskanie " wózka (lądowanie) to wykres odzwierciedla sytuacje przeciwną.
Ta sama sytuacja - jeszcze bardziej - jest widoczna w drugim obszarze zacienionym.

Niezależnie od tego - to znaczy niezależnie od wykazania błędu kierunku  - andrzejmat wykazał też w swej notce prostym obliczeniem, że siły do 200kN nie wynikają z tego wykresu - są innego wręcz rzędu.

Pozdrawiam interesujących się lotnictwem.
 
Tu koniec komentarza
A teraz cel notki:
1. Nie zamierzam 'bronić'  notki andrzejmata, ona broni się sama.
2. Chcę - chyba nie jako pierwszy - piszę 'chyba' - bo nie jestem pilnym czytelnikiem i komentatorem ' salonu' i rzadko tu zaglądam - więc chcę pokazać, że poziom merytoryczny czołowych blogerów zamachowych jest żenujący. Już nie wspomnę o obsesjach, (ZMP i tym podobne bzdury). A ponoć to bloger z czołówki  Zespołu Parlamentarnego, nie prywatnego kółka entuzjastów urojeń.
WYJAŚNIAM , ŻE ORYGINALNY RYSUNEK JEST PANA KACZEJZUPY, NASTEPNIE Z UWAGAMI ANDRZEJMATA (STRZAŁKI I UWAGA O POCHODNYC ORAZ OCENA ILOŚCIOWA) - I PO RAZ KOLEJNY UZUPEŁNIONY TYMI ZACIENIONYMI OBSZARAMI PRZEZ PANA KACZĄZUPĘ..
 

Zobacz galerię zdjęć:

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale