40 obserwujących
3485 notek
865k odsłon
  120   0

Times of Israel/ Tommy Lapid molestował

Times of Israel/ Tommy Lapid molestował
Dziennikarka twierdzi, że Tommy Lapid zaatakował ją w Londynie w 1963 roku.
Sylvie Keshet twierdzi, że były minister popchnął ją na podłogę i podarł sukienkę, zanim "uderzyła go tam, gdzie boli" i potem wysłała mu rachunek za podartą szatę
Według TOI STAFF3 listopada 2017 r., 2:30 1 Weteranka izraelskiego dziennikarstwa twierdzi, że były polityk i dziennikarz Josef (Tommy) Lapid, ojciec kandydata na premiera, próbował zaatakować ją w Londynie w 1963 roku.
W poście na Facebooku, Sylvie Keshet, 87, długoletnia felietonistka Yedioth Ahronoth, powiedziała, że ​​poznała zmarłego Lapida - wówczas reportera dziennika Ma'ariv - na przyjęciu zorganizowanym przez byłego ambasadora Izraela w Wielkiej Brytanii.
"Zaczęłam się nudzić i powiedziałem mojemu przyjacielowi, że wracam do domu. Tommy zapytał, czy możemy razem pojechać. Oczywiście, powiedziałem mu, mieszkam w Kensington. Niedaleko stąd, powiedział. Dotarliśmy do mojego mieszkania i Tommy powiedział: Przypomniałem sobie, że muszę do kogoś zadzwonić, czy mogę wejść? Oczywiście. Weszliśmy, zdjęłam płaszcz, on wymamrotał coś do słuchawki "- pisała Keshet.
"Nagle odwrócił się do mnie, pchnął mnie na dywan. Uderzyłam się w głowę, a on podarł moją wąską sukienkę "- kontynuowała. "Kiedy próbował otworzyć zamek błyskawiczny, kopnęłam go tam, gdzie boli, poźniej, dodałem ukłucie szpilkami."
 "Nie wiem, skąd znalazłem tyle siły, byłam mała i chuda, ale gniew dodaje dużo siły. Kiedy zwijał się z bólu, wstałem, podbiegłem do kuchni i wylałam na niego wodę. Wzięłam jego płaszcz i wyrzuciłam przez okno. Pozostał wstyd, "napisała Keshet.
"Następnego dnia napisałam do niego ... że porwał moją nową sukienkę, która kosztowała mnie taką i taką kwotę, chociaż nie mam pokwitowania. A jeśli nie włoży pieniędzy do mojej skrzynki pocztowej, powiem to jego nowej żonie - napisała. "Oddał mi pieniądze".
W odpowiedzi na zarzuty, oświadczenie lidera Yesh Atid Yair'a Lapida, syna Tommy'ego: "Niestety, nie mogę odpowiedzieć na historię sprzed 54 lat."
Były minister rządu, przywódca nieistniejącej już partii Shinui, weteran dziennikarstwa, ojciec kandydata na premiera Yair'a Lapida zmarł w 2008 r. Na raka.
Post na Facebooku autorstwa Keshet pojawił się po  skandalu Harveya Weinsteina i kolejnej kampanii #Metoo, w której wzięły udział także wybitne Izraelki, aby szczegółowo opisać swoje wcześniejsze molestowania w prasie.

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale