32 obserwujących
606 notek
770k odsłon
287 odsłon

TVP Info cenzuruje uroczystości wołyńskie

Wykop Skomentuj11

" Nie powinniśmy się bać siebie nawzajem ani tematów związanych z historią. Jest to kwestia odpowiedzialności, która spoczywa na obu stronach." - tak skomentował temat ludobójstwa wołyńskiego dokonanego przez UPA szef ukraińskiego MSZ Pawło Klimkin.

Jednym słowem w ocenie ukraińskiego polityka  za ten masowy, zwierzęcy mord są odpowiedzialni również i Polacy. Jakże to podobne do pewnych stwierdzeń, że za wybuch II wojny światowej i atak niemiecki na Polskę także odpowiedzialny jest naród polski. Zdaje mi się, że  trudno o wyartykułowanie prawdy historycznej,  w sytuacji kiedy to we własnym kraju rzuca się tej pamięci kłody pod nogi, co potwierdza w swojej wypowiedzi ks. Isakowicz-Zalewski 

"Cenzura w rządowej TVP Info! Usunięto wypowiedź spod pomnika Ofiar Ludobójstwa Polaków. A ponoć “prawdziwa cnota krytyk się nie boi”. Czy to nadgorliwość osób od Jarosława Kurskiego, czy naciski kogoś z Kancelarii Prezydenta lub Premiera"  - skomentował w skrócie na Twitterze  decyzję TVP Info ks. Isakowicz-Zalewski .  Zas na uroczystości mówił m.in.  "W ciągu lat słyszeliśmy wiele obietnic. Pomimo sukcesów takich jak uchwała Sejmu z 2016 roku, zasadnicza sprawa czyli pochówek ofiar nie jest w żaden sposób zrealizowany. Ostatnie pochówki odbyły się osiem lat temu.  Wsparcie dla Ukrainy jest bezkrytyczne, niczego od tego państwa się nie wymaga – ani pochowania ofiar, ani przerwania kultu ludobójców."

Całość wykasowanej przez TVP Info wypowiedzi  tutaj  https://www.cda.pl/video/3676009b8

za Kresy pl i Dziennik Narodowy

Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka