54 obserwujących
5654 notki
1981k odsłon
  272   1

Co świętuje antyklerykał ?

Co może świętować antyklerykał ?

https://wpolityce.pl/polityka/576687-jakie-swieta-obchodzi-trzaskowski-absurdalny-plakat

Antyklerykał będąc człowiekiem antyreligijnym nie zna żadnych świętości, żadnych wartości wystających ponad codzienność i wymagających poświęcenia. Nie ma wieć żadnych powodów, aby w takie dni leniuchował.

Antyklerykałowie często zwracają się do ludzi religijnych z pretensjami, że ci narzucają im swoje zasady. W takim razie ludzie religijni mogą wezwać antyklerykałów, by nie świętowali niedzieli ani innych świąt katolickich oraz  zaproponować korporacjom  rezygnację z motywów świątecznych w reklamie. Jak już to już.

A co mógłby świętować antyklerykał ? Trudno to sobie wyobrazić. Próbował sobie to wyobrazić John Lennon, ale tylko w piosence, konkretów tam zabrakło. Tego po prostu nie da się wyobrazić. W antyklerykalnym świecie panuje pustka duchowa, co wyklucza z góry możliwość istnienia takiego świata. Byłby to bowiem świat absurdalny.

Jakim absurdem jest świat antyklerykalny pokazuje jedyne święto jakim anttyklerykał może się pochwalić, Ale, znów, nie jest to święto oryginalne, organicznie wypracowane przez kulturę. To ichnie parady, które próbują, na zasadzie odwrócenia znaków, symulować a zarazem parodiować normalne święto i wypełnić pustkę kulturową. Mamy wtedy świętowanie  nienormalności w opozycji do normalności, dewiacji i wszelkich pochodnych tego stanu rzeczy.

Nasza część Europy zaczyna się wreszcie budzić, a chorwacki prezydent trafia celnie KE.

https://wpolityce.pl/swiat/576639-chorwacki-prezydent-milanovic-krytykuje-szalenstwo-ke

Lubię to! Skomentuj58 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale