258 obserwujących
1192 notki
2136k odsłon
  3717   3

Króliki z cylindra Marka Brzezińskiego

image


Niejednego królika wyjmie z cylindra Mark Brzeziński podczas swojej kadencji ambasadora USA w Warszawie. 


Podczas przesłuchania przed komisją spraw zagranicznych Senatu w sprawie potwierdzenia jego nominacji, Mark nie owijał bowiem w bawełnę, że do jego priorytetów należeć będzie udaremnienie reformy sądownictwa, zapobieżenie spadkowi udziałów Discovery w TVN poniżej 51%, oraz forsowanie interesów lobby LGBTQI+.

The ambassador nominee declared that he would “underscore to the Polish authorities the importance of an impartial judiciary, independent media and respect for human rights of all, including LGBTQI+ people and members of other minorities”.

https://tvpworld.com/57234528/us-ambassador-nominee-pledges-to-foster-rule-of-law-in-poland

 
W wolnych chwilach, nowy ambasador być może zajmie się zwijaniem obecności NATO w Polsce, zgodnie z ogólną amerykańską doktryną reorientacji z Europy na Azję i wyrażonym niedawno życzeniem Rosji, aby w państwach, które przyłączyły się do NATO po upadku ZSRS, nie było NATOwskich wojsk ani NATOwskiej broni.

Wieloletni przyjaciel rodziny Sikorski-Applebaum będzie też dobrze wiedział, że źródło jego wiedzy o sprawach polskich bije w Chobielinie. Niewątpliwie w dworze Chobielin już strzelają korki od szampana dla uczczenia faktu, że oto przyjaciel domu został ambasadorem USA w Warszawie i dopiero pokaże przebrzydłym pisiorom!


A ja chcę zobaczyć, jak prezydent Duda zapanuje nad twarzą podczas przyjmowania listów uwierzytelniających od amerykańskiego ambasadora, który zgodnie z prawem polskim jest obywatelem polskim i musi być traktowany na terytorium RP jako obywatel wyłącznie polski.

Tymczasem, Rzeczpospolita Polska będzie mu musiała udzielić immunitetu dyplomatycznego od podległości prawu polskiemu, gwałcąc w ten sposób konstytucyjną zasadę równości obywateli polskich wobec prawa.

Ponieważ na takich uroczystościach tradycyjnie obecni są także wszyscy akredytowani w Warszawie ambasadorowie, równie pilnie obserwować będę wyraz twarzy ambasadora Republiki Czeskiej. Polski MSZ swoją światłą decyzją nadał bowiem Markowi Brzezińskiemu obywatelstwo czeskie, bez pytania rządu Czech, czy Mark może je posiadać.


Lepiej niż z Georgette nie będzie. Ale na pewno zabawniej.


Zob. także:

https://www.salon24.pl/u/wtemaciemaci/1157055,prochy-swietych-dust-of-the-saints-a-journey-to-warsaw-in-time-of-hybrid-war


oraz:

https://www.salon24.pl/u/wtemaciemaci/1154365,karma-to-suka-brzezinski-nie-jest-czechem

https://www.salon24.pl/u/wtemaciemaci/1138446,dlaczego-mark-brzezinski-nie-moze-zostac-ambasadorem-usa-w-polsce

https://www.salon24.pl/u/wtemaciemaci/1155747,thriller-ambasadorski-rozwija-sie

https://www.salon24.pl/u/wtemaciemaci/1150119,the-brzezinski-stalemate-pat-z-brzezinskim


Lubię to! Skomentuj65 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka