10 obserwujących
18 notek
17k odsłon
  815   0

MODELARZE

Plany budowy modelu Tu 154 w ramach prac - pożal się Boże - "podkomisji" "dobrze zmienianej" KBWL noszą moim zdaniem cechy:

- aberracji umysłowej autorów pomysłu

: albo

- bazarowo cwaniackiego planowego oszustwa klasy "trzy karty" , którego możliwym do osiągnięcia celem jest ogłupianie "ciemnego ludu". Ba, nawet takiego segmentu "ludu" , któremu niby ciemnoty wręcz nie wypada przypisywać.

Tertium non datur... aczkolwiek tej aberracji - po namyśle - jednak bym tak czy owak nie wykluczał.

 

Cel oszustwa jest jasny i zrozumiały - oszuści tak mają...

A dlaczego aberracja?

Bo aberracją jest budowa modeliku i bardziej czy mniej nieporadne i wiarygodne badanie właściwości samolotu. który jest dostępny w setkach egzemplarzy, który wylatał miliony godzin i przewiózł miliony pasażerów, którego charakterystyki są znane i dostępne To absurdalne badanie ma z kolei służyć rzekomemu wyjaśnianiu katastrofy, której techniczne przyczyny zostały dawno wyjaśnione szybko, jednoznacznie, na podstawie rzadko tak kompletnego zbioru danych.

 

A co do modelików ...Nasuwa mi się wspomnienie... Lata 50-te. Akademicka 5. Na szóstym piętrze (gdzie mieszkali studenci Wydziału Lotniczego - późniejszego MEiL) z okien na zachodnią studnię,gdzie bywały silne prądy wznoszące , puszczaliśmy wycinane w parę minut z papieru modeliki. Niektóre niekiedy świetnie latały. I długo, uzyskując wysokość. To zabawa, ale nie tylko. A taki modelik w porównaniu z zamiarami pana B. z tej " podkomisji" byłby nie tylko tańszy. Próba by była nie statyczna - lecz w funkcji czasu no i w 3 wymiarach. Sensu poznawczego profesjonalnie by nie miała, ale jak ktoś chce się zabawić, ma papier grubości zwyklej okładki zeszytu, nożyczki lub żyletkę, gumę do żucia albo grudkę plasteliny dla wyważenia - to zachęcam. No i skrzydełko można po trochu obcinać. Akademicka 5 ani brzoza potrzebne nie są. Wnioski będą równie niewiarygodne jak te planowane przez aberrantow.

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka