57 obserwujących
5843 notki
2025k odsłon
  92   0

Medialne podgrzewanie emocji, casus Lewego

Aferałowie podgrzewają każdą sprawę, nezależnie od tego, o co chodzi.

A to pieniądze dla Ojca Rydzyka, a tro regres Lewandowskiego.

Uważnie monitoruję informację na portalu Interii i taki jest właśnie obraz.

Szczególnie zabawna jest kwestia z Lewandowskim. Albo go  tam nie lubią, albo chcą podbić klikalność na sensacjach nie mających nic wspólnego z rzeczywistością. Zdarzają się jednocześnie trzy lub cztery taksty na jego temat.

Lewandowski gra zespołowo, jeżeli ma partnerów na poziomie  takim jaki prezentuje Thomas Mueller, to strzela bramki jak na zawołanie. Trudno żeby strzelał bramki  występujać z młodym zespołem Barcelony przeciwko graczom z wyższej półki, tak jak nie jest w stanie strzelać dla reprezentacji. Profesjonalizm wymaga wysokiego standardu zespołowego i tyle.

A informacja wymaga wysokich standardów dziennikarskich. Daleko im do Lewego.

Po mundialu pojawiła się krytyka wobec Lewego, która ignoruje istotne fakty. Otóż Lewy jest zawodowym piłkarzem pracującym w określonym klubie i tam pracuje na codzień, grając przynajmniej dwa razy w tygodniu. Pracuje więć w określonym trybie, dopasowanym do zadań jakie stoją przed drużyną. Dzięki takiemu a nie innemu trybowi pracy nabiera określonych nawyków i umiejętności profesjonalnych. Jest strzelcem, snajperem czekającym na okazję.

Lewy wyspecjalizował się w innej grze niż, przykładowo, mający inne zadania, świetnie grający Zieliński

Gra w drużynie narodowej nie jest jego normalnym trybem pracy, więc nie mozna oczekiwać od niego, że nagle ni z tego ni owego będzie wykazywał się innymi, dość przypadkowymi umiejętnościami w chaosie, jaki tworzy grupa ludzi dobranych przypadkowo i nie grywających razem regularnie.

I te  same uwagi trzeba odnieść do trenera selekcjonera. Trzeba jednak pamiętać, że o ile kibice rozliczają graczy z gry, o tyle władze piłkarskie rozliczają trenera z wygranych meczy, a między tymi dwoma względami nie zawsze występuje prosta zależność.

https://sport.interia.pl/mundial-2022/news-sypia-sie-gromy-na-glowe-lewandowskiego-wystarczylo-jedno-zd,nId,6452321Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport