34 obserwujących
2461 notek
610k odsłon
267 odsłon

Pedofilia, Deep state, kinematografia

Wykop Skomentuj

Pedofilia, Deep state, kinematografia


O naturze pedofilii, handlu seksem nieletnich, operacji szantażu seksualnego w najnowszej historii Ameryki i ich powiązaniach z wyżynami amerykańskiej władzy politycznej i społecznością wywiadu, które ostatnio poddane są medialnej trosce po wybuchu afery Epsteina ślad można wcześniej odnaleźć w kinematografii, która poddaje również krytyce Deep State, państwo w państwie, które bez względu na to, kto jest u władzy, zawsze kontroluje.


Są dumni z działania ponad prawem. To mroczny świat, w którym manewr ten charakteryzuje się trzema skłonnościami: Tajemnicą, nadzorem i podstępem. Zdecydowanie to brzmi w ustach sędziego śledczego, dyrektora badań Chrisa Farrellego: "Pochodzą z francusko-germańskiej filozofii politycznej, która historycznie zawsze umieszczała państwo ponad obywatelami. Działając poza kontrolą i nie pochodząc z demokratycznych wyborów intensywnie egzekwują swoje wpływy poprzez instytucje państwowe. (...)Deep state staje się kumulatywne i bez względu na to, kogo ludzie wybiorą do urzędu I tak rządzi " głębokie państwo". Głębokie Państwo ukierunkowuje społeczeństwo w stronę, która coraz bardziej odbiega od tego, gdzie ludzie pragną podążać.


A teraz film; McCleary daje Joe'emu nową pracę: senator stanu Nowy Jork , Albert Votto, zaoferował dużą sumę pieniędzy, aby uratować porwaną córkę, Ninę. Podaje Joe adres burdelu zamożnych i wpływowych politycznie klientów, wysłany anonimowym tekstem.


Joe wkracza do burdelu, zabija kilku ochroniarzy i ratuje Ninę. Podczas gdy Joe i Nina czekają w pokoju hotelowym na spotkanie z Votto, wiadomości podają, że Votto popełnił samobójstwo.

image

Nagrodzony w Cannes, mięśniak, J. Phoenix gra rolę Joe, profesjonalnego egzekutora, walczącego z podziemnym światem zła. Nękają go myśli samobójcze a trauma przeszłości, pokazywana we wstrząsających obrazach retrospekcji, uczyni emocjonalnie niestabilnym, powodując ciągłe fizyczne cierpienie. Wbrew oczekiwaniom ulubionym narzędziem cyngla stanie się młotek. Reżyserka, mimo wielokrotnych uderzeń, zaoszczędzi szczegółów zabójstw, pozostawiając to sferze wyobraźni. Historia Ramsay bazująca na gatunku filmu noir, choć burzy oczekiwania narracyjne i do złudzenia przypomina Taksówkarza, uhonorowana zostanie za scenariusz główną nagrodą w Cannes.


Film o obrazach, które muszą utkwić w pamięci, opowiada historię odzysku nieletniej córki polityka, porwanej by stać się obiektem perwersji wpływowych senatorów. Joe znajdzie się w kręgu, którego do końca nie ogarnia.


"Nigdy cię tu nie było" z rzadka zwalnia by dać widzowi trochę oddechu.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura