34 obserwujących
2593 notki
633k odsłony
108 odsłon

The Times od Israel/ amerykańscy ewangelicy dziękują Putinowi

Wykop Skomentuj

The Times od Israel/ amerykańscy ewangelicy dziękują Putinowi

The Times od Israel/ amerykańscy ewangelicy chcący 

przybliżyć " czasy ostateczne" dziękują Putinowi

Amerykański przywódca ewangeliczny ogłasza, że przyzna Putinowi nagrodę „Przyjaciół Syjonu”

Mike Evans, doradca Trumpa w sprawie Izraela, mówi, że chce podziękować prezydentowi Rosji za rolę Związku Radzieckiego podczas II wojny światowej, jego pomoc dla Żydów i jego poparcie dla Izraela

Przez SIMONA WEINGLASS 

Dzisiaj, 15:12 0 

Amerykański przywódca ewangeliczny, który doradza prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi w sprawie Izraela, ogłosił, że wręczy nagrodę prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi.


Mike Evans, jeden z nieformalnych doradców ewangelicznych Trumpa , powiedział w środę, że przyzna Putinowi nagrodę „Przyjaciół Syjonu”, aby uhonorować rolę Związku Radzieckiego w ratowaniu Żydów podczas II wojny światowej. W tym tygodniu Evans odwiedził Izrael na Światowym Forum Holokaustu.


„Chcemy przyznać mu nagrodę z następujących powodów. Po pierwsze, Związek Radziecki wyzwolił Auschwitz. Po drugie, 8660 000 żołnierzy radzieckich zginęło w walce z nazistami ”, powiedział Evans dla Times of Israel. „Po trzecie, gdyby Związek Radziecki nie walczył z nazistami, wówczas Hitler prawdopodobnie przejąłby całą Europę, co oznaczałoby śmierć kolejnych trzech milionów Żydów”.


Wreszcie „Związek Radziecki był pierwszym krajem, który uznał państwo Izrael. Jest wiele powodów, by dziękować Rosjanom za to, co zrobili - powiedział Evans.


Podczas swojego przemówienia w czwartek na Światowym Forum Holokaustu 2020 w Yad Vashem w Jerozolimie Putin podkreślił kluczową rolę Armii Czerwonej w pokonaniu nazistów oraz wielką liczbę podniesionych ofiar. Mówił także o kolaboracji z nazistami w „wielu krajach europejskich”. Mowa Putina podczas tego wydarzenia została skrytykowana przez niektórych historyków jako zawierająca fałszywe przedstawianie historii.


 

Organizatorzy Forum w czwartek odrzucili twierdzenia, że wydarzenie to zostało wykorzystane do upolitycznienia Holokaustu. Prezydenci Polski i Litwy wycofali się z tego wydarzenia, ponieważ prezydenta Polski nie zaproszono do zabrania głosu na ceremonii Yad Vashem, a prezydent Ukrainy, który przybył do Jerozolimy, postanowił nie uczestniczyć w spotkaniu Yad Vashem w ostatniej chwili. Rosja jest objęta międzynarodowymi sankcjami za inwazję na Ukrainę, a wydarzenie w Jerozolimie, zorganizowane przez rosyjskiego oligarchę blisko związanego z Kremlem, zostało zinterpretowane przez niektórych obserwatorów jako próba wykorzystania Holokaustu, aby pomóc Rosji zrehabilitować swoją międzynarodową reputację.


Rosja i Polska znajdują się w centrum nasilającej się bitwy o pamięć o II WŚ i narrację o Holokauście, przy czym Polska oskarża Rosję o gloryfikowanie niektórych aspektów historii Związku Radzieckiego i szczególnie wydarzeń takich jak Pakt Ribbentrop-Mołotow z 1939 r. Między Związkiem Radzieckim a nazistami Niemcy.


Evans oświadczył, że powiedział w ambasadzie rosyjskiej w Izraelu, że Putin otrzyma nagrodę, i to teraz od rosyjskiego rządu należy decyzja, kiedy i gdzie ma otrzymać.


Zapytany, jaką wiadomość chce wysłać Putinowi z nagrodą, Evans powiedział, że chce „podziękować narodowi rosyjskiemu”, a także poinformować Putina o kluczowej roli ewangelików amerykańskich w wyborze Trumpa.


„To nasza baza ewangeliczna wybrała prezydenta Stanów Zjednoczonych” - powiedział.


Evans powiedział również, że brał udział w formułowaniu ustawy podpisanej przez Trumpa w zeszłym miesiącu w sprawie antysemityzmu na kampusach uniwersyteckich.


„Kiedy prezydent uchwalił ustawodawstwo antysemityzmu przeciwko uniwersytetom, byłem na trybunie z Alanem Dershowitzem”, powiedział Evans. „Kiedy prezydent podpisał, podał mi pióro, którego używał do podpisywania. To był jego sposób podziękowania. ”


Evans prowadzi organizację „Jerusalem Prayer Team”, która ma prawie 70 milionów obserwujących na Facebooku . Celem organizacji jest zachęcenie chrześcijan na całym świecie do „modlitwy o pokój w Jerozolimie”, a także poinformowanie ich o rozwoju polityki Izraela z chrześcijańskiej perspektywy.

 

Według strony internetowej Jerozolima jest ważna, ponieważ „większość wszystkich proroctw wskazuje na Jeruzalem i czasy ostateczne; budowana jest nowa Świątynia, przyjdzie Antychryst (...). Kiedy modlimy się o pokój w Jerozolimie, modlimy się, aby Pan powrócił. „Tak więc kiedyś zaoferowano Chrystusowi, aby zmazał grzechy wielu; a tym, którzy go szukają, objawi się po raz drugi bez grzechu ku zbawieniu. ”


Evans stał za dziesiątkami billboardów, które pojawiły się w Jerozolimie w maju 2017 r., Wzywając Trumpa do „uczynienia Izraela wielkim”. Celem tych billboardów było przypomnienie Trumpowi jego obietnicy wyborczej dla ewangelików, aby przenieść ambasadę USA z Tel Awiwu do Jerozolimy, Evans powiedział Times of Israel. Trump ogłosił ten ruch kilka miesięcy później w grudniu 2017 r.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale