Pogodny Pogodny
362
BLOG

Elektryczne robienie w balona

Pogodny Pogodny Motoryzacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 12

Kto chce stracić może kupić. Na ekranach telewizorów co i rusz pojawia się reklama elektrycznych aut, jakie to fajne itd.itp. Aż nie warto się wysilać z odpowiedzią, bo przecież wiadomo, że zaraz wylałaby się fala hejtu ze strony tych co wierzą że to przecież prawda, ta reklama.

Ad rem.

"Samochody elektryczne od jakiegoś czasu są nam wciskane przez polityków. Władza i usłużni jej eksperci wychwalają te pojazdy jako „ekologiczne”. To ma być rzekomo przyszłość motoryzacji.

Ludzie najwyraźniej nie są do nich przekonani, także ze względów finansowych, więc władza proponuje różnego rodzaju dopłaty, byleby elektryka kupić. I właśnie na dotację pokusiła się pani Kamila. Niestety, tej decyzji nie będzie dobrze wspominać.

Pani Kamila dostała dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 22 tysięcy złotych. Kupiła więc samochód elektryczny, ale zbyt długo się nim nie nacieszyła.

Pewnego dnia usłyszała potężny huk w garażu. Jej elektryk, choć w tamtym momencie nie był podłączony do ładowania, nagle zaczął płonąć. Z samochodu został wrak. Szczęście w nieszczęściu, że ogień nie zajął części mieszkalnej.

To był jednak dopiero początek problemów pani Kamili. Ubezpieczyciel nie chce wypłacić odszkodowania. Twierdzi, że przyczyną pożaru była wada fabryczna instalacji elektrycznej i odesłał właścicielkę do producenta.

Jakby tego było mało, do pani Kamili odezwało się państwo polskie z nakazem zwrotu 22 tys. zł dotacji. W ustawie o elektromobilności zapisano bowiem punkt, w którym Bank Ochrony Środowiska może wystąpić o zwrot, gdy samochód został zniszczony na skutek siły wyższej.

Pani Kamila, przynajmniej na razie, wyleczyła się z bycia „eko”. Straciła mnóstwo pieniędzy i jeździ teraz 15-letnim samochodem z silnikiem spalinowym."

Fajnie? Fajnie, no to szerokiej ekologicznej drogi...

W całości za Najwyższym Czasem

Pogodny
O mnie Pogodny

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie