41 obserwujących
3498 notek
868k odsłon
  341   5

Epstein chwalił się, że „spał z ponad 1000 dziewcząt Brunela"

Na zdjęciu: w samolocie "Lolita Express" córka "samobójcy", Ghislaine Maxwell oraz dwóch "samobójców" Brunel i Epstein.
Na zdjęciu: w samolocie "Lolita Express" córka "samobójcy", Ghislaine Maxwell oraz dwóch "samobójców" Brunel i Epstein.

19 lutego 2022 r., w trzy lata po rzekomym samobójstwie Jeffrey'a Epsteina, Jean-Luc Brunel został znaleziony martwy w swojej francuskiej celi więzienia La Santé. Rzekomo powiesił się na więziennym prześcieradle. Do rozprawy sądowej Brunel ukrywał się za granicą. Poza podejrzeniami w sprawie współpracy z Epsteinem został również oskarżony przez kilka modelek o napaści i gwałty. W tej sprawie francuska policja wszczęła dochodzenie w 2019 roku. 

16 grudnia 2020 r. Brunel został zatrzymany przez policję na lotnisku Charles de Gaulle w Paryżu, gdy miał wsiąść na pokład samolotu wylatującego do Dakaru. Jednak zanim rozpoczął się proces zmarł na samobójstwo podczas 24 godzinnej obserwacji.

"Facet był ohydną świnią” mówiła o Brunelu, szefie agencji modelek MC2 jedna z młodocianych niewolnic seksualnych z legalnie działającej, paryskiej agencji modelek MC2, która wysłała Jeffrey'owi Epsteinowi m.in. trzy dwunastoletnie siostry celem jednodniowego "spożytkowania". Notatka z tajemniczej rozmowy telefonicznej prowadzonej przez domowy personel Epsteina na Florydzie z szefem MC2 Brunelem: "Mam nauczyciela, który nauczy cię rosyjskiego”, - napisano w notatce jednego z zaproszeń Brunela dla Epsteina w kwietniu 2005 r. - „Ma 2 lata. x 8 lat nie jest blondynką. Lekcje są bezpłatne i możesz dziś zająć 1 miejsce, jeśli zadzwonisz.”

Virginia Roberts Giuffre, długoletnia oskarżycielka Epsteina, twierdziła w aktach sądowych, że nastolatki sprowadzone do USA przez Brunela na podstawie wiz modelowych zostały przez niego „wyhodowane” dla Epsteina i innych w celu uprawiania seksu. Okresliła we wniosku sądowym z 2014 roku, że system był przykrywką dla handlu seksem. Zaś w dokumentach sądowych opublikowanych w sierpniu 2019 r. wymieniła Brunela jako jednego z mężczyzn, z którymi Ghislaine Maxwell poleciła ją jako nastolatkę do uprawiania seksu.

Brunel, zabłysnął  jako łowca talentów, twierdził, że zapoczątkował kariery Christy Turlington, Sharon Stone i Milli Jovovich. Opierając się na tych wczesnych sukcesach, w 1995 roku założył agencję Karin Models of America. Po serii afer związanych z filmem dokumentalnym opisującym kulisy modelingu, przeniósł biznes do USA zakładając agencję MC2.

Brunel i Epstein spotkali się po raz pierwszy w latach 80. dzięki pośrednictwu Ghislaine Maxwell, córce potentata medialnego Roberta Maxwell, który rownieź jak pozostali dwaj rzekomo popełnił samobojstwo. Relacje Burnela i Epsteina pogłębiły się pod koniec lat dziewięćdziesiątych. Według dzienników lotów, w latach 2000-2005 Brunel odbył co najmniej dwa tuziny podróży prywatnym odrzutowcem Epsteina – tak zwanym „Lolita Express”. Tylko garstka ludzi, w tym Ghislaine Maxwell, pojawia się częściej w dzienniku lotów. W 2005 roku Brunel przekształcił amerykański oddział Karin w nową agencję o nazwie MC2, z pomocą finansową Epsteina. Epstein gwarantował linię kredytową MC2 w wysokości 1 mln USD i płacił bezpośrednio za wizy modelek przywożonych do USA. 

Epstein został przedstawiony Izraelczykom przez brytyjskiego wydawcę, Roberta Maxwella, który sam pracował dla izraelskich służb. Epstein zbierał kompromitujące materiały na temat wpływowych ludzi. Był znany w świecie wywiadu jako „hiper-naprawiacz”, ktoś, kto potrafi poruszać się między różnymi kulturami i sieciami. Agencje modelek stały się dla Epsteina i jego asystentki Ghislaine Maxwell miejscem szczególnej penetracji.

 Jeffrey'a Epsteina, rozległe ranczo Zorro w Nowym Meksyku, ogromna posiadłość, która składa się z 4000 akrów i prywatnego pasa startowego, była centralną częścią dochodzenia ws. niewolnictwa seksualnego. A stan Nowy Meksyk został poddany  kontroli, ponieważ nie wymagał od Epsteina wpisania go do rejestru przestępców seksualnych po tym, gdy dziesięć lat wcześniej oskarżony został o popełnianianie przestępstw na nieletnich. Być może gdyż na czarnej  liście haków Epstein'a znaleźli się politycy tego stanu. „Nowy Meksyk nadal pozostaje w tyle za resztą kraju, jeśli chodzi o wzmocnienie przestarzałych i słabych przepisów, które nie chronią naszych dzieci przed wykorzystywaniem”, powiedział prokurator Balderas dla Associated Press. Część publicystów jest zdania, że dzieci były wykorzystywane do korumpowania polityków i były być może operacją wywiadu, będącego poza USA, który wpływał na podejmowane przez USA działania na arenie międzynarodowej. Epstein został znaleziony martwy, przez strażników leżący na podłodze celi w Metropolitan Correctional Center. Informacja ta nadeszła kilka dni po tym, jak Epsteinowi odmówiono zwolnienia za kaucją, gdy oczekiwał na proces pod zarzutem handlu seksualnego.Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale