54 obserwujących
863 notki
1060k odsłon
  1193   0

Rośnie liczba Polaków w Rzeczpospolitej

Ta notka pewnie zostanie zepchnięta przez Adminów w odbyt Salonu jako notka nieprawomyślna a nawet wraża. Rozumiem, ale pisać, mówić o tym co niewygodne trzeba.

Doskonale pamiętamy dawne zapowiedzi rządu Ewy Kopacz i reszty specjalistów z PO o sprowadzeniu do Polski  nadmiaru imigrantów, którzy w ramach "herclisze wilkomen" nie zmieścili się w granicach wielkiej Rzeszy niemieckiej. 

Pamiętamy doskonale także zapewnienia prezesa Jarosława Kaczyńskiego oraz innych polityków PiS będącego wówczas w opozycji, że do takiej sytuacji nie dopuszczą. Tymczasem w ramach wspomagania Ukrainy tenże PiS sprowadził do Rzeczpospolitej ponad 2 mln ukraińskich pracowników obdarzając ich wszelkimi dobrami socjalnymi nie dając zbytnio wielkich zachęt i okazji do powrotu tym Polakom, których z kraju wypchnęła za chlebem Platforma Obywatelska.

Żeby tylko. Obok Ukraińców wielcy prezesi różnych organizacji zrzeszających wielkie firmy poczęli naciskać na rząd PiS-u aby tychże imigrantów sprowadzał jak najwięcej. Zaciągnięto więc sieci daleko. W ten sposób w Indiach przed polskimi konsulatami tworzyły się kolejki chętnych do pracy w Polsce. Na Polskę łakomym wzrokiem poczęli też spoglądać mieszkańcy egzotycznych Filipin, a także pracownicy z rosyjskiej części Azji Wschodniej. Sprowadzano  więc, jak nie do pracy to przynajmniej w ramach uchodźcy politycznego (Czeczeni). Prasa trafiła w ten sposób nawet na robotników z Korei Północnej budujących jakieś biurowce  w Warszawie.

A podobno miało ich nie być wcale...

Tymczasem na stronie  http://obywatelstwo.eu/ czytamy: 

"Można stwierdzić, że Polacy są narodem emigrantów. Już od ponad 2000 lat kolejne fale emigrantów opuszczały i wciąż opuszczają Polskę. Chociaż wielu Polaków mieszkających za granicą i ich potomkowie tracili kontakt z ojczyzną, to mimo to, zgodnie z polskim prawem w większości przypadków zachowali oni obywatelstwo polskie. Dotyczy to nie tylko osób, które wyjechały z Polski, ale również ich dzieci, wnuków, prawnuków itd. Jeżeli jesteś więc emigrantem z Polski bądź też był nim jeden z Twoich przodków, być może posiadasz obywatelstwo polskie i możesz uzyskać polski paszport. Warto to sprawdzić. W tym celu należy wystąpić o poświadczenie obywatelstwa polskiego. Jest to najkrótsza droga do uzyskania polskiego paszportu."

Ciekawe prawda? Wszyscy pamiętamy niezakończone dotąd perturbacje ze słynną US ustawą 447.

Jakby kto pytał to już za czasów rządów Donalda Tuska rozpoczęło się masowe  rozdawnictwo paszportów nad Jordanem. Gdyby jeszcze obywatelstwo przywracano tym Żydom, którzy urodzili się w Polsce przedwojennej i mówili chociaż po polsku. Nie, zaczęto je dawać- że tak napiszę -  na odlew,  również takim, którzy języka polskiego nie znali wcale, a nawet nie mieli bladego pojęcia gdzie leży ta Polska której paszport do rąk własnych otrzymali w polskim konsulacie. 

W marcu 2018 r. poseł Marek Jakubiak kandydat na prezydenta RP z roku 2020 i założyciel Federacji dla Rzeczypospolitej. zwrócił się więc z pytaniem do Ministerstwa Spraw Zagranicznych o przedstawienie wszelkich  informacji na temat liczby polskich paszportów wydanych przez ambasadę RP w Izraelu w latach 2002-2017, z wyszczególnieniem ilości w danym  roku. MSZ  odpowiedzi udzielił.

Przyznam ze  oczy od cyfr mogą zaboleć nie mówiąc o sercu.

I tak w 2002 wydano w Tel-Awiwie 836 paszportów

2003 – 1 339

2004 – 1 175

2005 – 1 149

2006 – 700

2007 – 752

2008 – 1 055

2009 – 1 060

2010 – 2 058

2011 – 1 823

2012 – 2 045

2013 – 1 398

2014 – 2 526

2015 – 3 728

2016 – 3 562

2017 – 3 530

Z zestawienia wynika, że liczba wydanych paszportów wzrosła znacząco w latach 2014-2017. Nie ma oczywiście danych jaka była ilość dokumentów wydanych w okresie 2018-2020. Mogę jedynie mniemać, że się znacząco  powiększyła, wziąwszy pod uwagę stałe napięcie na linii Izrael-Iran-USA oraz zagrożenie Jerozolimy ze strony islamskiego Hezbollachu, ale prawdę mówiąc, czy to nas wszystko powinno obchodzić?

Okazuje się że tak, skoro wydano blisko 30 tysięcy paszportów obywatelom kraju, który nas tak skutecznie w świecie ustawicznie opluwa...

Nie narzekajcie więc szacowni rodacy  jak ktoś wam wreszcie powie, nie płaczcie tylko płaćcie nam odszkodowania za Holocaust albo wynocha, bo nazwa tego państwa pochodzi od naszego żydowskiego słowa "tu spocząć" (Polin).

Przybyliśmy bowiem do pustki porosłej borami, dlatego bory wykarczowaliśmy stąd obecne lasy są nasze,  dzikie ugory zaoraliśmy i obsialiśmy, dlatego ziemia ta jest nasza wsie pobudowaliiśmy, miasta pozakładaliśmy, więc nasze kamienice a wasze ulice....

Warto o tym pamiętać, kiedy obudzimy się pewnego dnia  nie w ukochanej Polsce, tylko w jakiejś surrealistycznej,  wystrzykawkowanej Judeopolin albo jak kto woli Judeopolonii.

Lubię to! Skomentuj30 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka