30 obserwujących
2020 notek
502k odsłony
103 odsłony

Die Welt/Horngacher: Praca dla DSV byłaby "wielkim zaszczytem"

Wykop Skomentuj1

Die Welt/Horngacher: Praca dla DSV byłaby "wielkim zaszczytem"

16:41 

 Trener skokoczków narciarskich Stefan Horngacher zasygnalizował zainteresowanie powrotem do Niemieckiego Związku Narciarskiego. „Praca dla tak wielkiej federacji narciarskiej, jest oczywiście wielki zaszczyt, ale trzeba poczekać i zobaczyć, co teraz się dzieje”, powiedział trener polskiego zespołu, uważany za faworyta do sukcesji po Wernerze Schusterze, w sobotę w ARD wywiad. Schuster oświadczył w czwartek, że nie będzie przedłużał wygasającego kontraktu.


Kontrakt Horngachera w Polsce również kończy się po tej zimie. Austriacki rodak Schuster pracował już w różnych funkcjach DSV. "Zawsze chciałem wrócić do Niemiec do Niemieckiego Związku Narciarskiego, ponieważ czuję się tam bardzo dobrze" - powiedział 49-latek.


Jest w stałym kontakcie z DSV, ale także w rozmowach z Polskim Związkiem Narciarskim. "Nie chcę się zbytnio przejmować Mistrzostwami Świata" - powiedział Horngacher. "Nadal mam dużo pracy do czasu Mistrzostw Świata, a potem pomyślę o tym po Mistrzostwach Świata." Puchar Świata odbędzie się 20 lutego w Seefeld in Tirol.

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Sport