Blog
W Temacie Maci
Stary Wiarus
Stary Wiarus Nie posiadam konta Facebook
227 obserwujących 887 notek 1743409 odsłon
Stary Wiarus, 26 kwietnia 2018 r.

S.447

1974 53 0 A A A

Jeżeli w następstwie S.447/HR.1226 Polska zostanie bankrutem i pariasem, to będzie to zasłużona kara.

 

Sprawiedliwa i zasłużona kara Boża za głupotę, małość, kunktatorstwo, tchórzostwo i ogólną dupowatość w rozliczaniu komunistów.

PRL traktowała mienie poniemieckie i pożydowskie (oraz znaczne ilości mienia prywatnego Polaków) jak mannę z nieba – smaczne, pożywne i za darmo. Komuniści, zgodnie ze swoją naturą, rabowali nie pytając ofiar rabunku o zdanie. A jeśli już nie żyły, to tym lepiej, bo spadkobierców nikt nie miał zamiaru szukać.

Co na to ofiary rabunku? Zasadniczo psińco. Syndrom sztokholmski, miłość ofiary do kata, nie narodził się w Sztokholmie, on wydaje się być pomysłem oryginalnie polskim. Pomysł, że można od państwa dostać coś za nic, że darmowe mienie może się brać z niczego,  że cudza własność magicznie staje się niczyja, tak smakował Polakom, że wydane prawem kaduka dekrety Bieruta o wywlaszczeniu mienia prywatnego utrzymano w III RP w mocy niemal przez aklamację. Tak samo, czyli przez aklamację, elektorat zaakceptował, że musi istnieć pełne następstwo prawne pomiędzy niesuwerenną PRL a suwerenną III RP, bo inaczej się nie da.

W następstwie czego, III RP jako prawny następca PRL zapłaci obecnie za Bieruta i innych kolaborantów, i nie ma zmiłuj.

 

Nie pieprzcie, proszę, że “a co my możem”, że nie było czasu na gruntowna rewizję PRL-owskiego prawa, że III RP nie stać było na tworzenie suwerennego prawa od podstaw.

Trzecia Rzeczpospolita istnieje już 29 lat, o dziewięć lat dłużej niż istniała Druga. W dniu odzyskania niepodległości, prawa II RP nie było. Był zlepek ustawodawstwa rosyjskiego, niemieckiego i austriackiego. Ten zlepek przekształcono w spójny system prawny państwa polskiego w niecałe sześć lat, do 1924 roku. Nikt nie próbował proponować, by Druga Rzeczpospolita zostala prawnym spadkobiercą mocarstw zaborczych i miała swój udział w odpowiedzialności za długi Romanowów, Hohenzollernów i Habsburgów.

 


Trzeba zatem było nie upierać się przy ciągłości prawnej niesuwerennej PRL z suwerenną III RP  i energiczniej rozliczać komunistów.  Ale skoro z lenistwa i ogólnej dupowatości uczynić się tego nie dało, bo w telewizji był właśnie 'Taniec z Gwiazdami"  a potem przyszedł szwagier z kumplami, przynieśli flachę  i jakoś się całe zagadnienie rozeszło po kościach, to teraz trzeba będzie za to zaplacić.

 

W porównaniu z tym, co teraz może nastąpić, publiczna egzekucja pełnego składu Biura Politycznego KC PZPR na stokach Cytadeli i wprowadzenie ustawowego obowiązku wytatuowania czerwonej gwiazdy na czole każdego z ponad 3 milionów członków PZPR byłyby wręcz pieszczotą.

Opublikowano: 26.04.2018 05:11. Ostatnia aktualizacja: 26.04.2018 05:35.
Autor: Stary Wiarus
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

image
BACKUP: http://staryw.blogspot.com
NIE POSIADAM
KONTA FACEBOOK
"Powojenne pojednanie historyczne Francji i Niemiec utorowało drogę do powstania Unii Europejskiej. Z kolei mądrość i wspaniałomyślność narodów rosyjskiego i niemieckiego oraz przezorność działaczy państwowych obu krajów pozwoliły uczynić zdecydowany krok w kierunku budowy Wielkiej Europy. Partnerstwo Rosji i Niemiec stało się przykładem wychodzenia sobie naprzeciw, patrzenia w przyszłość przy zachowaniu troskliwego stosunku do pamięci o przeszłości. I dzisiaj rosyjsko-niemiecka współpraca odgrywa wielce ważną, pozytywną rolę w polityce międzynarodowej i europejskiej." Władimir Władimirowicz Putin, 31.08.2009 Anglia kosztuje sprzedawcę jabłek na lokalnym rynku i fryzjerkę z obwoźnego salonu fryzjerskiego circa £50 na miesiąc, i w pakiecie dostaje się dwór, królową, broń atomową, coroczne „trooping the colour”, wyścigi w Ascot, BBC1, BBC2, BBC3, BBC4 plus kilka kanałów tematycznych i Borisa Johnsona (to tak z grubsza), w czasie gdy ich polskie odpowiedniki muszą wybecalować £250 (sic!) na likwidację armii, niemoc policji, opieszałość sądów, wszechobecną korupcję, kolesiostwo na uczelniach, słabość kapitałową polskich firm, powódź, Bronka z jego potomstwem, przyjaciół Putina i kuzynów Angeli, likwidację mediów publicznych, a na deser Palikota, twarz polskiego „liberalizmu”, szefa wiekopomnej komisji „Przyjazne Chamstwo”. Pięć razy więcej za wschodnią podróbkę państwa. Dużo. Rolex, 14.06.2010 POLONIA  BEZ  CENZURY   STARY  WIARUS  BACKUP               free counters

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Alpejski  To jest jedno z wczesnych rozczarowań, jakich doznałem podczas rzekomej...
  • @Bialkowski  "Pamietam, ze PO rozwazalo wprowadzic na wzor niemiecki opcje tylko jednego...
  • PS. Poza tym, onanizowanie się tym, że ktoś we Francji zarabia 8000, a pan tylko 2000 w...

Tematy w dziale Polityka