Stary Wiarus Stary Wiarus
476
BLOG

Nowy sezon 'Resetu' a Gruppenführer Skat

Stary Wiarus Stary Wiarus Polityka Obserwuj notkę 20
Gruppenführer Skat zaczyna się denerwować.

image


Serial Reset nieuchronnie zmierza ku kwestii odpowiedzialności za Smoleńsk.

Gruppenführer Skat (Sikorski, Komorowski, Arabski, Tusk) zaczyna się denerwować.Ostatni odcinek drugiej serii przypadnie tuż przed wyborami. 


Nie można wykluczyć, że Rachoń i Cenckiewicz mogli zostać depozytariuszami i przekaźnikami poszukiwanego od 13 lat niezbitego dowodu zamachu, przekazanego przez Amerykanów lub Brytyjczyków, naturalnie z zachowaniem 'plausible deniability'.

W 2010 roku Polacy nie mogli z oczywistych powodów (ochrona źródeł i metod) otrzymać dostępu do informacji NATO i USA o najwyższych stopniach tajności, np. do treści przechwytywanej łączności rosyjskiej lub do najwyższej jakości zdjęć satelitarnych wykonanych  przez satelity wojskowe.


Nikt nie może wykluczyć, że Amerykanie mogą np. mieć i "trzymać blisko przy orderach" szczegółowe zdjęcia z niskiej orbity, przedstawiające klatka po klatce katastrofę smoleńską oraz smoleńskie lotnisko przed nią i po niej,  pozwalające ustalić przyczynę zdarzenia niezgodną z wersją oficjalną.

Albo zapis przechwyconej przez któregoś z sojuszników łączności pomiędzy smoleńskim lotniskiem a enigmatycznym moskiewskim centrum dowodzenia 'Logika'.

Albo dokumenty uzyskane agenturalnie w Rosji, udowadniające planowanie katastrofy przez Rosjan i rolę 'polskich druzjej' w tym planowaniu.

Kto wie na pewno, gdzie dziś mieszkają płk Nikołaj Krasnokucki i gen. Władimir Benediktow? 

 
Dziś, w związku z całkowitym fiaskiem resetu USA-Rosja, wojną na Ukrainie, udowodnioną lojalnością Polski wobec NATO, daleko posuniętymi zmianami w polskich siłach zbrojnych, no i rosnącą potrzebą powstrzymania niemieckich ambicji wypchnięcia USA z Europy – Amerykanie być może zechcą 
ujawnić swoją wiedzę w stopniu wystarczającym do pogrzebania Tuska i PO/KO. 


Post scriptum:

Kto wiedział i pamiętał, że kiedy Tusk poleciał do Katynia 7 kwietnia 2010 r., to poleciał tam nie na polską uroczystość upamiętnienia 70 rocznicy zamordowania Polaków, tylko w pierwszym rzędzie na rosyjską uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod Cerkiew Zmartwychwstania Pańskiego, budowaną przez Rosjan w rosyjskiej części kompleksu katyńskiego, ku czci WSZYSTKICH ofiar represji w Związku Sowieckim 1918-1941 – w większości sowieckich –  pochowanych w Katyniu?

Las katyński był używany przez NKWD i poprzedzające NKWD służby (CzK, OGPU) jako miejsce egzekucji i pochówku od 1918 roku. 


Po wmurowaniu kamienia węgielnego Polakom pozwolono się udać na znacznie skromniejszą, drugorzędną uroczystość w polskiej części cmentarza, gdzie Putin znowu mówił łącznie o Polakach i obywatelach sowieckich pochowanych w Katyniu. W ten sposób 22 000 polskich ofiar zostało rozmytych w daleko większej liczbie ofiar sowieckich.

Na razie, 'Reset' pokazuje, że Rosjanie grali na Tusku jak na koncertowym fortepianie, za jego zgodą i z jego współudziałem. 

Idę kupić popcorn.

emigrant (nie mylić z gastarbeiterem)       

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka