Blog
blog prawicowo-narodowy
Pogodny
Pogodny dawniej Mikker
27 obserwujących 483 notki 604663 odsłony
Pogodny, 8 lutego 2019 r.

Co drugi Izraelczyk nas nie lubi

713 65 0 A A A

Nie jest ciekawie w wzajemnych polsko-żydowskich relacjach, chociaż nasz rząd robi  oczywiście wszystko aby te były doskonałe. Tymczasem jak informuje "Times od Israel" aż 67 %  Żydów w Izraelu ma o Polsce i Polakach negatywną  opinię, a "tylko" 49% odnosi  w stosunku do naszego kraju "niekorzystne wrażenie".

Ambasador Tomasz Magierowski zastanawia się wobec tego co należy w polityce naszego kraju wobec Izraela zmienić, gdyż nad Jordanem panuje "niska świadomość  tego czym jest współczesna Polska". W ocenie ambasadora stosunki z Jerozolimą  mają dla Polski ogromne znaczenie, są wręcz priorytetem, dlatego należy je wzmacniać. Izrael zdaniem ambasadora jest dla Polski ważnym z wielu powodów, zarówno polityczno-gospodarczych jak i historycznych. Nasze związki z Izraelem zawsze były silne - zauważa polityk i dodaje, że ma nadzieję iż będą one jeszcze silniejsze.

Wspomniane procenty to oczywiście efekt sondażu. Wystarczyło jednak wspomnieć, że Polska potępia ataki Hamasu na Izrael oraz szanuje też inne decyzje Jerozolimy, by w kolenym sondażu wspomniana niechęć zamieniła się wręcz w szczere oddanie, gdyż tylko 19% pytanych nadal uznawało Polskę za współwinną Holocaustu.

Metoda chodzenia środkiem, wsparta agresywnym zachowaniem politycznym w sytuacjach nieprzychylnych była i jest mottem przewodnim dla żydowskiego państwa. Szkoda że nasz kraj nie wyciąga z tego żadnych wniosków.

Opublikowano: 08.02.2019 23:21.
Autor: Pogodny
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Map

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Człowiek o moralności alfonsa  To był ostatni film Cybulskiego. Trochę przekombinowany...
  • @kragen  Scenariusz napisał  Andrzej Szczypiorski. To nie jest film o akcji komandosów w...
  • @Dry Imact  Ja patrzę na te czerwone minusy i współczuję klikającym :))))

Tematy w dziale Społeczeństwo