33 obserwujących
2334 notki
579k odsłon
138 odsłon

Taiwan News/WSKAŹNIK ŚMIERTELNOŚCI W WUHAN WZRASTA DO 4,9%

Wykop Skomentuj

Taiwan News/WSKAŹNIK ŚMIERTELNOŚCI W WUHAN WZRASTA DO 4,9%


Wskaźnik śmierci w Wuhan wzrasta do 4,9%

Chiński urzędnik przyznaje, że śmiertelność wynosi 4,9%, ale nie może podać prawdziwej liczby zgonów


Przez Keoni Everington , Tajwan Wiadomości

 

TAIPEI (Taiwan News) - Badanie opublikowane w uznanym czasopiśmie naukowym oblicza, że liczba zakażeń wirusem w Wuhan przekroczyła już 300 000, a liczba przypadków „podwaja się co 6 dni”.


Badanie modelowania naukowego przeprowadzone przez University of Hong Kong (HKU) i opublikowane na stronie internetowej Lancet w zeszłym tygodniu sugeruje, że chiński rząd nie podaje pełnych danych.

 Badanie szacuje, że liczba przypadków jest znacznie większa, biorąc pod uwagę wskaźnik rozprzestrzeniania się 2,68 na przypadek, podwojenie całkowitej liczby infekcji następuje co 6 dni.


Badanie wykazało, że do 25 stycznia w Wuhan prawdopodobnie było już 75 815 osób zostało zakażonych nowym koronawirusem (2019-nCoV). Liczba ta w styczniu znacznie przekraczała liczbę podaną przez rząd 6 lutego z 28 000.


Biorąc pod uwagę raport szacowany na ponad 75 000 przypadków w dniu 25 stycznia, minęło 12 dni i wskaźnik podwojenia co 6 dni, liczba przypadków w samym Wuhan wyniesie teraz około 300 000.


Badanie przewiduje następnie, że jeśli nie powstrzyma się rozprzestrzenia choroby infekcje powinny osiągnąć szczyt do kwietnia tego roku. Raport stwierdził następnie, że reszta chińskich miast będzie miała opóźnienie od jednego do dwóch tygodni.


Naukowcy napisali, że (...) gdyby transmisyjność mogła zostać zmniejszona o 50 procent, rozprzestrzenianie się wirusa zostałoby znacznie spowolnione, ale osiągnęłoby swój szczyt i tak później w tym roku.


Autorzy doszli do wniosku, że ogromne wysiłki związane z kwarantanną w Wuhan będą miały znikomy wpływ na dalsze losy epidemii w innych miastach, ponieważ zostały już „zaszczepione” dziesiątkami infekcji." Raport stwierdził następnie, że „lokalne epidemie prawdopodobnie już gwałtownie rosną w wielu dużych chińskich miastach”, a biorąc pod uwagę dużą liczbę podróżnych z tych miast do miejsc na całym świecie, inne kraje są narażone na epidemie wirusa Wuhan w pierwszej połowie tego roku.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale