Ars Longa Vita Brevis
Krótko (albo i nie) o rzeczach ważnych i nieważnych
10 obserwujących
24 notki
43k odsłony
525 odsłon

Sprzedam Arkę

Arka
Arka
Wykop Skomentuj15

Sprzedam Arkę. Rocznik 2000, okazja. Rok 2000 dotyczy generalnego przeglądu - faktyczna data zbudowania Arki to 9545 pne

W związku z postępującym globalnym ociepleniem i coraz szybciej topniejącymi lodowcami, z żalem oferuję do sprzedaży moją ukochaną Arkę. Włożyłem w nią kupę roboty i serca. 

Arka nigdy nie walona, fabrycznie niemal nówka sztuka, prawie nie śmigana (wszystkiego raz czy dwa razy i to tak dawno, że nie pamiętam dokładnie czy raz czy dwa). Może pomieścić 9 osób (8 plus kierowca) * i wszystkie ** zwierzęta. Zwierząt czystych wchodzi 7 sztuk na gatunek zaś nieczystych po parze. Chociaż nie wiem po cholerę brać komary - gdyby to ode mnie zależało, wziąłbym raczej komarozol (i to taki, który by nie tylko wybił to dziadostwo ale sprawił też aby przed śmiercią trochę pocierpiały) - Arka bowiem przeznaczona jest do wypraw po terenach mokrych, bardzo mokrych i zalanych. 

Arka ma konstrukcję z drewna, impregnowana była przez lata żywicą, zaś w ostatnim dziesięcioleciu produktami Vidar... i lakierobejcą Sadol... Extreme. Przetrwa każdy *** deszcz i nawałnicę. Nie posiada ubytków ani śladów korozji, nie ma też żadnych burchli. Wszystkie słupki na miejscu, nie przestawione. Kompletna książka serwisowa. 

Arka ma trzy pokłady wewnętrzne (może i mało ale kto mówił, że to wycieczkowiec ?) i ekologiczny pokład słoneczny z transparentnych paneli fotowoltaicznych, zapewniających naturalne oświetlenie wnętrz w świetle dziennym jak również ekologiczne źródło energii w ciemnościach. Pokład centralny mieści komfortowe apartamenty dla kierowcy i 8 pasażerów a także zgodne z normami UE, wyposażone w elektroniczne paśniki boksy dla zwierząt czystych oraz kina, galerie handlowe, kasyna i restauracje serwujące dania kuchni śródziemnomorskiej, żydowskiej, arabskiej i kaukaskiej; jest też plac zabaw dla najmłodszych. Na górnym pokładzie znajdują się pomieszczenia dla zwierząt nieczystych (niech pokutują w upale za swoje grzechy) oraz altana grillowa i basen o wymiarach olimpijskich z sekcją jacuzzi i brodzikami. Pokład dolny przeznaczony jest na odpadki, mieści też przestrzeń dla reszty zwierząt nieczystych (niech pokutują za swoje grzechy w smrodzie i ciemnościach) oraz Zakład Utylizacji Surowców (zbędnych) i pralnię. Ze względu jednak na modułową budowę Arki możliwa jest dowolna konfiguracja układu i wyposażenia pokładów (z wyjątkiem pokładu słonecznego i basenów). 

Arka napędzana jest Słowem Bożym, nie wymaga więc maszynowni i dodatkowej obsługi zaś jej prowadzenie odbywa się za pomocą głosowej interpretacji Słowa przez kapitana - kierowcę. Arka ma zasięg od 60 do 150 dni zaś w stanie częściowej bezczynności (stand-by) w trakcie podróży nawet do 220 dni. Jej budowa zapewnia miękkie parkowanie w każdych warunkach, nawet na zboczach stromych gór ****. Po maksymalnie 220 dniach Arkę należy opuścić i ukryć przed wzrokiem ciekawskich na parę tysięcy lat. 

Na dodatkowe pytania odpowiem mailem. Posiadam też kilka innych Arek ale ta jest najfajniejsza. 

Pozdrawiam, 

Noe 

noe@g......mail.com

________________

* np rodzinę kierowcy nawet jeśli jeden z jej członków jest Chamem 

** nie dotyczy kangura 

*** sprawdzone 

**** w obecnej sytuacji geopolitycznej niewskazane jest parkowanie Arki w miejscu poprzedniego postoju

Wykop Skomentuj15
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości