Ten glos z GPC , bądż co bądż organu Pisu wydawanego przez partyjną spółke z prezesem Henrym Czarneckim i eksponowany tez na S24 Igora Janke przeszedł dziś w mediach mało zauważony. Tomasz Sakiewicz, szef Klubów Gazety Polskiej, osoba mocno w Pisie umocowana i chodzący też w biznesowo-smolenskiej parze z wiceprezesem Macierewiczem, podjał dziś faktycznie ofertę Zirinowskiego rozbioru Ukrainy razem z Rosją:

Piłsudski wysłałby jeszcze do Kijowa polski korpus. Zluzowałby w ten sposób ukraińskie oddziały, które mogłyby pójść na wschód. Nasze wojsko nie musiałoby brać bezpośrednio udziału w walkach. Za to byłoby przyjmowane chlebem i solą

Krótko mówiąc proponuje samodzielne i bez konsultacji z NATO czy Unią wysłanie polskiego wojska na Ukraine. Proponuje nie tylko dostawy sprzetu ale coś w rodzaju wojny prewencyjnej. Pisze ze sie to opłaca, bo gdy Rosja stanie na polskich granicach bedzie juz drożej. Wygląda na to, że marzy mu sie polska obecnosc nie tylko w Kijowie ale i we Lwowie i Zachodniej Ukrainie, albo i przylączenie Lwowa do Polski czy konfederacja z radosną ludnościa Ukrainy witajacą polskich chłopców chlebem i solą przy zupelnej oczywiście bierności Rosji. Taka polityka jagielońska Lecha Kaczyńskiego, tylko bardziej aktywna.

Co wtedy bedzie? Wtedy da powód Putinowi do wyzwalania Lwowa razem z Warszawą. Gdy sam pójdzie na Kijów i Lwów bez NATO, ryzykuje poważnie, ze NATO za polski Lwów tez sie nie bedzie biło, ani wstawiało u Rosjan, skoro teraz nie chce za Ukraine. Polska wtedy naprawde może zostać sama - a to bardzo pomaga i odpowiada Rosji. Krótko mówiac to propozycja jakby wymyslona nie w Klubach GP ale w gabinecie Putina.

Oczywiście jak wszystko co robi Sakiewicz ze swoim  Gapolem można wyjaśniac psychiatrycznie, można gonieniem za sensacją i biznesowym zyskiem. Albo można traktować juz Sakiewicza i partyjną gazete Pisu GPC jako polską filie Russia Today. Tak ma wyglądać polska polityka zagraniczna za ewentualnego przyszłego ministrowania Pani Fotygi ?

 

No chyba ze podpis :pozdrowienia od Strielkowa nie ma charakteru ironicznego, w taki sposób pokazujacego, ze Gapol i jego Kluby czy Pereira wedlug narodowców mogą pełnić w Polsce role separatystow, tylko sam Striełkow wysłał ludzi, bo dywizje Sakiewicza wzial na poważnie- to akurat wariant nieprawdopodobny.


 P.S A swoją drogą :

Pereire dzis atakuja ruscy bo jest patriotą, potem bedą spiskowali policjanci badajacy sprawe w układzie z ruskimi, a dalej przeciw niemu będzie III RP , Tusk i rząd